Podziemia

Artykuły - Podziemia (52)

 • Co kryje w sobie największa jaskinia świata Hang Son Doong?

  Co kryje w sobie największa jaskinia świata Hang Son Doong?

  Jej odkrycie było istną rewolucją w świecie nauki, a stało się to... przypadkiem. Największa jaskinia świata znajduje się w Wietnamie i jest wielką zagadką do dziś. To, co odnaleźli w niej badacze, przyprawia o zawrót głowy!
 • Piekło na ziemi istniało. Fort Zwieriew 1970

  Piekło na ziemi istniało. Fort Zwieriew 1970

  Ulokowany na sztucznej wyspie na Bałtyku Fort Zwieriew to niezwykłe miejsce. Ale nie tylko ze względu na lokalizację. Nieco ponad 40 lat temu w jego podziemiach rozpętało się prawdziwe piekło. Wybuchł pożar, który zamienił piwniczne magazyny w jedno z najbardziej niesamowitych pogorzelisk na naszej planecie...
 • Katowicki IPN ustalił miejsca pochówku kilkudziesięciu żołnierzy podziemia

  Katowicki IPN ustalił miejsca pochówku kilkudziesięciu żołnierzy podziemia niepodległościowego - bitych, skazywanych na karę śmierci i mordowanych przez Urząd Bezpieczeństwa, a następnie anonimowo grzebanych.
 • Tajemnice Kamiennej Góry

  Tajemnice Kamiennej Góry

  O kamiennogórskich podziemiach na przestrzeni ostatnich lat napisano i powiedziano wiele. O wiele więcej niż tak naprawdę wiadomo.
 • Kim był porucznik Furyk?

  Kim był porucznik Furyk?

  W maju 1945 r. w okolicach Zgorzelca oddział Wojska Polskiego pod dowództwem porucznika Włodzimierza Furyka bierze do niewoli kilku esesmanów. W trakcie przesłuchania okazuje się, że chcieli przedrzeć się w głąb Niemiec. Przyciśnięci do muru przyznali, że pozostawili opuszczone pojazdy na polu minowym. Kiedy je odnaleziono, okazało się, że ich ładownie pełne są skrzyń z tajną dokumentacją.
 • Podziemia niepamięci

  Podziemia niepamięci

  Gabriel Kubicki ze Świnoujścia był od 1943 r. robotnikiem przymusowym. Najbardziej tajemniczym miejscem, w jakim pracował, był odludny zakątek prowincji Schlesien, gdzie budował tajemniczy obiekt podziemny.
 • Podziemia niepamięci

  Podziemia niepamięci

  Pan Gabriel Kubicki ze Świnoujścia był od 1943 roku robotnikiem przymusowym. Pracował jako cieśla przy wielkich inwestycjach budowlanych o charakterze militarnym wznoszonych przez Organizację Todt w Vaihingen pod Stuttgartem oraz w Berlinie. Najbardziej jednak tajemniczym miejscem, w jakim przebywał, był odludny zakątek prowincji Schlesien, gdzie stawiał szalunki na betonowanych powierzchniach tajemniczego obiektu podziemnego...
 • Dungeon Keeper powraca

  Dungeon Keeper powraca

  Firma Kalypso Media zapowiedziała grę Dungeons, którą właściwie można by nazwać Dungeon Keeper 3, gdyby nie to, że to tylko produkcja "inspirowana" oryginałem i robiona przez zupełnie nowy zespół.
 • Magnus pogodzony ze śmiercią

  Magnus pogodzony ze śmiercią

  Legenda podziemia, wrocławska grupa Magnus, wyda 15 września powrotny album "Acceptance Of Death".
 • Największa po wojnie zbrodnia na Polakach

  593 osoby uznawane są za zaginione w wyniku tzw. obławy augustowskiej - wynika ze śledztwa prowadzonego przez IPN. Prokuratorzy Instytutu zaznaczają jednak, że najbardziej prawdopodobną liczbę ofiar będzie można podać dopiero po zakończeniu postępowania.