poduszki powietrzne

Artykuły - Poduszki powietrzne (17)

 • Znów awaryjne poduszki. 1,9 mln aut do naprawy!

  Znów awaryjne poduszki. 1,9 mln aut do naprawy!

  Przedstawiciele Fiat Chrysler Automobiles nie mają ostatnio łatwego życia. Po kilku wypadkach spowodowanych wadliwym wybierakiem skrzyni biegów i głośnej akcji serwisowej, koncern ogłosił właśnie kolejną...
 • To jest afera. 27 mln wadliwych poduszek powietrznych

  To jest afera. 27 mln wadliwych poduszek powietrznych

  Nadzór bezpieczeństwa transportu USA wezwał w czwartek japońskiego producenta podzespołów motoryzacyjnych, firmę Takata, do przekazania dokumentacji i udzielenia wyjaśnień ws. produkowanych przez nią poduszek powietrznych, które są przedmiotem śledztwa.
 • Niebezpieczne poduszki powietrzne. Będzie proces

  Niebezpieczne poduszki powietrzne. Będzie proces

  Japońska firma Takata Corp została oskarżona przez amerykańskich konsumentów o ukrywanie, wraz z innymi koncernami z branży samochodowej, informacji na temat produkowanych przez nią wadliwych poduszek powietrznych - poinformowała we wtorek agencja Reutera.
 • Poduszki powietrzne ochronią domy przed trzęsieniem ziemi

  Poduszki powietrzne ochronią domy przed trzęsieniem ziemi

  Japończycy wiedzą, że katastrofalne w skutkach trzęsienie ziemi są powszechnym zjawiskiem w tej części globu. Pozostaje im się przygotowywać do ewentualnych kataklizmów najlepiej jak to tylko możliwe. Przykładem technologii, która mogłaby uratować wiele istnień ludzkich jest wyposażenie budynków w poduszki powietrzne.
 • Poduszki powietrzne dla telefonów

  Poduszki powietrzne dla telefonów

  Dla wszystkich tych, którzy boją się o swój sprzęt i chcą uniknąć nieprzewidzianych sytuacji mamy dobrą wiadomość. Otóż Jeff Bezos, jeden z najbogatszych ludzi na świecie i szef Amazon, zaoferował coś bardzo interesującego - poduszki powietrzne przeznaczone dla telefonów.
 • Kradł poduszki powietrzne

  Kradł poduszki powietrzne

  Policjanci z Koszalina zatrzymali mężczyznę, który włamywał się do samochodów i kradł z nich poduszki powietrzne.
 • Amerykańska inwestycja ruszyła w Częstochowie

  Wybudowaną kosztem blisko 35 mln zł halę produkcyjną, gdzie wytwarzane będą poduszki powietrzne do aut, oddał w piątek do użytku w Częstochowie amerykański koncern TRW. Oficjalnie ruszyło też centrum inżynieryjne firmy.
 • Czego pragną kobiety?

  Najczęściej wybieranym autem służbowym jest samochód wyposażony w ABS, ESP i poduszki powietrzne. Koszt utrzymania samochodu służbowego dla pracodawcy to średnio wydatek rzędu 1500 zł miesięcznie.
 • Bezpieczne jeepy i chryslery

  Bezpieczne jeepy i chryslery

  W Europie testy zderzeniowa samochodów przeprowadza EuroNCAP.
 • Testujemy używane: Mazda Protege

  Testujemy używane: Mazda Protege

  Od wielu lat japońska Mazda uważana jest za jedną z najmniej usterkowych marek na świecie. Jej dopracowane samochody, zajmując czołowe miejsca w statystykach bezawaryjności, budzą szczególne zaufanie klientów potwierdzone badaniami rynkowymi. Produkcji doczekało się wiele ciekawych aut, a zupełnie odrębną i najciekawszą chyba grupę stanowi rodzina sportowych modeli RX z silnikami Wankla, wyposażonymi w tłok obrotowy.