Biznes - polisolokaty

Artykuły - Polisolokaty (41)

 • UOKiK postawił zarzuty kancelariom odszkodowawczym

  UOKiK postawił zarzuty kancelariom odszkodowawczym

  UOKiK sprawdza kancelarie odszkodowawcze, które pomagają w dochodzeniu roszczeń z umów o tzw. polisolokaty, kredyty hipoteczne oraz obligacje korporacyjne GetBack. Urząd postawił zarzuty sześciu podmiotom.
 • Przełomowy wyrok: Tysiące ludzi mogą odzyskać utopione pieniądze

  Przełomowy wyrok: Tysiące ludzi mogą odzyskać utopione pieniądze

  Umowa, zgodnie z którą zaledwie 1 proc. kwoty przeznaczano na ochronę ubezpieczeniową, a 99 proc. lokowano w akcjach lub obligacjach, jest nieważna - orzekł prawomocnie Sąd Apelacyjny w Warszawie. Tysiące ludzi mogą odzyskać utopione pieniądze.
 • "Puls Biznesu": Instytucje finansowe wpłacają słone kary za polisolokaty

  "Puls Biznesu": Instytucje finansowe wpłacają słone kary za polisolokaty

  Sądy utrzymały już ponad połowę z blisko 60 mln zł sankcji, które UOKiK nałożył na instytucje finansowe za polisy inwestycyjne - informuje piątkowy "Puls Biznesu".
 • Toksyczne polisy służyły inwestowaniu, nie asekuracji

  Toksyczne polisy służyły inwestowaniu, nie asekuracji

  Do roszczenia o wypłatę części świadczenia wykupu trzeba stosować 10-letni termin przedawnienia, a nie trzyletni. Bo "uefki" mają więcej wspólnego z inżynierią finansową niż klasycznym ubezpieczeniem.
 • UOKiK: kolejny wyrok ws. sprzedaży polisolokat

  UOKiK: kolejny wyrok ws. sprzedaży polisolokat

  Po raz kolejny sąd potwierdził, że przy sprzedaży polis z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym (UFK) konsumenci byli wprowadzani w błąd - podał w tym tygodniu w komunikacie Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
 • Posiadacze polisolokat odzyskują pieniądze

  Posiadacze polisolokat odzyskują pieniądze

  Rzecznik Finansowy proponuje zmiany w prawie, które miałyby uporządkować rynek ubezpieczeń o charakterze inwestycyjnym. Problem wciąż istnieje, choć w sprzedaży nie ma już złych produktów narażających klientów na wysokie opłaty likwidacyjne, przez które tracili często całe ulokowane środki. Posiadacze takich produktów coraz powszechniej walczą o zwrot pieniędzy w sądach, które w większości przypadków przychylają się do roszczeń.
 • Ministerstwo Finansów proponuje zmiany w polisolokatach

  Ministerstwo Finansów proponuje zmiany w polisolokatach

  Ministerstwo Finansów przygotowuje zmiany w przepisach tak, aby klienci wiedzieli, jaka prowizję dostanie pośrednik za sprzedaż polisolokat - podaje "Puls Biznesu". W czasie największej popularności polisolokat prowizje sięgały nawet 100 procent składki, którą klient płacił w pierwszym roku inwestowania.
 • Kilka milionów wpuszczonych w polisolokaty

  Kilka milionów wpuszczonych w polisolokaty

  W Ministerstwie Sprawiedliwości doszło dziś do pierwszego posiedzenia zespołu roboczego, który zajmie się nadużyciami związanymi ze sprzedażą polis z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym. Według szacunkowych danych "polisolokaty" wykupiło kilka milionów Polaków.
 • Będzie ugoda między ubezpieczycielami a UOKiK

  Będzie ugoda między ubezpieczycielami a UOKiK

  Rezygnacja z polis z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym ma być łatwiejsza i mniej kosztowna. Jak dowiedziała się Informacyjna Agencja Radiowa, w środę (21.12) dojdzie do dużej ugody pomiędzy ubezpieczycielami a Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
 • Uwaga, nabici w polisolokaty! Jest nadzieja na odzyskanie pieniędzy

  Uwaga, nabici w polisolokaty! Jest nadzieja na odzyskanie pieniędzy

  Jest nadzieja dla osób uwiązanych w tak zwane polisy inwestycyjne, czasem nazywane polisolokatami. W przyszłym tygodniu, w środę, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ma podpisać porozumienia z oferującymi je firmami. Klienci mogą się spodziewać ratunku i odzyskania pieniędzy. Chodzi nawet o 5 milionów osób.