podręczniki szkolne

Synonimy:
podreczniki,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Podręczniki szkolne (126)

Filmy - Podręczniki szkolne (8)

 • Dlaczego w podręcznikach do języka polskiego znajdują się treści religijne?

  Od kilku lat jednemu z podręczników do języka polskiego dla szóstej klasy zarzuca się, że jest daleki od idei świeckiej szkoły, ponieważ znajdują się w nim m.in. treści z Pisma Świętego, homilie Jana Pawła II czy hymny religijne. O kontrowersjach związanych z tym podręcznikiem opowiedzieli Marcin Celiński z komitetu "Świecka Szkoła" i dyrektor szkoły Jacek Staniszewski. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Korupcja w polskich szkołach?

  Szkoły też dotknęła korupcja – alarmuje Fundacja Polska Bez Korupcji, która ujawnia jak działał proceder. W zamian za sprzęt, pieniądze szkoły miały wybierać określone podręczniki zaproponowane przez przedstawiciela firmy. - Ten problem dosięgnął aż 75 proc. szkół. Tyle szkół powiedziało, że takie sytuacje zaobserwowali. Niekoniecznie jednak godzili się na propozycję przedstawiciela firmy - powiedział Mateusz Górowski z Fundacji Polska Bez Korupcji.
 • Konsekwencje nacjonalizacji rynku podręczników

  Ingerencja rządu w rynek podręczników może skutkować obniżeniem jakości edukacji - tak wynika z doświadczeń Węgrów i Norwegów. Tam podobnie jak w Polsce rząd zdecydował się przejąć rolę profesjonalnych wydawców. Nacjonalizacja rynku podręczników była jedną z flagowych reform rządu Viktora Orbána. – Pierwszym krokiem było przejęcie w ubiegłym roku przez państwo dystrybucji podręczników – informuje Imre Barna, wiceprezes Węgierskiego Stowarzyszenia Wydawców i Księgarzy.
 • FOR: MEN mógł naruszyć Prawo zamówień publicznych podczas prac nad rządowym podręcznikiem

  Rządowy podręcznik do klas pierwszych mógł powstać z naruszeniem Prawa zamówień publicznych oraz dobrych praktyk dotyczących finansów publicznych – oceniają eksperci Fundacji FOR. Podzielenie zamówienia na części, co obniżyło kwotę pojedynczego kontraktu poniżej progu wymagającego stosowania ustawy, to nadużycie – podkreśla ekspert ds. zamówień publicznych Łukasz Czaban. Ministerstwo Edukacji Narodowej odrzuca zarzuty i podkreśla, że działało na podstawie obowiązującego prawa.