podkarpackie

Artykuły - Podkarpackie (30)

 • Brutalne zabójstwa na Podkarpaciu. Nie żyją dwie kobiety

  Brutalne zabójstwa na Podkarpaciu. Nie żyją dwie kobiety

  W Ustrzykach Dolnych, w odstępie jednego dnia, doszło do dwóch zbrodni - informuje portal Nowiny24.pl. Ofiarami zabójstw padły 36- i 44-latka, które miały ponieść śmierć wskutek działań ich bliskich.
 • Zarobki w województwie podkarpackim w 2016 roku

  Jak wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, mediana miesięcznych wynagrodzeń w województwie podkarpackim w 2016 roku wynosiła 3200 zł brutto. Co czwarty mieszkaniec województwa zarabiał mniej niż 2414 zł, ale również co czwarty zarabiał więcej niż 4490 zł.
 • Dramat podczas wycieczki w góry. Zgwałcono 12-latkę

  Dramat podczas wycieczki w góry. Zgwałcono 12-latkę

  Podczas wycieczki grupy z Tarnobrzega do Mszany Dolnej 18-latek zgwałcił 12-letnią dziewczynkę. Sprawą zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu- informuje "Gazeta Krakowska".
 • Tragiczny wypadek koło Kolbuszowej. Trzy osoby zginęły

  Tragiczny wypadek koło Kolbuszowej. Trzy osoby zginęły

  Trzy osoby zginęły, a pięć zostało rannych w wypadku drogowym, do którego doszło w sobotę w Weryni k. Kolbuszowej (podkarpackie). Ofiarami są piłkarze trzecioligowej Wólczanki Wólka Pełkińska.
 • Podkarpackie: Alarmy powodziowe; kilkaset interwencji strażaków

  Podkarpackie: Alarmy powodziowe; kilkaset interwencji strażaków

  Na Podkarpaciu w piątek alarmy powodziowe obowiązują w pięciu powiatach, a pogotowie przeciwpowodziowe w sześciu. Ostatniej doby strażacy interweniowali 660 razy.
 • Podkarpackie: Po wypadku zablokowana droga krajowa nr 77

  Podkarpackie: Po wypadku zablokowana droga krajowa nr 77

  Przejezdna jest już droga krajowa nr 77 w miejscowości Zbydniów na Podkarpaciu. W poniedziałek przez kilka godzin trasę blokowała naczepa tira, który wpadł do rowu.
 • Dobre zbiory miodu spadziowego

  Dobre zbiory miodu spadziowego

  Na Podkarpaciu są dobre zbiory miodu ze spadzi. Z pasiek południowo-wschodniej Polski pochodzi ok. 40 proc. miodu spadziowego w Polsce - poinformował we wtorek prezes Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Rzeszowie Roman Bartoń.
 • CBA zatrzymało marszałka. Usłyszał zarzuty korupcyjne

  CBA zatrzymało marszałka. Usłyszał zarzuty korupcyjne

  W Prokuraturze Apelacyjnej w Lublinie we wtorek po południu zakończyło się przesłuchanie marszałka województwa podkarpackiego Mirosława K. (PSL), któremu prokuratura postawiła siedem zarzutów korupcyjnych. Mężczyzna został zatrzymany w poniedziałek przez CBA. Jego przesłuchanie w lubelskiej prokuraturze trwało ponad cztery godziny.
 • Podkarpackie: Z powodu strajku opóźnionych ponad 20 pociągów

  W związku ze strajkiem kolejowym na Podkarpaciu ponad 20 pociągów, zarówno dalekobieżnych jak i regionalnych, będzie opóźnionych. Część z nich stanie w trasie na czas strajku, inne wyjadą dopiero po zakończeniu akcji.
 • Gdzie i w jaki sposób szukać pracy?

  Gdzie i w jaki sposób szukać pracy?

  Gdzie i w jaki sposób szukać pracy, jak przygotować niezbędne dokumenty i jak się zachować podczas rozmowy kwalifikacyjnej - odpowiedzi na te pytania będzie można uzyskać podczas warsztatów poszukiwania pracy, które odbędą się w sierpniu na Podkarpaciu.