płyty

Artykuły - Płyty (97)

 • Rynek muzyczny przenosi się do sieci. Już ponad 400 mln osób opłaca abonament

  Rynek muzyczny przenosi się do sieci. Już ponad 400 mln osób opłaca abonament

  Trendy w branży muzycznej są niezmienne, sprzedaż płyt CD spada, a rośnie liczba osób regularnie płacących abonament za korzystanie z usług streamingowych. W 2019 r. wartość branży muzycznej po raz pierwszy od 2004 r. wyniosła ponad 20 mld USD. Zdaniem analityków PIE trwająca pandemia może wpłynąć na ten rynek.
 • Książki, płyty i bilety na wydarzenia kulturalne hitem zakupowym w internecie. Polityka ich zwrotu jest inna niż w przypadku reszty produktów

  Książki, płyty i bilety na wydarzenia kulturalne hitem zakupowym w internecie. Polityka ich zwrotu jest inna niż w przypadku reszty produktów

  54 proc. internautów robiących zakupy online w ubiegłym roku sięgnęło po towar z kategorii książki, płyty, filmy - wynika z badania Gemius "E-commerce w Polsce 2018". Tylko nieco mniej badanych kupiło przez internet bilet do kina czy teatru. Obie kategorie są też bardzo często wskazywane przez internautów, którzy dopiero zamierzają robić zakupy online. Zaletą są wygoda, atrakcyjne ceny i duży wybór, ale eksperci przypominają, że w tych kategoriach są inne zasady zwrotu zakupów. 14-dniowy termin dotyczy tylko książek i nierozpakowanych płyt, ale jest bardzo ograniczony w przypadku treści cyfrowych.
 • Sposób na tani i czysty remont ścian i sufitów

  Sposób na tani i czysty remont ścian i sufitów

  Na zachodzie Europy już dawno dostrzeżono zalety płynące z stosowania systemów suchej zabudowy. System suchej zabudowy jest wykorzystywany zarówno w budownictwie przemysłowym, jak i gospodarczym. Ze względu na szereg zalet, jest coraz częściej wykorzystywany jako alternatywna metoda wykańczania wnętrz w budownictwie mieszkaniowym. Poznaj zastosowanie i technologię tej metody. Poniżej znajdziesz niezbędne informacje na ten temat.
 • 1 mld zł będzie kosztować budowa fabryki płyt wiórowych w Biskupcu

  1 mld zł będzie kosztować budowa fabryki płyt wiórowych w Biskupcu

  1 mld złotych będzie kosztować budowa fabryki płyt wiórowych Egger w Biskupcu (warmińsko-mazurskie). Dzięki inwestycji do 2019 roku powstanie 400 miejsc pracy w fabryce i 600 w firmach kooperujących, m.in. transportowych, usługowych i gospodarki leśnej.
 • Muzyka: Dynamicznie rośnie sprzedaż płyt

  Muzyka: Dynamicznie rośnie sprzedaż płyt

  Ostatnie 12 miesięcy było bardzo dobre dla polskiego rynku muzycznego. Rosła zarówno sprzedaż płyt CD, jak i winylowych, a dodatkowo dynamicznie rozwijał się kanał cyfrowy. Dzięki serwisom streamingowym Polacy kupują na płytach coraz lepszą muzykę - mówi dyrektor zarządzający Warner Music Poland. Wśród najlepiej sprzedających się albumów większość stanowią polscy wykonawcy.
 • Eminem powraca do korzeni (nowa płyta)

  Eminem powraca do korzeni (nowa płyta)

  Utytułowany najpopularniejszym raperem wszech czasów Eminem wraca do gry. Artysta zapowiedział na listopad wydanie albumu "The Marshall Mathers LP 2", którym "tchnie nowe życie w hip hop, czerpiąc z jego korzeni".
 • Dlaczego Beyonce to zrobiła?

  Dlaczego Beyonce to zrobiła?

  Zaskakujące doniesienia na temat oczekiwanej przez fanów nowej płyty gwiazdy pop Beyonce.
 • Legendarny sklep z płytami splajtował. Winny internet

  Legendarny sklep z płytami splajtował. Winny internet

  Zbankrutował największy w Europie sklep z płytami "Virgin Megastore" na paryskich Polach Elizejskich. Gigantyczny budynek, który dawniej był oblegany przez klientów, okupują teraz związkowcy.
 • Czy emocje mogą być pomocne przy inwestowaniu?

  Czy emocje mogą być pomocne przy inwestowaniu?

  Tak, jeśli emocje innych towarzyszą naszym inwestycjom. Autografy sławnych ludzi, rzadkie znaczki, samochody, płyty czy ekskluzywne alkohole, to wszystko rozpala wyobraźnię tysięcy ludzi na świecie. Ile można zarobić na ich pasji?
 • Dzień sklepu płytowego: Jack White ambasadorem

  Dzień sklepu płytowego: Jack White ambasadorem

  W sobotę (20 kwietnia) niezależne sklepy płytowe wraz z wieloma muzykami na całym świecie świętują Record Store Day (Dzień sklepu płytowego).

Filmy - Płyty (6)