polska lokalna - poezja

Artykuły - Poezja (25)

 • Za tydzień festiwal Poznań Poetów

  Konferencja naukowa poświęcona Stanisławowi Barańczakowi będzie elementem szóstej edycji festiwalu Poznań Poetów, który ruszy 20 maja. W jego ramach zaplanowano też m.in. spotkania z poetami, pokazy filmów, a także wykłady o poezji.
 • Festiwal im. Edwarda Stachury w Bieszczadach

  "Warsztat Poezji Czynnej", czyli warsztaty muzyczne dla młodych twórców, oraz "Nocne czuwanie poetyckie" znalazły się w programie festiwalu im. Edwarda Stachury, który rozpoczyna się we wtorek w Smolniku w Bieszczadach. Druga część festiwalu 7 grudnia przeniesie się do Torunia.
 • Trzeci sezon "Salonów Poezji" w Łazienkach

  Trzeci sezon "Salonów Poezji" w Łazienkach

  Podczas niedzielnych "Salonów Poezji" w Starej Pomarańczarni w warszawskich Łazienkach artyści interpretować będą współczesną i dawną poezję polską. Trzeci sezon salonów rozpocznie się 16 września.
 • Kiermasz tradycji i poezja śpiewana

  W nadchodzący weekend na Warmii odbędzie się największa impreza promująca kulturę i historię regionu - "Kiermas tradycji, dialogu, zabawy". W Olsztynie będzie rozbrzmiewać poezja śpiewana na Olsztyńskich Spotkaniach Zamkowych.
 • Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe "Śpiewajmy poezję"

  Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe "Śpiewajmy poezję"

  Jubileusz 40-lecia pracy artystycznej kompozytora Jerzego Satanowskiego, recitale gwiazd i konkurs dla młodych wykonawców o nagrodę im. Agnieszki Osieckiej - znalazły się w programie 39. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie.
 • XVI Przemyska Wiosna Poetycka

  Spotkania z poetami, sesja literacka poświęcona Wisławie Szymborskiej oraz koncerty poezji śpiewanej znalazły się w programie XVI Festiwalu Przemyska Wiosna Poetycka - Rozczytany Przemyśl, który rozpocznie się w czwartek w Przemyślu (woj. podkarpackie).
 • Czerwiec z poezją w Łazienkach

  Czerwiec z poezją w Łazienkach

  Niezwykłe spotkania z poezją w Starej Pomarańczarni w Łazienkach.
 • Poezja Świetlickiego w Teatrze Powszechnym

  Widowisko muzyczne "Czynny do odwołania" - według poezji i prozy Marcina Świetlickiego - to nowa propozycja Teatru Powszechnego w Warszawie. Nie zabraknie wątku kryminalnego, szczypty sensacji, trochę satyry i groteski, ani nieszczęśliwego romansu - zachęcają twórcy.
 • Dni Kultury Rosyjskiej wkrótce w Łodzi

  Debata o znaczeniu poezji rosyjskich bardów dla polskiej opozycji lat 70. i 80. ubiegłego wieku, maraton filmowy "Siedemnaście mgnień wiosny" i warsztaty kulinarne - to tylko niektóre propozycje przygotowane na Dni Kultury Rosyjskiej w Łodzi.
 • 4. Krakowski Salon Poezji w Gdyni

  4. Krakowski Salon Poezji w Gdyni

  Tym razem Teatr Miejski w Gdyni zaprasza na wieczór z poezją rosyjską.