biznes - pociagi

Artykuły - Pociagi (61)

 • PKP Intercity: Przewoźnik będzie testować "strefy ciszy" w pociągach Pendolino

  PKP Intercity: Przewoźnik będzie testować "strefy ciszy" w pociągach Pendolino

  PKP Intercity chce skorzystać z doświadczeń innych przewoźników i wprowadzić w wybranych pociągach tzw. strefy ciszy. Podobne funkcjonują np. w pociągach Deutsche Bahn.
 • Mrozoodporne pociągi ruszyły na trasy

  Mrozoodporne pociągi ruszyły na trasy

  Pierwsze mrozoodporne, superszybkie pociągi ruszyły w północno-wschodnich Chinach, są tak zaprojektowane, by wytrzymać minus 40 stopni Celsjusza i duże skoki temperatury - podaje chińska agencja Xinhua.
 • Strajkują maszyniści pociągów pasażerskich

  Strajkują maszyniści pociągów pasażerskich

  Maszyniści niemieckich kolei Deutsche Bahn i przewoźników prywatnych rozpoczęli wczoraj o godz. 20 kilkunastogodzinny strajk. Na trasy nie wyjechały pociągi towarowe, a o 4 rano w czwartek stanąć mają także pociągi pasażerskie, w tym berlińska kolej miejska S-Bahn.
 • Sejm przyjął przepisy zezwalające na sprzedaż alkoholu w pociągach

  W miniony piątek Sejm przyjął rządowy projekt ustawy o ograniczaniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców. Celem przepisów, przygotowanych przez Komisję "Przyjazne Państwo", miało być m.in. ułatwienie prowadzenia przedsiębiorstw oraz usuwanie legislacyjnych absurdów. Tymczasem wprowadzenie ustawy zaowocuje dyskryminacją producentów wina i napojów spirytusowych. Wszystko przez kontrowersyjne przepisy zezwalające na sprzedaż alkoholu w pociągach.
 • Polskę czeka "syndrom wykolejonego pociągu"

  Polskę czeka "syndrom wykolejonego pociągu"

  Polska stoi przed dylematem, jaką drogą iść, jaką filozofię rozwoju społeczno-gospodarczego wybrać?
 • Pociągi w Polsce pojadą z zawrotną prędkością

  Pociągi w Polsce pojadą z zawrotną prędkością

  - Za rok ma być znany przebieg trasy, którą będą jeździć szybkie pociągi - powiedział dyrektor Centrum Kolei Dużych Prędkości w PKP PLK, Jan Raczyński. Obecnie kolejarze prowadzą konsultacje społeczne dotyczące przebiegu linii.
 • Pociągi staną na godzinę!

  Pociągi staną na godzinę!

  W nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas z letniego na zimowy. O trzeciej nad ranem trzeba cofnąć wskazówki zegarów o godzinę. Pociągi zatrzymają się wtedy na godzinę na najbliższej stacji.
 • Więcej pociągów i dodatkowe wagony

  Więcej pociągów i dodatkowe wagony na najpopularniejszych trasach to oferta przewoźników kolejowych na Wszystkich Świętych. Pierwsze świąteczne pociągi wyjadą na szlaki pod koniec przyszłego tygodnia; powrotne zaplanowano na początek listopada.
 • DB Schenker Rail Polska uruchomi nowe pociągi

  Należąca do grupy kolei niemieckich spółka DB Schenker Rail Polska planuje uruchomienie dwóch nowych pociągów, łączących Polskę z Niemcami. Firma zamierza rozwijać przewozy towarowe na dłuższych dystansach, także z Rosji, Białorusi czy Ukrainy.
 • Będą bezpłatne przejazdy pociągami

  Będą bezpłatne przejazdy pociągami

  Dzieci i młodzież do ukończenia 16. roku życia będą mogły 1 czerwca podróżować pociągami Tanich Linii Kolejowych i Express InterCity bez biletów. To prezent dla nich z okazji Dnia Dziecka - poinformował zespół prasowy PKP Intercity.