pojemniki

Artykuły - Pojemniki (4)

 • "Metro": Kary za śmieci

  "Metro": Kary za śmieci

  Pierwszy rok z obowiązującą od lipca ustawą śmieciową miał być ulgowy. Ale w Krakowie Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania już zaczęło sprawdzać, jak idzie wdrażanie nowego prawa i wymierza finansowe kary - informuje "Metro".
 • Zaginęły pojemniki z radioaktywnym izotopem kobaltu

  Z odlewni w Świętochłowicach (Śląskie) zginęło w sumie 12 pojemników z radioaktywnym izotopom kobaltu - ustaliła policja. Dwa z nich niespełna tydzień temu znaleźli dwaj nastolatkowie, nie wiadomo co się stało z pozostałymi dziesięcioma.
 • Ładunek wybuchowy w taksówce

  Jadący taksówką na wschodnim wybrzeżu Hiszpanii mężczyzna, prawdopodobnie terrorysta z baskijskiej organizacji separatystycznej ETA, w obawie przed kontrolą policyjną porzucił dwie torby zawierające pojemniki z materiałem wybuchowym i detonatorami.
 • Japonia: Pożar w zakładach chemicznych

  Prawie dziesięć tysięcy osób zostało ewakuowanych w japońskim mieście Nobeoka, po tym jak w miejscowych zakładach chemicznych wybuchł pożar. Na razie nie ma żadnych informacji o rannych. W zakładach, należących do koncernu Asahi Kasei przechowywane są pojemniki z kobaltem. Zarząd firmy uspokaja, że poziom radioaktywności kobaltu jest bardzo niski.

Filmy - Pojemniki (3)

 • Jak pozbyć się przykrych zapachów z pojemników?

  Plastikowe pojemniczki, które używamy do przechowywania żywności, szybko nabierają różnych zapachów, których trudno się pozbyć podczas czyszczenia. Nawet jeśli na oko wszystko jest czyste, to i tak niekiedy można czuć intensywny zapach jedzenia. Co zrobić, by pozbyć się skutecznie przykrych zapachów z pojemników do przechowywania żywności? Zobaczcie nasze sposoby - to naprawdę proste!
 • Co zrobić ze starej żarówki? Genialny pomysł!

  Zużyte żarówki o charakterystycznym, tradycyjnym kształcie bańki, nie muszą lądować w specjalnie przygotowanych dla nich koszy, z których trafiają do specjalistycznego przetworzenia. Możecie zrobić z nich... pojemniki na przyprawy! To genialny sposób dla wszystkich, którzy lubią nietypowe przedmioty, samodzielnie przetworzone! Wbrew pozorom, przygotowanie takiej solniczki nie jest trudne, a wszystko, czego potrzebujecie, zapewne macie już w domu!
 • 4 triki na przechowywanie w kuchni

  Przechowywanie w kuchni nie musi być nudne i niewygodne! Podstawa, zwłaszcza w małych kuchniach, które powoli stają standardem w mieszkaniach Polaków i Polek, to dobra organizacja, a ta zależy przede wszystkim od naszej kreatywności i zdolności do czytelnego sortowania przedmiotów. Poznajcie nasze cztery triki, jak ułatwić sobie życie w kuchni w naprawdę bardzo prosty sposób!