płynność finansowa

Artykuły - Płynność finansowa (19)

 • Efekt pandemii: Niższa rentowność, czyli czas przebudowy bankowych strategii

  Efekt pandemii: Niższa rentowność, czyli czas przebudowy bankowych strategii

  Dwie kolejne obniżki stóp procentowych to cios dla banków, a najsilniejszy - dla banków spółdzielczych. Będą zmagać się z zagrożeniem płynności. Ale najmocniejszy cios zada bankom ryzyko kredytowe. Skutki zobaczymy dopiero za kilka miesięcy.
 • Jedna trzecia warsztatów samochodowych walczy o przetrwanie

  Jedna trzecia warsztatów samochodowych walczy o przetrwanie

  Spadek popytu na usługi warsztatów może bardzo szybko doprowadzić do utraty przez nie płynności finansowej, zamykania działalności i umacniania się szarej strefy nieponoszącej żadnych kosztów prowadzenia działalności gospodarczej - mówi Interii Alfred Franke, prezes Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych.
 • KNF powinna monitorować wpływ koronawirusa na banki

  KNF powinna monitorować wpływ koronawirusa na banki

  Komisja Nadzoru Finansowego powinna ściśle monitorować charakter i zakres wpływu epidemii na zdolność banków do świadczenia usług finansowych i okresowo sprawozdawać ważne ustalenia w tym zakresie Komitetowi Stabilności Finansowej - poinformował NBP w poniedziałkowym komunikacie.
 • BIG InfoMonitor: Niemal co trzecia firma w Polsce ma kłopoty z płynnością

  BIG InfoMonitor: Niemal co trzecia firma w Polsce ma kłopoty z płynnością

  ​Blisko co trzecia firma w Polsce ma kłopoty z płynnością finansową - wynika z danych Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor. Najbardziej zagrożone są przedsiębiorstwa z branży transportowej i handlowej, najmniej - przemysłowe i usługowe.
 • Niezwrócony VAT zagrożeniem dla płynności finansowej firmy

  Niezwrócony VAT zagrożeniem dla płynności finansowej firmy

  Jak poinformowało Ministerstwo Finansów, tylko w jednym procencie przypadków ubiegania się przez firmy o zwrot podatku naliczonego VAT przedłużono ustawowy termin do jego zwrotu. Przedsiębiorcy, których objęto weryfikacją zasadności zwrotu nadwyżki VAT, dobrze wiedzą, że oznacza to dla nich długie lata oczekiwania i ryzyko utraty płynności finansowej. Spór z fiskusem niejednokrotnie kończy się przed sądem administracyjnym.
 • Połowa polskich firm ma problem z zatorami płatniczymi. To powoduje u nich problemy z płynnością finansową

  Połowa polskich firm ma problem z zatorami płatniczymi. To powoduje u nich problemy z płynnością finansową

  Prawie połowa polskich przedsiębiorców ma problemy z terminowym odzyskaniem płatności od swoich kontrahentów. Aż 48 proc. z nich ma z tego powodu kłopoty z płynnością finansową. Poprawy sytuacji w najbliższym półroczu spodziewa się zaledwie 19 proc. przedsiębiorców - wynika z najnowszego badania Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor.
 • Rosja: 540 mln dolarów na ratowanie Trust Banku

  Rosja: 540 mln dolarów na ratowanie Trust Banku

  Centralny Bank Rosji poinformował w poniedziałek, że przekaże zagrożonemu upadłością Trust Bankowi 30 mld rubli (540 mln dolarów) na utrzymanie płynności finansowej, co sygnalizuje rosnące problemy rosyjskiego systemu bankowego po spadku kursu rubla.
 • Firma może zbankrutować przez jedną niezapłaconą fakturę

  Firma może zbankrutować przez jedną niezapłaconą fakturę

  Wystarczą dwa tygodnie opóźnienia w płatności za fakturę ze strony ważnego klienta, aby firma utraciła płynność finansową i była zmuszona zaprzestać regulowania własnych płatności. Przy 60-dniowym opóźnieniu problemy z płynnością są już tak poważne, że firma przestaje funkcjonować - pokazuje case study opracowane na rzeczywistych danych przez Idea Bank i Tax Care.
 • Firmy mają już dość zatorów płatniczych

  Firmy mają już dość zatorów płatniczych

  Poprawiła się płynność finansowa małych i średnich firm, ale wcale nie dzięki temu, że kontrahenci zaczęli płacić w terminie - pisze "Puls Biznesu".
 • Obama ostrzega przed skutkami utraty płynności finansowej

  Obama ostrzega przed skutkami utraty płynności finansowej

  Prezydent Barack Obama ostrzegł, że utrata płynności finansowej przez USA miałaby katastrofalne skutki dla światowej gospodarki i zadeklarował gotowość do rozmów z Republikanami w Kongresie na każdy temat, ale wezwał ich, by zgodzili się na na podniesienie pułapu zadłużenia bez żadnych warunków.

Filmy - Płynność finansowa (1)

 • Ubiegły rok był jednym z trudniejszych dla polskich firm

  Największe problemy, z którymi muszą się zmierzyć zarządzający przedsiębiorstwami to okresowa utrata płynności, gdy zobowiązania firm przewyższają wartość ich obrotu. Coraz trudniej jest również utrzymywać płynność dzięki uzyskiwaniu dodatkowych źródeł finansowania, bo kapitał na rynku jest coraz droższy. Podobne problemy w całej Europie to wynik spowolnienia gospodarczego, a nawet recesji w wielu krajach. – Bardzo dużo czasu spędziliśmy na kwestiach i zagadnieniach związanych z płynnością, co oznacza, że spółki zaczynają mieć również problemy finansowe – mówi Agencji Informacyjnej Newseria Jacek Hryniuk, członek Krajowej Rady Biegłych Rewidentów.