politechniki

Artykuły - Politechniki (62)

 • Agencja Rozwoju Przemysłu i Politechnika Warszawska będą współpracować przy projektach kosmicznych

  Agencja Rozwoju Przemysłu i Politechnika Warszawska będą współpracować przy projektach kosmicznych

  Politechnika Warszawska i Agencja Rozwoju Przemysłu będą współdziałać na rzecz rozwoju innowacyjności polskiego przemysłu. W zakresie technologii kosmicznych i robotyki Politechnika Warszawska jest najlepszym z możliwych partnerów - podkreśla Michał Szaniawski, wiceprezes ARP. Dzięki współpracy ma zostać wypracowana strategia inwestycyjna w sektorze kosmicznym. Agencja obejmie też patronatem projekt PW-Sat2, dzięki któremu powstanie zaplecze inżynierskie do opracowania małych i średnich satelitów.
 • Podpisanie umowy o współpracy z Politechniką Wrocławską

  Zarząd Spółki Softblue S.A. („Emitent”, „Spółka”) informuje, iż w dniu 11 lutego 2016 roku została podpisana umowa ramowa o współpracy z Politechniką Wrocławską z siedzibą we Wrocławiu. Celem umowy jest podjęcie współpracy w zakresie prac badawczych, analitycznych, proinnowacyjnych i wdrożeniowych, a w szczególności w zakresie opracowania nowego wykorzystania bezzałogowych statków powietrznych i ich oprzyrządowania. Ponadto strony zamierzają podjąć współpracę w zakresie kursów i szk
 • Miejsce spotkań nauki i biznesu - w Opolu otwarto Centrum Nauka-Biznes

  Miejsce spotkań nauki i biznesu - w Opolu otwarto Centrum Nauka-Biznes

  Otwarte w środę Centrum Nauka-Biznes Politechniki Opolskiej ma być miejscem spotkań naukowców opolskiej uczelni z biznesem, w którym będą mogły być wypracowywane i realizowane wspólne projekty. Inwestycja, wsparta z pieniędzy unijnych, kosztowała 5,3 mln zł.
 • Startupy: Cudze chwalicie, swoje znacie?

  Startupy: Cudze chwalicie, swoje znacie?

  Jako polski, dojrzały startup, który odniósł międzynarodowy sukces wymienia się najczęściej Brand24, platformę do monitoringu marki w internecie. Wymyślili ją w 2011 roku trzej studenci Politechniki Wrocławskiej: Michał Sadowski, Piotr Wierzejewski i Karol Wnukiewicz.
 • Politechnika Białostocka wzbogaciła się o centrum INNO-EKO-TECH

  Politechnika Białostocka wzbogaciła się o centrum INNO-EKO-TECH

  W innowacyjnym centrum dydaktyczno-badawczym INNO-EKO-TECH, którego budowę zakończyła Politechnika Białostocka, prowadzone będą badania m.in. nad tzw. zieloną energią. Inwestycja kosztowała ok. 90 mln zł, w większości były to pieniądze z UE.
 • Zakończenie kolejnego etapu projektu realizowanego z Politechniką Warszawską (algorytmy komputerowe)

  Raport bieżący nr 30/2015Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufneZarząd Spółki BRASTER S.A. (dalej: "Spółka”, "Emitent”) informuje, że w dniu 15 lipca 2015 r. otrzymał od Politechniki Warszawskiej, Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych (EiTI) Raport techniczny "Prototypowy system automatycznej interpretacji obrazów termograficznych "BRASTER SANTANA”, z analiz prowadzonych od 19 stycznia do 15 lipca 2015 r. w zakresie &qu
 • Biuro projektowe Wieltonu w Technoparku Gliwice

  Wielton SA, największy w Polsce i wiodący europejski producent naczep, we współpracy z Politechniką Śląską, otworzył biuro projektowe w Parku Naukowo-Technologicznym Technopark Gliwice. Biuro projektowe będzie wspierać transfer innowacyjnych technologii z Politechniki Śląskiej do biznesu i zwiększać konkurencyjność Wieltonu. Oprócz biura projektowego we współpracy z PŚ w roku akademickim 2015/2016 zostanie uruchomiona nowa specjalność, na której studenci będą się kształcić m.in. w obszarze konstrukcji naczep.
 • Cudowna butelka to sukces polskich naukowców

  Cudowna butelka to sukces polskich naukowców

  W gdańskiej politechnice nasi naukowcy zaprezentowali znaczący i praktyczny wynalazek.
 • Podpisanie umowy o współpracy z Wydziałem Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej

  Zarząd The Farm 51 Group S.A. („Emitent”) niniejszym informuje, że Emitent podpisał porozumienie o współpracy między Wydziałem Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej a The Farm 51 Group S.A. Porozumienie ma na celu opracowanie planów projektów z dziedziny biomedycyny i biomechatroniki oraz wymianę doświadczeń w obszarze badawczym, edukacyjnym i kadrowym dla autorskiej technologii Emitenta, „Reality 51”. W ramach umowy strony zobowiązują się podjąć działania ukierunkowane na w
 • 100-lecie Politechniki Warszawskiej - nowe monety kolekcjonerskie NBP

  100-lecie Politechniki Warszawskiej - nowe monety kolekcjonerskie NBP

  Narodowy Bank Polski wprowadził dzisiaj do obiegu dwie monety upamiętniające 100-lecie Politechniki Warszawskiej - złotą o nominale 200 zł oraz srebrną dziesięciozłotówkę o wyjątkowym kształcie - soczewki.