wydarzenia - podbój

Artykuły - Podbój (13)

 • Jeden z najdziwniejszych epizodów podboju kosmosu

  Jeden z najdziwniejszych epizodów podboju kosmosu

  Pod Moskwą zakończyła się dziś jedna z najdziwniejszych misji w historii podboju kosmosu. Po prawie 18 miesiącach symulowanego lotu na Marsa, członkowie załogi wyszli z kapsuły.
 • Skarabeusz wyrusza na podbój pustyni Utah

  "Skarabeusz" - robot marsjański skonstruowany przez studentów z Politechniki Warszawskiej, jako jedyny robot z Europy weźmie udział w międzynarodowym konkursie robotów "University Rover Challenge", który odbędzie się między 28 a 30 maja na pustyni w stanie Utah w USA. Pustynia posłuży za "powierzchnię Marsa".
 • Chiny planują podbój kosmosu

  Chiny planują podbój kosmosu

  Chiny planują kolejną załogową misję kosmiczną. W końcu września na orbitę okołoziemską wystrzelony zostanie z kosmodromu w Jiuquan pojazd kosmiczny z trzema astronautami na pokładzie. Jeden z nich jako pierwszy Chińczyk w historii opuści statek i wyjdzie w przestrzeń kosmiczną.
 • "Mamy szansę na ekonomiczny podbój Iraku"

  "Mamy szansę na ekonomiczny podbój Iraku"

  Irakijczycy złożyli nam konkretne propozycje współpracy gospodarczej. Trzeba z nich skorzystać - mówi RMF FM Władysław Stasiak. Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, który wrócił z Iraku, uważa, że jest szansa na nowe biznesowe otwarcie w stosunkach polsko-irackich.
 • Słodka woń podboju seksualnego

  Kobiety wolą zwycięzców. Przynajmniej jeśli są szczurzycami. Mając do wyboru jurnego ogiera i samca niezaspokojonego seksualnie, decydują się na tego pierwszego.
 • Podbój kosmosu dopiero nabiera rozpędu

  Podbój kosmosu dopiero nabiera rozpędu

  John F. Hall - jeden z dyrektorów amerykańskiej agencji astronautycznej NASA jest przekonany, że kolejne półwiecze podboju kosmosu przyniesie jeszcze większe osiągnięcia, niż pierwsze. W czwartek minęło 50 lat od wystrzelenia przez ZSRR Sputnika 1 - pierwszego sztucznego satelity Ziemi.
 • Bill Gates rusza na podbój kosmosu

  Bill Gates rusza na podbój kosmosu

  - Bill Gates, najbogatszy człowiek świata, chce polecieć w kosmos - oznajmił jego kolega Charles Simonyi, który znajduje się obecnie jako kosmiczny turysta na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).
 • Aramis przeszedł na islam

  Pinokio, Tomek Sawyer czy Trzej Muszkieterowie - bohaterowie klasycznych dzieł literatury Zachodu rozpoczynają podbój serc tureckich uczniów.
 • Podbój kosmosu ma przyszłość

  Podbój kosmosu ma przyszłość

  Discovery dzisiaj wraca na Ziemię. Mimo problemów wahadłowca, NASA chce kontynuować loty promów kosmicznych.
 • USA: Plany podboju kosmosu

  Prezydent USA nie ogłosił jeszcze planu podboju kosmosu, a w USA już rozgorzała debata na ten temat. Jak się przewiduje, George W. Bush zaproponuje powrót Ameryki do badań Księżyca i wysłania w przyszłości załogowej misji na Marsa.