Po latach

Artykuły - Po latach (0)

 • Nowe zamówienia od zagranicznych klientów

  Nowe zamówienia od zagranicznych klientów

  W ciągu trzech ostatnich tygodni 2017 roku firma Rafamet otrzymała zamówienia na produkcję pięciu obrabiarek dla zagranicznych odbiorców. Spółka wraca po latach na rynek izraelski, wyprodukuje też maszynę dla rosyjskiej firmy. Producent z Kuźni Raciborskiej dostarczy ponadto kolejne maszyny klientom z Belgii oraz Chin.
 • Czy warto dodatkowo zaizolować fundamenty starego domu?

  Czy warto dodatkowo zaizolować fundamenty starego domu?

  Izolacja pionowa fundamentów pełni ważną rolę ochronną. Zapobiega pojawianiu się zawilgoceń i zabezpiecza ściany przed zagrzybieniem. Niestety w starym budownictwie często rezygnowano z hydroizolacji lub tworzono ją w sposób niewłaściwy. Po latach okazuje się, że konieczna jest ponowna izolacja fundamentów w starym domu. Poniżej podpowiemy, jak ją wykonać i z jakimi wydatkami trzeba się liczyć.
 • Superbankierzy biorą wszystko

  Superbankierzy biorą wszystko

  Po latach ultraluźnej polityki, nadszedł czas przykręcania śruby. Największe banki centralne szykują się do zmian, które mogą zatrząść rynkami.
 • Nasilona niepewności w Europie

  Nasilona niepewności w Europie

  Podczas gdy w strefie euro można wyczuć wielką falę optymizmu związanego z polepszającą się kondycją gospodarczą bloku po latach bardzo powolnego wzrostu, nasilają się obawy natury politycznej - regionowi zagraża polityczny przewrót. Zdaniem analityków Saxo Banku we Francji nasilają się obawy przed wygraną Le Pen w wyborach prezydenckich. Holandia i Niemcy przygotowują się do wyborów, może do nich dojść także we Włoszech.
 • Handel: Markety będą zamykać najsłabsze sklepy

  Handel: Markety będą zamykać najsłabsze sklepy

  Rynek powierzchni handlowych wciąż dynamicznie się rozwija. W ubiegłym roku powstało 15 takich obiektów. Deweloperzy coraz chętniej stawiają na mniejsze miasta, ok. 50 tys. mieszkańców. Duża liczba centrów handlowych sprawia, że część najemców po latach intensywnej ekspansji musi konsolidować swoje sieci i rezygnować z niektórych sklepów. To może oznaczać, że najsłabsze galerie popadną w tarapaty - prognozuje Karel Zeman z CBRE Global Investors na Polskę.
 • Zmienne oprocentowanie kredytów ryzykowne jak franki!

  Zmienne oprocentowanie kredytów ryzykowne jak franki!

  Po latach rekordowo niskich stóp procentowych pojawiło się widmo ich wzrostu. Taki scenariusz dla posiadaczy złotowych kredytów hipotecznych oznaczałby skok miesięcznych rat. Ucieczką przed tym scenariuszem byłaby zamiana oprocentowania ze zmiennego na stałe. Komisja Nadzoru Finansowego pracuje nad wydaniem specjalnej rekomendacji, ale do uchwalenia ostatecznych zaleceń jeszcze długa droga.
 • Mieszkania czteropokojowe wracają do łask

  Mieszkania czteropokojowe wracają do łask

  Dane pośredników WGN wskazują wyraźnie - po latach dominacji mieszkań średnich, znów większym zainteresowaniem cieszą się duże metraże. Wynika to przede wszystkim z tanich kredytów i rosnących pensji. Obecnie możemy sobie z zarobków pozwolić na więcej mkw. mieszkania.
 • Opuszczone galerie handlowe - czy taki scenariusz czeka również Polskę?

  Opuszczone galerie handlowe - czy taki scenariusz czeka również Polskę?

  Po raz pierwszy w historii zbankrutowała galeria handlowa w Polsce. Czy to symbol pogorszenia koniunktury dla takich obiektów? Rynek nowoczesnego handlu w Polsce się nasyca. Zmieniają się też preferencje klientów, a wizyty w galeriach handlowych nie są już tak modne jak 10 lat temu. Do głosu dochodzi handel internetowy i sklepy z bardziej oryginalną ofertą. Wszystko wskazuje na to, że po latach tłustych centra handlowe w Polsce czekają lata chude....
 • Firmy odszkodowawcze wprowadzają w błąd? Nie szkodzi. Po latach też można uzyskać zadośćuczynienie

  Firmy odszkodowawcze wprowadzają w błąd? Nie szkodzi. Po latach też można uzyskać zadośćuczynienie

  Likwidatorzy szkód często nakłaniają do zawierania skrajnie niekorzystnych ugód na rzecz dzieci poszkodowanych w wyniku wypadków. Kwoty, jakie uzyskują one na ich podstawie, okazują się czasem nawet kilkunastokrotnie niższe, niż sumy możliwe do otrzymania na drodze sądowej.
 • Deweloperzy nie boją się "Mieszkania +"

  Deweloperzy nie boją się "Mieszkania +"

  Jeśli wierzyć zapewnieniom rządu, to państwowy fundusz zbuduje mieszkania, wynajmie je za pół ceny, a po latach odda lokatorom na własność. Deweloperzy nie widzą jednak w tym zagrożenia dla swojego biznesu. Liczba rozpoczynanych przez nich inwestycji ustanowiła właśnie najlepszy czerwcowy wynik w historii - sugerują najnowsze dane opublikowane przez GUS.

Filmy - Po latach (1)