półka

Artykuły - Półka (44)

 • Niebezpiecznie kobiety, czyli gdzie mieszkają najbardziej zadłużone Polki

  Niebezpiecznie kobiety, czyli gdzie mieszkają najbardziej zadłużone Polki

  Co trzecia osoba trafiająca na listę nierzetelnych płatników to kobieta - wynika z danych Krajowego Rejestru Długów. Zadłużenie blisko 810 tys. Polek wynosi 8,4 mld złotych. Na mapie Polski są takie regiony, w których płeć piękna wyjątkowo śmielej zapożycza się, potem nie płaci zobowiązań, a jej średnie zadłużenie znacznie przekracza dług statycznej kobiety.
 • Polkom grozi ubóstwo na emeryturze

  Polkom grozi ubóstwo na emeryturze

  Aż 17 proc. mężczyzn i ponad 20 proc. kobiet w wieku emerytalnym (65-67 lat) w państwach UE jest narażonych na wykluczenie społeczne i ubóstwo - wynika z danych Eurostatu. Źródłem tego problemu jest przede wszystkim niski wskaźnik dzietności, brak dbania o ciągłość zatrudnienia oraz niechęć do długoterminowego oszczędzania na konkretne cele. W trudnej sytuacji znajdują się Polki, których emerytury są średnio o 45 proc. niższe niż emerytury mężczyzn. Jeśli kobiety nie zadbają o swoje bezpieczeństwo finansowe - na starość grozi im nędza.
 • Co kupujemy najczęściej? Kryzys produktów średniej półki

  Co kupujemy najczęściej? Kryzys produktów średniej półki

  Są za drogie, by być tanie. I za tanie, by być drogie. Jeśli firmy oferujące towary i usługi ze średniej półki nie wymyślą strategii, która wmówi konsumentom, że ich towar ma sens, nie wytrzymają konkurencji z dyskontami i sklepami z luksusem.
 • Polki obawiają się emerytury. Oszczędzanie najlepiej zacząć tuż po studiach

  Polki obawiają się emerytury. Oszczędzanie najlepiej zacząć tuż po studiach

  Finansowa przyszłość jest przedmiotem trosk wielu Polek, ale tylko nieliczne robią coś, by to zmienić. Zdaniem Dominiki Nawrockiej, autorki książki "Kobieta i Pieniądze", o emeryturze należy zacząć myśleć już w momencie ukończenia studiów. Do zabezpieczenia finansowej przyszłości niezbędne jest gromadzenie kapitału, deponowanie oszczędności i inwestycje, a także rozsądne zarządzanie bieżącym budżetem domowym.
 • Na świecie sprzedano 3,5 tys. apartamentów z najwyższej półki

  Na świecie sprzedano 3,5 tys. apartamentów z najwyższej półki

  Londyn zdominował światowy rynek nieruchomości luksusowych. Tych z najwyższej półki cenowej (z ceną ponad 5 mln USD) sprzedano w stolicy Anglii aż 1638 - wynika z danych firmy Knight Frank za 2014 rok.
 • Polka Dorota na nowej monecie brytyjskiej

  Polka Dorota na nowej monecie brytyjskiej

  Polka znalazła się na nowej dwufuntowej monecie wydanej przez brytyjską mennicę. Jak donoszą media na Wyspach, kobieta ma na imię Dorota i pochodzi z Lubienia.
 • Polki nie są rozrzutne

  Polki nie są rozrzutne

  Badanie przeprowadzone przez Dom Badawczy Maison dla Aviva Investors TFI* łamie stereotyp Polki jako kobiety rozrzutnej. Jakie więc są zachowania i postawy kobiet wobec finansów?
 • Polki coraz częściej prezesami

  Polki coraz częściej prezesami

  W ubiegłym roku co piąty prezes w Polsce nosił spódnicę. O kobietach kierujących firmami w naszym kraju pisze "Puls Biznesu".
 • Polki chętniej rodzą obcokrajowcom

  Polki chętniej rodzą obcokrajowcom

  Co dziesiąte dziecko, którego matką jest Polka, przychodzi na świat za granicą.
 • Matka Polka i rodzinne finanse

  Matka Polka i rodzinne finanse

  Dzień Matki to wyjątkowe święto. Jego początki sięgają czasów starożytnych Greków i Rzymian, którzy szczególnym kultem otaczali matki-boginie, symbole płodności i urodzaju.

Filmy - Półka (2)

 • Kot wdrapał się na półkę i... Łobuziak

  Wszystko wyglądało dobrze, ale wystarczył jeden zły ruch i cała półka, wraz z pasażerem na gapę runęła na ziemię. Zobaczcie
 • Jak zrobić huśtawkę dla pluszaków?

  Huśtawka dla pluszaków to bardzo prosty, ale jakże efektowny sposób na dekorację ściany dziecięcego pokoiku! Wystarczy dosłownie kilka drobnych, czasem niepotrzebnych rzeczy, by zrobić przyjemną dla oka ozdobę, a przy okazji stworzyć niewielkie miejsce do przechowywania dziecięcych maskotek. Zobaczcie nasz poradnik, jak szybko i bez trudu zrobić huśtawkę dla pluszaków - to dziecinnie proste!