podział

Artykuły - Podział (292)

 • Gdzie się podział milion komunalnych mieszkań?

  Gdzie się podział milion komunalnych mieszkań?

  Jeszcze w połowie lat 90. XX wieku lokale komunalne i spółdzielcze były ważnym elementem rynku mieszkaniowego. Teraz sytuacja przedstawia się już inaczej.
 • Prof. B. Kudrycka: Za trzy lata podział uczelni na akademickie i zawodowe

  Prof. B. Kudrycka: Za trzy lata podział uczelni na akademickie i zawodowe

  Już za trzy lata uczelnie wyższe będą się dzielić na akademickie i zawodowe. Podział wprowadza przyjęty przez rząd projekt zmian w Prawie o szkolnictwie wyższym. Szkoły będą musiały w tym czasie dostosować swoje programy odpowiednio do profilu kształcenia. W tych opracowaniu porogramów oraz prowadzeniu zajęć, szczególnie zawodowych, aktywny udział mają wziąć pracodawcy.
 • Utrwalił się nowy podział Wschód-Zachód? Ukraińskie wybory a geopolityka

  Na Ukrainie utrzymała i utrwaliła się władza Partii Regionów, której z Rosją nie do końca po drodze, ale która ma z tym krajem o wiele więcej wspólnego, niż z Europą. W Gruzji zwyciężyła partia Bidziny Iwaniszwilego, który dorobił się w Rosji majątku i który uznawany jest za człowieka życzliwego Moskwie. Czy utrwaliła się nowa granica wpływów pomiędzy Rosją a Zachodem?
 • Merkel: Nie chcemy dzielić UE

  Merkel: Nie chcemy dzielić UE

  Proponując zacieśnianie współpracy w eurolandzie Niemcy nie chcą dzielić UE na strefę euro i resztę - zapewniła we wtorek w Berlinie niemiecka kanclerz Angela Merkel. Jej zdaniem UE pokonała już "spory odcinek mozolnej drogi" w walce z kryzysem zadłużenia.
 • Nowy podział Niemiec? Najbogatszy land mówi o niepodległości

  Nowy podział Niemiec? Najbogatszy land mówi o niepodległości

  "Bawaria nie posiada należnej jej pozycji w świecie, nie pełni takiej roli, jaką powinna pełnić ze względu na swój rozmiar, historię i liczbę ludności" - tak uważa Wilfried Scharnagl, polityk niemieckiej CSU, bawarskiej "siostrzanej partii" rządzącej w Niemczech CDU i były redaktor naczelny gazety "Bayernkurier".
 • Kaczyński: W Polsce trwa atak na PiS

  W Polsce trwa atak nie tylko na Prawo i Sprawiedliwość, ale także na wielką część społeczeństwa, której "odmawia się praw obywatelskich" - mówił w Sejmie prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas debaty nad rządową informacją na temat zabójstwa w łódzkim biurze PiS.
 • Rynek pracy A i B

  Rynek pracy A i B

  Czerwiec 2010 roku: w powiecie bartoszyckim w woj. warmińsko-mazurskim stopa bezrobocia rejestrowanego zatrzymuje się na poziomie 29,9 proc. W tym samym czasie wskaźnik ten dla Poznania jest niemal dziewięć razy mniejszy - wynosi 3,4 proc. Liczby mówią same za siebie - polski rynek pracy nie jest jednorodny.
 • Role małżeńskie

  Role małżeńskie

  Rozmowa z Aliną Henzel-Korzeniowską - psychologiem, psychoanalitykiem, ekspertem na forum: www.seksuolog.org.pl
 • Podział spółki przez wydzielenie nie podlega PCC

  Podział spółki przez wydzielenie został określony w art. 529 § 1 pkt 4 ustawy z dnia 15 września 2000 r. Kodeks spółek handlowych (Dz. U. Nr 94, poz. 1037 ze zm., dalej "KSH"). Polega on na przeniesieniu części majątku spółki dzielonej na istniejącą spółkę lub na spółkę nowo zawiązaną.
 • tekst jednolity statutu Spółki

  Raport bieżący nr 15/2010Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Korporacja Gospodarcza "efekt" S.A. podaje treść tekstu jednolitego statutu Spółki, ustalonego przez Radę Nadzorczą, obejmującego zmiany zawarte w uchwale nr 9 Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia z dnia 17 czerwca 2010 roku: STATUT KORPORACJI GOSPODARCZEJ "EFEKT" S.A. TEKST JEDNOLITY (z zarejestrowanymi przez Sąd zmianami, wprowadzonymi uchwałami Zwyczajnego WZA

Filmy - Podział (1)

 • Podział punktów w Zabrzu

  Piłkarze ŁKS-u zdobyli cenny punkt w walce o utrzymanie w Orange Ekstraklasie. W meczu 26. kolejki łodzianie zremisowali w Zabrzu z Górnikiem 1:1.