podatne

Artykuły - Podatne (20)

 • Oni wykorzystują otyłe dzieci!

  Oni wykorzystują otyłe dzieci!

  Dzieci o prawidłowej masie ciała wykazują się większą samokontrolą podczas oglądania reklam żywności niż ich otyli rówieśnicy - uważają naukowcy z USA. Swoje spostrzeżenia opisują na łamach najnowszego wydania "Journal of Pediatrics".
 • Złoty podatny na osłabienie

  Złoty podatny na osłabienie

  W związku z dużym prawdopodobieństwem korekty w dół na eurodolarze, w środę złoty będzie podatny na osłabienie - oceniają ekonomiści. Ich zdaniem na środowym przetargu zamiany można się spodziewać solidnego popytu zarówno na papiery zmiennokuponowe, jak i nowy dziesięcioletni benchmark.
 • Rynki stają się bardziej podatne na złe wiadomości

  Wymowny był silny kontrast pomiędzy doniesieniami z amerykańskiej gospodarki i tamtejszych spółek, z jakim mieliśmy do czynienia we wtorek. O ile znacznie lepiej od oczekiwań wypadły wrześniowe indeks nastrojów konsumentów Conference Board oraz indeks aktywności przemysłu opracowywany przez regionalny oddział Fed z Richmond, to zimny prysznic na głowy wylały prognozy przemysłowego giganta, jakim jest Caterpillar. Prognozy tej firmy zakładają anemiczny wzrost globalnej gospodarki w kolejnych latach.
 • Złoty i dług słabe, podatne na sygnały z Brukseli

  Złoty i dług w czwartek słabły w oczekiwaniu na porozumienie na szczycie UE w Brukseli. Negatywnie na rynek długu wpłynęła aukcja długu dla KFD - oceniają analitycy.
 • Złoty podatny na sygnały z Brukseli

  Złoty w czwartek będzie podatny na sygnały płynące z Brukseli i zachowanie się EUR-USD. Ubywa chętnych na kupno polskich obligacji. Dilerzy określają sentyment jako "mieszany" i spodziewają się podwyższonej zmienności wartości polskich aktywów w ciągu najbliższych dwóch dni.
 • Złoty podatny na czynniki zewnętrzne

  Złoty podatny na czynniki zewnętrzne

  We wtorek GUS opublikuje dane o sprzedaży detalicznej. Pozostaną one jednak w cieniu wydarzeń globalnych. Analitycy uważają, że najbliższe 3 sesje upłyną pod dyktando spekulacji związanych z nadchodzącym szczytem unijnym. Na płytkim rynku umacniać powinny się polskie obligacje.
 • Małe, używane mieszkania trzymają cenę

  Małe, używane mieszkania trzymają cenę

  W większości dużych miast najmniej podatne na spadki cen są małe mieszkania, dlatego cieszą się zainteresowaniem nabywców. W Krakowie i Poznaniu ceny takich lokali rosną - wynika z danych analityków rynku wtórnego nieruchomości.
 • Złoty podatny na nastroje

  Inwestorzy na polskim rynku walutowym prawdopodobnie nie zwrócą większej uwagi na publikowane w piątek przez NBP dane o bilansie płatniczym. Może na nie zareagować jednak krótki koniec krzywej dochodowości. W oczekiwaniu na wieczorną publikację stress-testów, handel na FX będzie ograniczony, a zmiany kursów relatywnie małe.
 • Stres to rzecz kobieca

  Kobiety są 2-krotnie bardziej niż mężczyźni podatne na stres, ponieważ wykazują większą wrażliwość na hormon wydzielany w nerwowych sytuacjach - kortykoliberynę (ang. corticotropin-releasing factor, CRH).
 • Aborygeni bardziej podatni na wirusa świńskiej grypy

  Aborygeni bardziej podatni na wirusa świńskiej grypy

  Aborygeni są bardziej podatni na wirusa świńskiej grypy ze względu na życie w ubogich warunkach i słabą kondycję fizyczną - ostrzega australijska Minister Zdrowia Nicola Roxon.