pocenie się

Artykuły - Pocenie się (14)

 • Gdy za bardzo się pocisz

  Gdy za bardzo się pocisz

  Jesteś ciągle zlana potem, choć nie ma upałów? To może niepokoić, zwłaszcza jeśli towarzyszą temu inne objawy. Sprawdź jakie!
 • Prawdy i mity o pocie i nadpotliwości

  Prawdy i mity o pocie i nadpotliwości

  Pocimy się wszyscy i jest to zjawisko całkowicie naturalne – parowanie wody z organizmu odbywa się zarówno przez skórę, jak i w drogach oddechowych. Codziennie tracimy w ten sposób przynajmniej litr płynu. Oczywiście, wysoka temperatura czy wysiłek fizyczny sprawiają, że ilość ta może zwiększyć się nawet kilkukrotnie.
 • Tatuaż wpływa na twój pot

  Tatuaż wpływa na twój pot

  ​Najnowsze badania sugerują, że tatuaże mogą wpływać na intensywność naszego pocenia się. A to z kolei przekłada się na nasze zdrowie.
 • Sposoby na nadmierną potliwość

  Sposoby na nadmierną potliwość

  Bardzo się pocę. Już godzinę po kąpieli pot spływa mi po całym ciele, a ręce, stopy i twarz są mokre. Podobno taką dolegliwość się leczy, ale może są też naturalne sposoby?
 • Co robić, by mniej się pocić

  Co robić, by mniej się pocić

  Mój nastoletni syn bardzo się poci. Podobno są zastrzyki, które to powstrzymują. Czy to prawda? Krystyna (42 lata), Tomaszów Maz.
 • Nadmierne pocenie objawem zdrowia?

  Nadmierne pocenie objawem zdrowia?

  Zbyt mocne pocenie się, choć kłopotliwe, nie powinno martwić, bo jest... objawem zdrowia. A jego uciążliwość łatwo można ograniczyć.
 • Gdy nadmiar jest problemem

  Gdy nadmiar jest problemem

  Zbyt mocne pocenie się, choć kłopotliwe, nie powinno martwić, bo jest...
 • MiraDry to koniec problemów z nadmierną potliwością

  MiraDry to koniec problemów z nadmierną potliwością

  Procedura zabiegu MiraDry wygląda znośnie: wystarczy udać się do lekarza i pozwolić mu unicestwić część gruczołów potowych w skórze pod pachami. Oszczędności na dezodorancie nie zwrócą szybko kosztu zabiegu, ale producenci urządzenia obiecują, że efekt jest trwały.
 • Pocę się, pomocy!

  Pocę się, pomocy!

  Mokre plamy na ubraniu i nieprzyjemny zapach mogą negatywnie wpływać na jakość życia. Jeśli nadmiar potu nam przeszkadza, warto poszukać pomocy u specjalisty.
 • Gorący okres w ciąży - gestoza

  Gorący okres w ciąży - gestoza

  Upalne lato potrafi mocno dokuczyć przyszłym mamom. Spuchnięte nogi, nadmierne pocenie się, bóle głowy i złe samopoczucie - to tylko niektóre uciążliwości, które pojawiają się w tym okresie. Nie należy ich bagatelizować i zrzucać wyłącznie na karb wysokich temperatur. Mogą być bowiem objawem poważnej choroby, jaką jest gestoza.

Filmy - Pocenie się (4)

 • Sztyft do pach domowej roboty

  Pocenie się to naturalna reakcja organizmu - w ten sposób regulowana jest nasza gospodarka wodna, a także dzięki temu ciało może samo regulować swoją ciepłotę - chronią się przed przegrzaniem! Niestety, większość dostępnych dezodorantów i antyperspirantów, które u wielu z nas wywołują alergie i przykre reakcje. Skuteczny sztyft do pach można zrobić również samodzielnie w domu - zapobiegnie przykrym plamom, ograniczy pocenie się i zapobiegnie zapachom, których każda z nas chce uniknąć. Jak zrobić domowy sztyft do pach? Zobaczcie nasz poradnik!
 • Jak usunąć żółte plamy spod pach?

  Żółte plamy pod pachami na jasnych czy ciemnych koszulkach - to zmora, która dotyczy większości z nas. Brzydkie, nieestetyczne ślady zwykle pojawiają się z powodu używania kiepskich kosmetyków, które w połączeniu z potem tworzą przebarwienia. Nie musicie jednak żegnać się ze swoimi ulubionymi koszulkami tylko dlatego, że pojawiły się na nich brzydkie plamy - można je usunąć w parę chwil dzięki domowym sposobom!
 • Jak walczyć z nadpotliwością?

  Pocenie się sprzyja obniżeniu temperatury ciała. W ten sposób organizm pozbywa się toksycznych produktów przemiany materii i chroni skórę przed wysychaniem. Jest ono potrzebne, ale niestety nieprzyjemne. Są jednak sposoby, które pozwolą nad nim zapanować. Podstawa to stosowanie odpowiedniego antyprespirantu lub blokera. Dr Agnieszka Bliżanowska, dermatolog, lekarz medycyny estetycznej, podkreśla, że antyperspirant jest znacznie skuteczniejszy niż dezodorant. Jak jeszcze możemy sobie radzić z potem?
 • Wstydzisz się mokrych plam? To rozwiąże twój problem!

  Pocimy się wszyscy, ale niektórzy z nas mocniej niż inni. Nadpotliwość może być poważnym problemem w życiu prywatnym, społecznym i zawodowym. Osoby, które zmagają się z tą chorobą, często izolują się od ludzi, próbując ukryć wstydliwy problem. I właśnie dla nich medycyna ma dobrą wiadomość - nową, rewolucyjną metodę leczenia nadpotliwości za pomocą urządzenia emitującego fale radiowe. W trakcie zabiegu, który jest bezbolesny i nie daje efektów ubocznych, zniszczone zostają gruczoły potowe pod skórą. Zobaczcie, jak to działa.