pod ziemią

Artykuły - Pod ziemią (112)

 • Górnik zasypany w kopalni Rydułtowy-Anna nie żyje

  Górnik zasypany w kopalni Rydułtowy-Anna nie żyje

  46-letni górnik przodowy, poszukiwany od czwartkowego wieczora w kopalni Rydułtowy-Anna, nie żyje - poinformował rzecznik Kompanii Węglowej Zbigniew Madej. Trzej inni górnicy, którzy byli w strefie zawału ponad tysiąc metrów pod ziemią, są ranni.
 • Uratowany górnik: Byłem pewien, że umrę

  Uratowany górnik: Byłem pewien, że umrę

  Jeden z 33 górników uratowanych po spędzeniu 69 dni w zawalonej kopalni miedzi i złota San Jose w Chile powiedział, że jest gotów opublikować pamiętnik, który prowadził pod ziemią, ale nie jest pewien, czy wszystko ma ujawnić.
 • Górnicy z Chile tracili już nadzieję

  Górnicy z Chile tracili już nadzieję

  Chilijscy górnicy uwięzieni w kopalni San Jose na pustyni Atakama, zanim zostali odnalezieni, stracili nadzieję, że przeżyją i przygotowywali się na powolną śmierć głodową - powiedział jeden z nich, 50-letni Yonni Barrios, agencji Reutera.
 • Chiny: Już 30 ofiar wypadku w kopalni

  Do co najmniej 30 wzrosła liczba górników zabitych w wyniku sobotniej katastrofy w kopalni węgla w środkowych Chinach, siedmiu pozostaje uwięzionych pod ziemią - podała w poniedziałek chińska agencja bezpieczeństwa pracy. Wcześniej informowano o 26 zabitych.
 • Niektórzy górnicy ujawniają drastyczne przeżycia

  Niektórzy z 33 uratowanych, po 69 dniach spędzonych pod ziemią, górników chilijskich są skłonni złamać "pakt milczenia", który zobowiązuje ich do nie ujawniania najgorszych i najbardziej żenujących momentów ich gehenny - informuje Reuters.
 • Katastrofa w chińskiej kopalni

  Nowy bilans ofiar sobotniej katastrofy w kopalni węgla w środkowych Chinach to 26 zabitych. W niedzielę rano ratownicy nadal usiłowali dotrzeć do 11 górników uwięzionych pod ziemią - głosi oficjalny komunikat chińskich władz. Pomoc zaoferował chilijski prezydent Sebastain Pinera.
 • Chile: Górnicy zarobią na wspomnieniach

  Chile: Górnicy zarobią na wspomnieniach

  Chilijscy górnicy, uwolnieni w środę i czwartek po 69 dniach pod ziemią, chcą ściśle kontrolować przekazywanie informacji na temat swych przeżyć pod ziemią, by móc sprawiedliwie podzielić się zyskiem - pisze w piątek agencja AP.
 • Akcja ratunkowa zakończyła gehennę górników

  Akcja ratunkowa zakończyła gehennę górników

  Blisko 22 godziny po wyciągnięciu pierwszego z 33 górników, uwięzionych w chilijskiej kopalni San Jose, dzięki metodycznie prowadzonej akcji na powierzchnię wyjechał rano ostatni z mężczyzn. Górnicy przeżyli pod ziemią rekordowych 69 dni.
 • Rzeczywistość pod ziemią - jak radzili sobie górnicy?

  Rzeczywistość pod ziemią - jak radzili sobie górnicy?

  Po 68 dniach wydobyto na powierzchnię pierwszych z 33 górników uwięzionych w chilijskiej kopalni. Dzięki pomysłowości i nowoczesnym technologiom ustanowili rekord, przebywając tak długo na głębokości ponad 600 metrów pod ziemią.
 • Chile: Akcja ratunkowa zakończona sukcesem

  Chile: Akcja ratunkowa zakończona sukcesem

  Nad ranem zakończyła się akcja wydobywania na powierzchnię 33 górników uwięzionych od 5 sierpnia w kopalni miedzi i złota w Chile. Ewakuacji towarzyszyły ogromne emocje. Na górników czekali bliscy a także chilijski prezydent.