podwyżki cen prądu

Artykuły - Podwyżki cen prądu (42)

 • Wracają rekompensaty za podwyżki cen za prąd

  Wracają rekompensaty za podwyżki cen za prąd

  Jacek Sasin, wicepremier i minister aktywów państwowych powiedział, że w czerwcu resort klimatu przedstawi projekt dotyczący rekompensat za podwyżki cen prądu. Dodał, że trwają prace nad mechanizmami dopłat do produkcji energii elektrycznej.
 • Efektywność energetyczna. Polska ma wiele do zrobienia

  Efektywność energetyczna. Polska ma wiele do zrobienia

  ​Projekt noweli dotyczącej efektywności energetycznej, którym zajmował się Sejm, wróci do komisji, gdyż zgłoszono do niego liczne poprawki.
 • Ceny energii: Bliski pakiet rekompensat

  Ceny energii: Bliski pakiet rekompensat

  ​Do czerwca ma zostać dopięty projekt rekompensat za wzrost cen prądu, poinformował pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski. Dodał, że ulgami będą objęte osoby najmniej zarabiające. Zdaniem analityków PIE, czekają nas spore podwyżki. Miesięczne wydatki gospodarstw domowych na nośniki energii wzrosną o 60 zł w "czarnym" scenariuszu oraz o 51 zł w scenariuszu dekarbonizacji.
 • Rząd chce ograniczyć skalę ubóstwa energetycznego w Polsce

  Rząd chce ograniczyć skalę ubóstwa energetycznego w Polsce

  Michał Kurtyka, minister klimatu i środowiska, powiedział dzisiaj, że "pracujemy nad projektem ustawy mającej chronić odbiorców najbardziej wrażliwych na podwyżki cen prądu. Chcemy ograniczyć skalę ubóstwa energetycznego w Polsce".
 • Wzrost cen prądu - wracają rekompensaty

  Wzrost cen prądu - wracają rekompensaty

  Minister klimatu i środowiska Michała Kurtyka podał, że w pierwszej połowie tego roku mają być gotowe rozwiązania ustawowe dotyczące rekompensat za wzrost cen energii elektrycznej.
 • Prezes URE zatwierdził kolejne taryfy na dystrybucję energii na 2021 rok

  Prezes URE zatwierdził kolejne taryfy na dystrybucję energii na 2021 rok

  Nowe, wyższe stawki opłat dystrybucyjnych może wprowadzić dwóch z piątki największych operatorów systemów dystrybucyjnych - Enea Operator oraz Tauron Dystrybucja.
 • Ceny prądu: Pierwsza taryfa dystrybucyjna na 2021 rok zatwierdzona przez regulatora

  Ceny prądu: Pierwsza taryfa dystrybucyjna na 2021 rok zatwierdzona przez regulatora

  Prezes URE zatwierdził taryfę na dystrybucję energii pierwszemu z piątki największych operatorów systemów dystrybucyjnych, firmie innogy Stoen Operator. Zmiana stawek własnych w taryfie innogy Stoen Operator wyniesie średnio 1,8 proc. dla wszystkich grup odbiorców (niecałe 1,4 proc. dla odbiorców w gospodarstwach domowych w grupie G11.
 • Rachunki za prąd wyższe o ok. 10 proc.

  Rachunki za prąd wyższe o ok. 10 proc.

  Prezes URE zatwierdził taryfy na sprzedaż energii trzem tzw. sprzedawcom z urzędu - Enei, PGE Obrót oraz Tauronowi. Od stycznia rachunki odbiorców energii w gospodarstwach domowych o przeciętnym zużyciu energii elektrycznej (grupa G11), w części dotyczącej sprzedaży energii będą wyższe o ok. 3,5 proc., czyli około 1,5 zł miesięcznie - podał URE. Ale ostateczny wzrost rachunków będzie wyższy.
 • Podwyżki w 2021 r. Rachunki za prąd w górę

  Podwyżki w 2021 r. Rachunki za prąd w górę

  Koszty koncernów rosną. Chcą sobie to odbić podwyżkami. Nawet jeśli prezes URE nie zgodzi się na podwyżki taryf dla gospodarstw domowych, to rachunki podniesie nowa opłata mocowa.
 • Ceny prądu urosną z obrotami gospodarki

  Ceny prądu urosną z obrotami gospodarki

  Od początku roku da się zauważyć spadek cen energii elektrycznej. Cena za megawatogodzinę energii zauważalnie spadła na giełdzie towarowej.

Filmy - Podwyżki cen prądu (1)