polska cyfrowa

Artykuły - Polska cyfrowa (13)

 • I.Wendel: Rozwój internetu ożywi polską gospodarkę i zmieni społeczeństwo

  I.Wendel: Rozwój internetu ożywi polską gospodarkę i zmieni społeczeństwo

  Ponad 4 mld zł zasilą w nowej perspektywie rynek telekomunikacyjny. Unijne pieniądze pozwolą przedsiębiorcom na zbudowanie powszechnego dostępu do internetu, przede wszystkim w miejscach, gdzie są teraz białe plamy. Pozostałe środki z programu Polska Cyfrowa będą przeznaczone na rozbudowywanie e-administracji i kompetencji cyfrowych Polaków. Przyspieszenie w tej dziedzinie powinno ożywić rozwój gospodarczy i społeczny kraju.
 • A.Halicki: Do 2020 roku każdy Polak z dostępem do szerokopasmowego internetu o szybkości co najmniej 30 Mb/s

  A.Halicki: Do 2020 roku każdy Polak z dostępem do szerokopasmowego internetu o szybkości co najmniej 30 Mb/s

  Rusza program Polska Cyfrowa. Resort administracji i cyfryzacji stawia przede wszystkim na rozbudowę infrastruktury. Obecnie dostęp do internetu ma 70 proc. polskich domów, a 76 proc. aktywnych łączy pozwala na prędkość transmisji większą niż 10 Mb/s. 45 tys. km budowanej sieci światłowodowej pozwoli na szerszy dostęp do internetu i rozwój e-usług w administracji. Może też powstać więcej małych i średnich przedsiębiorstw.
 • "Rzeczpospolita": W Polsce nie potrafimy posługiwać się komputerem?

  "Rzeczpospolita": W Polsce nie potrafimy posługiwać się komputerem?

  "Polacy, cyfrowi analfabeci" - alarmuje "Rzeczpospolita" powołując się na opublikowaną właśnie przez OECD analizę poświęconą edukacji i nowym technologiom.
 • Cyfryzacja, ale jak?

  Cyfryzacja, ale jak?

  Wszyscy są zgodni tylko co do jednego - głównym celem cyfryzacji jest podniesienie konkurencyjności gospodarki. Jak to zrobić? W tej kwestii panuje pluralizm poglądów.
 • Szybki internet i cyfryzacja pomogą Polsce

  Szybki internet i cyfryzacja pomogą Polsce

  Polska ma szansę znaleźć się w pierwszej lidze krajów Europy, zdolnych konkurować na globalnym rynku, co przełoży się na poprawę jakości i standardów życia mieszkańców naszego kraju. Kluczem jest przyśpieszenie procesu cyfryzacji poprzez zwiększenie dostępności szybkich łączy internetowych, zmniejszanie cyfrowego wykluczenia oraz zwiększenie zaufania do technologii cyfrowych – wynika z raportu „Cyfrowa przyszłość Polski".
 • Są pieniądze na rozwój szerokopasmowego internetu w Polsce

  Są pieniądze na rozwój szerokopasmowego internetu w Polsce

  Rządowy Program Operacyjny Polska Cyfrowa 2014-2020 ma umożliwić jak najszerszy rozwój internetu w Polsce. Będzie on skierowany zarówno do urzędów administracji i jednostek im podległych, jak i operatorów telekomunikacyjnych. Obejmie projekty o znaczeniu ogólnopolskim w takich obszarach jak np. e-administracja, e-zdrowie, e-sądy, e-zamówienia publiczne oraz e-kultura.
 • Startuje program Polska Cyfrowa

  Startuje program Polska Cyfrowa

  Ministerstwo Rozwoju Regionalnego pracuje nad nowym programem operacyjnym Polska Cyfrowa, skoncentrowanym na działaniach wokół branży teleinformatycznej.
 • Nowy program Polska Cyfrowa może dać 2 mld euro na rozwój infrastruktury i usług sieciowych w Polsce

  Nowy program Polska Cyfrowa może dać 2 mld euro na rozwój infrastruktury i usług sieciowych w Polsce

  Ministerstwo Rozwoju Regionalnego pracuje nad nowym programem operacyjnym Polska Cyfrowa, skoncentrowanym na działaniach wokół branży teleinformatycznej. Resort liczy, że jego budżet w nowej unijnej perspektywie wyniesie nie mniej niż 2 mld euro. Trwają prace nad szczegółami programu. Mają trafić do Rady Ministrów w ciągu kilku miesięcy.
 • Do 2020 roku internet o prędkości powyżej 30 Mbit/s w każdym domu

  Do 2020 roku internet o prędkości powyżej 30 Mbit/s w każdym domu

  W Polsce internet ma być powszechny już w przyszłym roku. Do 2020 roku wszyscy Polacy mają mieć dostęp do internetu o prędkości powyżej 30 Mbit/s, a co drugie gospodarstwo domowe - 100 Mbit/s. Takie są założenia Narodowego Planu Szerokopasmowego, nad którym pracuje Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. NPS jest częścią dużego planu Polska Cyfrowa.