pokaz fajerwerków

Artykuły - Pokaz fajerwerków (4)

 • Pirotechnika w Polsce mocnym biznesem?

  Pirotechnika w Polsce mocnym biznesem?

  Według danych z 2018 roku Polska plasuje się na 4. miejscu światowych eksporterów pirotechniki. Wyprzedzją nas jedynie Chiny, Holandia i Niemcy. Z danych tych wynika, że importerzy w naszym kraju eksportują rocznie towar o wartości prawie 15,5 mln dolarów.
 • Policjanci kontrolują miejsca sprzedaży fajerwerków

  Policjanci kontrolują miejsca sprzedaży fajerwerków

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ostrzega przed wadliwymi lub źle użytkowanymi fajerwerkami. W związku ze zbliżającym się Sylwestrem policjanci, a także przedstawiciele innych służb, kontrolują m.in. sklepy, magazyny i stragany, gdzie sprzedawane sią fajerwerki - poinformował w środę PAP Robert Opas z Komendy Głównej Policji. Za naruszenie zakazu używania fajerwerków wprowadzanego przez wojewodów policjant i strażnik miejski mogą nałożyć karę do 500 zł.
 • Wielkie fajerwerki w Katowicach: Red Lips wśród gwiazd

  Wielkie fajerwerki w Katowicach: Red Lips wśród gwiazd

  19 września na lotnisku Muchowiec w Katowicach odbędą się Międzynarodowe Pokazy Pirotechniczne - jedna z największych tego typu imprez w Europie.
 • QE3 - czyli niespodzianka Bernanke?

  Przewodniczący Rezerwy Federalnej niemal uśpił uczestników ostatniej konferencji prasowej Federalnego Komitetu Otwartego Rynku, jakby dla kontrastu zdecydował się zamienić swoje wystąpienie przed Izbą Reprezentantów w pokaz fajerwerków, w trakcie którego nie tylko omówił wydarzenia ostatniego półrocza, ale i po raz pierwszy zasugerował możliwość wprowadzenia trzeciej rundy programu quantitative easing. Ale czy rzeczywiście miał na myśli QE3?