podwórko

Artykuły - Podwórko (7)

 • Zośka, kapsle, zbijak. Magia gier podwórkowych

  Zośka, kapsle, zbijak. Magia gier podwórkowych

  Jakie są niezbędne narzędzia do gier podwórkowych? - Kamienie, patyki, kreda, głowa pełna pomysłów i tyle wystarczy - powiedziała w "Dzień Dobry TVN" Olga Chromik z Pracowni Nauki i Przyrody. Marcin Sawicki rozmawiał z polskimi mistrzami w grach podwórkowych. Jak nauczyć się grać w zośkę? Czy zdarzają się kontuzje podczas tej gry? Jak zdobywa się mistrzostwo Polski? - Żeby wygrać trzeba pokazać coś, czego sędziowi
 • Wychowasz kanapowca czy podwórkowca?

  Wychowasz kanapowca czy podwórkowca?

  ​Dzieci coraz mniej czasu spędzają na świeżym powietrzu, a podwórkowe zabawy należą już niemal do prehistorii. Gry w berka, klasy czy zabawy na trzepaku są już prawie nieznane maluchom. Ich miejsce zajął komputer, iPad, iPhone, Facebook. A to błąd. Bo technologia, choć potrzebna, nie zastąpi zabaw na świeżym powietrzu.
 • Gry uliczne

  Gry uliczne

  Kto był kujonem i nosił niemodne okulary? Kto marzył o kolarzówce i na lodowisku wybił zęby? A kto, żeby zaimponować kolegom, uciekł z domu? Halina Młynkowa, Monika Richardson, Rafał Bryndal, Robert Gonera i Edyta Jungowska wspominają podwórkowe życie i zasady przetrwania w grupie, które czasem są aktualne do dziś.
 • Graf: Powróciły wspomnienia

  Graf: Powróciły wspomnienia

  Dla siedmiokrotnej mistrzyni tenisowego turnieju w Wimbledonie Steffi Graf londyńskie trawiaste korty to miejsce tak znane jak jej własne podwórko, dlatego mimo wielu zmian, wciąż budzą wspomnienia.
 • Eksmisja z zaskoczenia

  Eksmisja z zaskoczenia

  Na podwórko łodzianki Alicji S. wkrótce wjadą buldożery. Jej ogródek znalazł się na trasie drogi do fabryki komputerowego koncernu Dell. Nikt jednak nie raczył jej poinformować, że straci ziemię - dziwi się "Dziennik Łódzki".
 • Autostrada przez podwórko

  Autostrada przez podwórko

  - Trasa A1 przebiegać będzie 5 metrów od mojego domu - mówi Tadeusz Jasiński z Bielawek w Pomorskiem. Rolnik i jego dwaj sąsiedzi chcieli sprzedać domy i ziemie pod autostradę, ale się im nie udało.
 • Puchar Polski koszykarzy: Z Saporty na krajowe podwórko

  W dzisiejszych ćwierćfinałowych meczach Pucharu Polski Pogoń Ruda Śląska zagra u siebie z Wegą Stalą Ostrów Wielkopolski, a we Włocławku Anwil podejmować będzie wrocławian. Oba spotkania rozpoczną się o 18.00.

Filmy - Podwórko (5)

 • Gdzie jest podwórko? Kanadyjska zima zaskoczyła kota

  Zima potrafi zaskoczyć nie tylko kierowców. Jakie było zdziwienie tego małego kotka, gdy pewnego dnia próbował wyjść na podwórko, które zostało zasypane białym puchem. Biedny zwierzak nie wiedział co ma zrobić - jak się bawić, gdy jest się zewsząd otoczonym ścianami ze śniegu? (STORYFUL/x-news)
 • Jeleń i pies. Czy ta dwójka może zostać przyjaciółmi?

  Pewnego dnia na przydomowym podwórku pojawił się młody jeleń, który szukał kumpla do zabaw. Pies od pierwszego spotkania polubił większego ssaka i tak zaczęły się szaleństwa w ogrodzie.
 • W ostatnim momencie uniknął ataku jaszczurki

  W przydomowym podwórku pojawił się intruz, który nie miał zamiaru tak szybko go opuszczać. Mężczyzna cudem uniknął ataku jaszczurki wskakując na drzewo. Zobaczcie sami.
 • Dwa niedźwiedzie wtargnęły na podwórko i…

  Mieszkaniec Karoliny Północnej uwiecznił wizytę dwóch niedźwiadków w jego ogrodzie. Zwierzęta wtargnęły z lasu na teren prywatny i zaczęły zjadać owoce z przydomowego drzewka. Niedźwiedzie zupełnie nie speszyły się obecnością właścicieli ogrodu. Relacjonowali oni, że zwierzęta już odwiedzały ich dom miesiąc wcześniej. (STORYFUL/x-news)