pokolenie

Artykuły - Pokolenie (132)

 • Niezachwiana wiara w postęp była niezwykle przyjemna

  Niezachwiana wiara w postęp była niezwykle przyjemna

  - Lata 90. bardzo nas ukształtowały. Ten czas był optymistyczny, rozentuzjazmowany, czasem jak na dragach, co widać chociażby w barwach, nasyceniu. Wydawało się, że przepis na sukces jest prosty: jeszcze trochę zaciskania zębów i już skapnie, już będzie jak na zachodzie. Dzisiaj widzimy, że ten wielki projekt nie do końca się udał - mówi Maciej Marcisz, autor powieści "Taśmy rodzinne".
 • Pokolenie X niedoceniane przez rekruterów

  Temat zatrudniania osób po 45-tym roku życia powraca podczas procesów rekrutacyjnych zarówno w korporacjach, jak i w działach Human Relations mniejszych przedsiębiorstw. Polskie społeczeństwo starzeje się i zmagamy się z niedoborem potencjalnych pracowników. Pojawia się pytanie – czy warto zatrudnić kandydata, który ukończył czterdzieści pięć lat?
 • "Dziennik Gazeta Prawna": Stracone pokolenie

  Co czwarty uczeń ostatniej klasy szkoły średniej uważa, że jego rówieśnicy to stracone pokolenie, pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
 • Papieros już nam nie smakuje

  Papieros już nam nie smakuje

  Liczba Polaków palących papierosy wyraźnie topnieje. Ale i tak jesteśmy w kopcącej czołówce Europy - stwierdza "Dziennik Gazeta Prawna".
 • Papież Jan Paweł II - ostrzegał przed kapitalizmem

  Papież Jan Paweł II - ostrzegał przed kapitalizmem

  27 kwietnia Jan Paweł II zostanie świętym . Ale Polacy nigdy nie byli ciekawi jego poglądów na gospodarkę. Z Michałem Łuczewskim rozmawia Rafał Woś.
 • Dla młodych wędka a nie ryba

  Dla młodych wędka a nie ryba

  ​Bezrobocie młodych to problem nie tylko Polski ale i całej Europy. Na wczorajszej konferencji w Paryżu, w której wziął udział premier Donald Tusk, podkreślano konieczność walki z brakiem pracy dla młodych ludzi, wskazując na ryzyko "straconego pokolenia".
 • Meksyk: Rośnie nowe pokolenie "ani ani"

  Meksyk: Rośnie nowe pokolenie "ani ani"

  Ponad 6 milionów młodych Meksykanów to tzw. ninis. Ludzie w wieku od 12 do 29 lat nie uczą się, ani nie pracują. To aż się 17 procent wszystkich młodych w tym kraju. Tak wysoki wskaźnik świadczy o wzrastającym braku poczucia perspektywy u młodych - podaje Państwowy Urząd ds. Młodych.
 • Młodzi globalni Amerykanie: Nie wierzą w wyższość USA, nie chcą wojen

  Młodzi globalni Amerykanie: Nie wierzą w wyższość USA, nie chcą wojen

  Pokolenie Amerykanów urodzonych w latach 1979-94 dramatycznie różni się od reszty społeczeństwa. Nie rozumie pojęcia amerykańskiej wyjątkowości, odrzuca wojny, jest rozczarowane systemem politycznym. To "pierwsi globalni" - jak określa ich analityk sondaży John Zogby.
 • Szczęśliwe pokolenie z garbem rodziców

  Szczęśliwe pokolenie z garbem rodziców

  Wmawiamy młodym, że są przegrani. Że kryzys, że bezrobocie. Że mają pod górkę i nic im się nie uda. Trzeba siły słonia, żeby to wytrzymać.
 • Młodzi zdolni wybierają innowacyjnych pracodawców

  Pokolenie Y, czyli urodzonych po 1982 r., chce pracować w innowacyjnych firmach. Szefowie, którzy na to postawią, zatrzymają u siebie talenty - stwierdza "Puls Biznesu".

Filmy - Pokolenie (5)