podwyżki płac

Artykuły - Podwyżki płac (249)

Filmy - Podwyżki płac (6)

 • Pracownicy firm zatrudniających powyżej 10 osób mają większe szanse na podwyżki

  Według ekonomisty Łukasza Komudy, dobra koniunktura na rynku sprzyja teraz podwyżkom, bo duża część pracodawców ma na nie środki. Jednak zatrudnieni muszą nauczyć się negocjować lepsze warunki pracy. Powinni zwiększyć swoją świadomość w zakresie wysokości zarobków w danej branży i zbiorowo bronić wspólnych interesów. Jeśli pracują w małej, kilkuosobowej firmie, która ma problem z utrzymaniem się na rynku, to faktycznie mogą niczego nie osiągnąć. Wówczas, zdaniem eksperta, warto pomyśleć o zmianie pracy na bardziej atrakcyjną.
 • Czy rządowi wystarczy pieniędzy na podwyżki dla pracowników budżetówki

  Wzrost PKB w wysokości 3,8%, inflacja 2,3% oraz stopa bezrobocia 6,4% to główne założenia do projektu ustawy budżetowej na rok 2018. Najbardziej zaskakujący jest mały wzrost wydatków.
 • Nie można przesadzać z kolejnymi podwyżkami płacy minimalnej

  Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej proponuje wzrost płacy minimalnej do 2,1 tys. zł i stawki godzinowej 13,7 zł. W obecnej sytuacji nie ma to zbyt wielkiego znaczenia, bo wynagrodzenia i tak rosną. Jednak jeżeli popadniemy w przesadę z kolejnymi takim podwyżkami, doprowadzimy do wzrostu bezrobocia.
 • Trwa okupacja resortu zdrowia. Rzeczniczka ministerstwa rozmawia z mediami

  Trwa okupacja budynku resortu zdrowia przez związkowców z "Solidarności". Cztery kobiety z Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarność" nie opuściły wczoraj gmachu resortu po obradach Zespołu Trójstronnego przy Ministerstwie Zdrowia. Do późna w nocy trwały rozmowy z ministrem Konstantym Radziwiłłem oraz minister Elżbietą Witek. Protestujące domagają się pilnego spotkania z premier Beatą Szydło. Premier zaprasza na takie spotkanie za tydzień, ale kobiety nie chcą tak długo czekać.