polowanie na czarownice

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Polowanie na czarownice (Film (2010)[Season of the Witch] Reż.Dominic Sena) ,

Artykuły - Polowanie na czarownice (3)

 • Średniowieczne czary Nicolasa Cage'a

  Średniowieczne czary Nicolasa Cage'a

  Nicolas Cage jest zapalonym miłośnikiem science fiction, fantasy, komiksów i horrorów. Kiedy więc przedstawiono mu scenariusz "Polowania na czarownice", hollywoodzki gwiazdor poczuł ekstazę.
 • Drużyna wiedźminów

  Drużyna wiedźminów

  "Polowanie na czarownice", reż. Dominic Sena, USA 2010, dystrybutor: Monolith Films, premiera kinowa: 14 stycznia 2011
 • Susan Sarandon i "polowanie na czarownice"

  Susan Sarandon i "polowanie na czarownice"

  Susan Sarandon, znana aktorka hollywoodzka, laureatka Oscara za rolę w dramacie "Przed egzekucją", rozpoczęła negocjacje w związku z propozycją zagrania w obrazie Lizzie Borden "Rialto". Akcja filmu będzie rozgrywać się w Ameryce w latach 50., w okresie działalności słynnej komisji senatora McCarthy'ego, przesłuchującą tysiące ludzi podejrzanych o przynależność do partii komunistycznej.

Filmy - Polowanie na czarownice (2)

 • Obozy dla "czarownic". Średniowiecze w XXI wieku

  W Ghanie, zwłaszcza na obszarach wiejskich, wiara w magię wciąż jest bardzo silna. Tu wyjątkowo łatwo jest oskarżyć o "czary" bezbronną, starszą kobietę. Obwiniane o susze, pożary czy choroby, ofiary pomówień są zmuszane do opuszczania swoich domów. Ich dobytek rozgrabiają sąsiedzi. Wiele spośród domniemanych "czarownic" przez lata znajdowało schronienie w specjalnych obozach. Choć są to miejsca społecznego wykluczenia, przynajmniej zapewniają one ochronę przed rozwścieczonym tłumem. Niektóre mieszkanki tych placówek spędziły w nich 30, a nawet 40 lat - bez dostępu do opieki medycznej czy edukacji. Niedawno rząd w Akrze podjął decyzję o stopniowej likwidacji obozów dla "czarownic". Różne organizacje pomocowe starają się teraz znaleźć dla doświadczonych przez los kobiet nowe domy. Nie jest to jednak prosta sprawa. - Gdybym chciała teraz wrócić do mojego starego domu, musieliby się na to zgodzić moi dawni sąsiedzi - mówi Adisa Inifa, która w obozie spędziła 30 lat życia. Niestety, nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie mentalność Ghańczyków miała się zmienić. Do utrwalania wiary w gusła i zabobony przyczynia się bieda i wysoki odsetek osób niepiśmiennych.
 • Brutalnie mordowane. Straszny los afrykańskich "czarownic"

  Sufia wciąż opłakuje swoją matkę, chociaż od jej śmierci minęły już dwa lata. Kobieta zginęła w straszny sposób - poraniona maczetami i spalona. Wszystko dlatego, że mieszkańcy jej rodzinnej wioski byli przekonani, że zesłała demona w postaci hieny, która rozszarpała małego chłopca żyjącego w sąsiedztwie. W Tanzanii wiara w istnienie "czarownic" jest wciąż bardzo silna. Zabobon ten bierze górę nad zdrowym rozsądkiem. Za wszelkie tragiczne, niewytłumaczalne zdarzenia - takie jak wypadki czy klęski żywiołowe - obwiniane są starsze kobiety, często funkcjonujące na marginesie społeczeństwa, samotne i bezbronne. Płacą one życiem za wyimaginowane podejrzenia i niesłuszne oskarżenia. Po zbiorowej "egzekucji" ich dobytek przechodzi w ręce morderców.