podłoga

Artykuły - Podłoga (6)

 • Sukces polskich podłóg w Szwecji

  W Szwecji opublikowano wyniki rankingu na najlepszą podłogę. Wygrała polska dębowa deska parkietowa z Barlinka. Okazała się najlepszą spośród innych takich wyrobów oferowanych na szwedzkim rynku.
 • Stare drewno pod specjalną ochroną

  Stare drewno pod specjalną ochroną

  Skrzypiąca dębowa podłoga, stolik po babci z przetartym blatem czy wysłużona ogrodowa altanka - stare drewno ma wyjątkowy urok i nierzadko wielką wartość. Wymaga jednak szczególnej ochrony i zastosowania odpowiednich preparatów, jeśli chcemy, by cieszyło oczy przez długie lata. Wiedzą o tym nie tylko konserwatorzy zabytków, ale i zwykli użytkownicy, którzy chcą zachować urok antyków.
 • Wykończenie wnętrz (cz. 2): Podłogi

  Wykończenie wnętrz (cz. 2): Podłogi

  W wyborze materiałów, którymi można pokryć podłogę, praktycznie nie ma ograniczeń. Te, które istnieją i dotyczą określonych materiałów, wiążą się jedynie z przeznaczeniem wybranych pomieszczeń, z pełnionymi przez nie funkcjami, a co za tym idzie - ze stopniem narażenia powierzchni na zniszczenie. Przygotowanie podłoża pod określone pokrycie powinno być zdeterminowane rodzajem materiału, który chcemy użyć.
 • Michał Dziubański: Podłoga nierówna, ale machnęliśmy na to ręką

  Podłoga nie jest najwyższej jakości, czasem brakuje list startowych, ale polskie pingpongistki nie przejmują się problemami organizacyjnymi podczas mistrzostw Europy w Ostrawie. W środę wieczorem odbiorą w Ostrawie brązowe medale za turniej drużynowy.
 • Podłoga w domu rozgrzała się do 100 stopni

  Nietypowe zjawisko geologiczne odnotowano w miejscowości Riesi na Sycylii, gdzie w domu na parterze temperatura podłogi w ciągu kilku godzin osiągnęła 100 stopni Celsjusza, a potem spadła do 50 stopni.
 • Komunikacja miejska przyjazna

  Komunikacja miejska przyjazna

  Niska podłoga, specjalne poręcze i zapowiadanie głosowe to tylko niektóre udogodnienia dla niepełnosprawnych, wprowadzane w pojazdach komunikacji miejskiej w Krakowie. Krakowskie MPK od lat stosuje rozwiązania, które mają ułatwić poruszanie się tramwajami i autobusami.

Filmy - Podłoga (6)