podwyżki cen prądu

Artykuły - Podwyżki cen prądu (32)

 • "Rzeczpospolita": Rusza kolejna batalia o ceny prądu

  "Rzeczpospolita": Rusza kolejna batalia o ceny prądu

  ​Cztery największe koncerny energetyczne złożyły wnioski do Urzędu Regulacji Energetyki (URE) o zmianę taryfy na sprzedaż energii dla gospodarstw domowych - wynika z informacji "Rzeczpospolitej". I jak dodaje środowy dziennik, ceny mogą istotnie wzrosnąć.
 • Przed nami kolejna podwyżka opłat za energię elektryczną

  Przed nami kolejna podwyżka opłat za energię elektryczną

  Ceny energii elektrycznej dla gospodarstw domowych wzrosły na początku roku o ok. 20 proc. Dalsze podwyżki są nieuniknione.
 • Wzrosną ceny prądu. Gospodarstwa domowe mogą liczyć na kolejne?

  Wzrosną ceny prądu. Gospodarstwa domowe mogą liczyć na kolejne?

  Prezes URE zatwierdził nowe taryfy na sprzedaż energii elektrycznej dla odbiorców w gospodarstwach domowych dla Tauronu, Enei, Energi Obrót i PGE Obrót. Przyszłoroczne rachunki wzrosną średnio o 9 zł, ale na tym nie koniec podwyżek. W tym roku wprowadzone ustawowo mechanizmy gwarancji cen stracą ważność i odbiorcy muszą liczyć się z możliwością kolejnych podwyżek. W tym roku zostanie wprowadzona tzw. opłata mocowa.
 • URE zatwierdza kolejne taryfy. Za energię zapłacimy znacznie więcej

  URE zatwierdza kolejne taryfy. Za energię zapłacimy znacznie więcej

  Prezes URE zatwierdził taryfy na sprzedaż energii dwóm tzw. sprzedawcom z urzędu - Enea i Energa Obrót - poinformował w poniedziałek Urząd. W związku z nowymi taryfami rachunki odbiorców energii w gospodarstwach domowych (G11) będą wyższe o ok. 9 zł miesięcznie - dodano.
 • "DGP: Zabraknie na tani prąd?

  "DGP: Zabraknie na tani prąd?

  Jak czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej", 12 spółek obrotu złożyło wnioski o zwrot pieniędzy za zamrożone ceny energii elektrycznej. Mniejsze firmy obawiają się jednak, że nie starczy dla nich środków i wstrzymują rozliczenia.
 • Przedsiębiorcy z Rybnika obawiają się, że nie unikną podwyżek cen prądu

  Przedsiębiorcy z Rybnika obawiają się, że nie unikną podwyżek cen prądu

  Wielu mikro- i małych przedsiębiorców nie wiedziało o konieczności składania oświadczeń umożliwiających zachowanie niższych cen prądu na II poł. 2019 r. - mówili w piątek przedstawiciele tego środowiska na konferencji prasowej w Rybniku.
 • Sejm uchwalił nowelę w sprawie zamrożenia cen prądu przez cały 2019 r.

  Sejm uchwalił nowelę w sprawie zamrożenia cen prądu przez cały 2019 r.

  Sejm uchwalił w czwartek bez poprawek nowelę zamrażającą ceny prądu przez cały 2019 r., m.in. dla gospodarstw domowych, mikro- i małych firm, szpitali, jednostek sektora finansów publicznych, w tym samorządów.
 • Rośnie import taniej energii do Polski

  Rośnie import taniej energii do Polski

  Prezydent Andrzej Duda monitoruje sytuację związaną z cenami energii, i będzie rozmawiał w tej sprawie z ministrem energii Krzysztofem Tchórzewskim - poinformował wiceszef kancelarii prezydenta Paweł Mucha. Ze strony rządu padła nadal jednoznaczna deklaracja, że podwyżek cen energii nie będzie - dodał.
 • Wzrost cen energii w Polsce największy w całej Europie

  Wzrost cen energii w Polsce największy w całej Europie

  Wzrost cen energii elektrycznej w Polsce jest największym wzrostem w całej Europie. Wszystkie kraje wybierają i dofinansowują odnawialne źródła energii, albo starają się chociaż ograniczać konwencjonalne paliwa kopalniane. Zarządzają miksem energetycznym w bardziej racjonalny i odpowiedzialny sposób przez stanowienie stabilnego prawa.
 • Polska nie sięgnie po tanią energię z zagranicy?

  Polska nie sięgnie po tanią energię z zagranicy?

  Minister energii Krzysztof Tchórzewski ocenił w tym tygodniu w Katowicach, że nie ma obecnie potrzeby zwiększania mocy w zakresie importu i eksportu energii. Obecny "import wyrównujący" między Polską a jej sąsiadami minister uznał za "naturalny i wystarczający". Obecnie energia, produkowana poza Polską, jest dzisiaj o 40 proc. tańsza.

Filmy - Podwyżki cen prądu (1)