pogrzeb Nelsona Mandeli

Artykuły - Pogrzeb Nelsona Mandeli (7)

 • Ostatnie pożegnanie Nelsona Mandeli w jego rodzinnym Qunu

  Ostatnie pożegnanie Nelsona Mandeli w jego rodzinnym Qunu

  Zmarły 5 grudnia były prezydent RPA Nelson Mandela został w niedzielę pochowany na cmentarzu w swej rodzinnej wiosce Qunu w Prowincji Przylądkowej Wschodniej. Pogrzeb i wcześniejszy niedzielny ceremoniał zakończyły 10-dniowe uroczystości żałobne w RPA.
 • Pogrzeb Nelsona Mandeli

  Pogrzeb Nelsona Mandeli

  O godzinie w wiosce Kunu w RPA rozpoczął się pogrzeb Nelsona Mandeli. To ostatnia część uroczystości, które trwają w Afryce od 5 grudnia, czyli od śmierci pierwszego czarnoskórego prezydenta RPA.
 • RPA: Sforsowali bariery, by oddać hołd zmarłemu Mandeli

  RPA: Sforsowali bariery, by oddać hołd zmarłemu Mandeli

  Setki osób sforsowały dziś bariery zabezpieczające przed siedzibą władz w Pretorii, by po raz ostatni oddać hołd zmarłemu niedawno byłemu prezydentowi RPA Nelsonowi Mandeli. Niegroźny incydent miał miejsce chwilę przed wyprowadzeniem trumny ze zwłokami.
 • Pogrzeb Mandeli prywatną sprawą rodzinną

  Pogrzeb Mandeli prywatną sprawą rodzinną

  Po trwającej dwie godziny oficjalnej części pogrzebu zaplanowanego na najbliższą niedzielę nastąpi właściwy moment pochówku Nelsona Mandeli. Mieszkańcy Republiki Południowej Afryki nie będą mogli go jednak obejrzeć.
 • Wpadka na uroczystościach żałobnych Mandeli. ''Tłumacz'' improwizował

  Wpadka na uroczystościach żałobnych Mandeli. ''Tłumacz'' improwizował

  Tłumacz języka migowego, który pracował podczas uroczystości pogrzebowych Nelsona Mandeli, wykazał się skrajną niekompetencją. Jak informuje "The Guardian", zamiast ułatwić odbiór transmisji osobom niesłyszącym, pozorował miganie, przedstawiając wymyślone przez siebie gesty.
 • Zuma wygwizdany na uroczystości w hołdzie Mandeli

  Zuma wygwizdany na uroczystości w hołdzie Mandeli

  Zgromadzeni na stadionie w Soweto, w południowo-zachodniej części Johannesburga, wygwizdali we wtorek prezydenta RPA Jacoba Zumę, gdy ten zaczął przemawiać w czasie uroczystości pożegnania Nelsona Mandeli. Wybory w RPA są planowane za pół roku.
 • RPA: Uroczystości żałobne po śmierci Mandeli

  RPA: Uroczystości żałobne po śmierci Mandeli

  Na stadionie FNB w Soweto, w południowo-zachodniej części Johannesburga, rozpoczęły się we wtorek uroczystości żałobne po śmierci pierwszego czarnoskórego prezydenta RPA, jednego z najwybitniejszych przywódców i mężów stanu, Nelsona Mandeli.

Filmy - Pogrzeb Nelsona Mandeli (3)

 • Afryka żegna Nelsona Mandelę

  Członkowie rodziny przybyli do Pretorii, stolicy RPA, by ostatni raz oddać hołd zmarłemu kilka dni temu Nelsonowi Mandeli. Trumna z ciałem byłego przywódcy Republiki Południowej Afryki przez trzy dni będzie leżała w amfiteatrze, gdzie 19 lat temu Mandela został zaprzysiężony na prezydenta. Żałobnicy zgromadzili się wokół Union Buildings, siedziby rządu RPA. Kondukt żałobny z trumną przejechał ulicami Pretorii.
 • Światowi przywódcy, gwiazdy sportu i show-biznesu żegnają Mandelę

  Światowi przywódcy przybywają na pogrzeb Nelsona Mandeli do Johannesburga. Wśród nich są m.in. były prezydent USA Jimmy Carter, były prezydent RPA F.W. de Klerk i przyjaciel Mandeli Ahmed Kathrada. Mandelę żegnają również gwiazdy sportu. filmu i muzyki, wśród nich Charlize Theron i Bono.
 • Tłumy żegnają Mandelę na stadionie w Soweto

  Na stadionie FNB w Soweto, w południowo-zachodniej części Johannesburga, trwają uroczystości żałobne po śmierci pierwszego czarnoskórego prezydenta RPA, jednego z najwybitniejszych przywódców i mężów stanu. Nelson Mandela - symbol walki z apartheidem - zmarł w czwartek w swym domu w Johannesburgu.