podróbki

Artykuły - Podróbki (88)

 • Podróbki zalewają europejski rynek

  Podróbki zalewają europejski rynek

  Co dziesiąty Europejczyk dokonał zakupu podróbki w przekonaniu, że kupuje oryginalny produkt - wynika z rynkowych badań. Podrabiane towary o wartości handlowej liczonej w miliardach euro zalewają UE. Z badania pt. Obywatele europejscy a własność intelektualna przeprowadzonego przez Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej wynika, że konsumenci nadal mają trudności z rozróżnieniem towarów oryginalnych i podrobionych.
 • Amazon walczy z podróbkami

  Amazon walczy z podróbkami

  Na Amazonie klienci mają dostęp do wielu różnych produktów, ale miliony z nich to podróbki. Platforma wypowiedziała im wojnę.
 • UE: Handel podróbkami nadal kwitnie

  UE: Handel podróbkami nadal kwitnie

  Problemem fałszerstw i podróbek najbardziej dotyka branż kosmetycznej, farmaceutycznej, alkoholowej oraz zabawek i gier. Straty idą w miliardy, na poziomie całej UE to prawie 64 mld zł.
 • Polska traci na podróbkach 9,5 mld zł

  Polska traci na podróbkach 9,5 mld zł

  Podrabiane kosmetyki, odzież, elektronika czy leki biją w naszą gospodarkę. Gdyby nie ten proceder, firmy mogłyby zwiększyć zatrudnienie o ponad 28 tys. miejsc pracy - pisze w czwartek "Rzeczpospolita".
 • KAS znalazła podrabiane buty sportowe w paczkach z Chin

  KAS znalazła podrabiane buty sportowe w paczkach z Chin

  Podrabiane obuwie sportowe jednej ze światowych marek odkryli funkcjonariusze podlaskiej KAS w przesyłkach kurierskich nadanych z Chin.
 • Polacy konsumują coraz więcej wina. Na rynek trafiają jednak podróbki

  Polacy konsumują coraz więcej wina. Na rynek trafiają jednak podróbki

  Wino cieszy się rosnącą popularnością. Polscy konsumenci przykładają coraz większą wagę do jego walorów i jakości. Na rynku zdarzają się jednak producenci, którzy wypuszczają podrabiane wina gronowe z dodatkiem wody, cukrów, mieszane z alkoholem czy z dodatkiem ekstraktów z owoców.
 • Włochy: Skandal z masowym podrabianiem szynki

  Włochy: Skandal z masowym podrabianiem szynki

  We Włoszech ujawniono skandal z procederem masowego fałszowania szynki wysokiej jakości, San Daniele.
 • Przechwycili 23 tony fałszywego proszku do prania

  Przechwycili 23 tony fałszywego proszku do prania

  Funkcjonariusze pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej przechwycili ciężarówkę, na naczepie której próbowano przewieźć z Polski do Szwecji 23 tony fałszywego proszku do prania. Zamiast środka piorącego znanej marki opakowania zawierały głównie sól przemysłową.
 • UOKiK - sprawdza sprzęt sportowy

  UOKiK przeprowadził przeszukanie w siedzibach dwóch przedsiębiorców zajmujących się dystrybucją sprzętu i odzieży sportowej.
 • Podróbki zalewają Polskę. Unijni urzędnicy ostrzegają

  Podróbki zalewają Polskę. Unijni urzędnicy ostrzegają

  Co dziesiąty konsument świadomie kupuje fałszywki, bo oryginały uważa za zbyt drogie. Polskie firmy tracą na tym kilkanaście miliardów złotych rocznie, a budżet państwa ok. 2 mld zł.

Filmy - Podróbki (4)

 • Światowe marki za grosze. Największy bazar z podróbkami w "Raporcie"

  Gdy pojawia się patrol policji emocje sięgają zenitu. Towar znika w kilka sekund, albo znikają sprzedawcy. Podwarszawska Wólka Kosowska - po zmroku zamienia się w targowisko czarnej strefy, z którym od lat walczą policja i izba celno- skarbowa. Mimo to wciąż działa. Tajemnice nielegalnego handlu w "Raporcie" odkrywa Beata Glinkowska.Zobacz program "Raport" na antenie Polsat News - od poniedziałku do piątku o godzinie 21.
 • Światowe marki za grosze. Największy bazar z podróbkami w "Raporcie"

  Gdy pojawia się patrol policji, emocje sięgają zenitu. Towar znika w kilka sekund, albo znikają sprzedawcy. Podwarszawska Wólka Kosowska - po zmroku zamienia się w targowisko czarnej strefy, z którym od lat walczą policja i izba celno-skarbowa. Mimo to wciąż działa. Tajemnice nielegalnego handlu w "Raporcie" odkrywa Beata Glinkowska.Zobacz program "Raport" na antenie Polsat News - od poniedziałku do piątku o godzinie 21.
 • Fałszywe leki zagrażają zdrowiu i życiu pacjentów!

  Fałszywe leki to w wielu krajach Afryki prawdziwa plaga. Na tamtejszych bazarach bez trudu można kupić najróżniejsze antybiotyki, środki przeciwbólowe, lekarstwa na malarię... Niestety, w większości przypadków są to podróbki. Jeśli klient ma szczęście, trafi na niegroźne placebo. Ale niektóre fałszywe specyfiki zawierają niebezpieczne substancje, a te mogą doprowadzić nawet do śmierci osoby, która je zażyje. Taki tragiczny los spotkał pewną rodzinę, której członkowie nie przeżyli "terapii" podrabianym lekiem na pasożyty...
 • Uważajcie na podróbki gadżetów związanych z Euro

  Tylko od początku roku celnicy przechwycili ponad 56 tysięcy przedmiotów oznaczonych podrobionymi znakami towarowymi związanymi z Euro 2012. Bożena Włoch z Ministerstwa Finansów mówi, że codziennie dochodzi do zatrzymań z powodu prób przemytu nielegalnych towarów.