Plaże

Artykuły - Plaże (70)

 • Portugalia: Na głównych plażach powstały punkty medyczne

  Na najbardziej popularnych plażach Portugalii powstały punkty medyczne, które udzielają pomocy potrzebującej jej turystom. Za wizytę w nich plażowicz musi jednak uiścić obowiązującą w portugalskiej publicznej służbie zdrowia opłatę manipulacyjną.
 • Plaża w Świnoujściu z Błękitną Flagą

  Na nadmorskiej plaży w Świnoujściu (woj. zachodniopomorskie) po raz kolejny powiewać będzie od lipca Błękitna Flaga. Wyróżnienie nadawane jest kąpieliskom, które spełniają najwyższe standardy w kilku kategoriach, m.in. czystości wody i bezpieczeństwa.
 • Zaginął polski dyplomata, prawdopodobnie utonął

  Zaginął polski dyplomata, prawdopodobnie utonął

  Polski dyplomata z ambasady w Bejrucie zaginął w Libanie. Miejscowa policja jest przekonana, że utonął w miejscu szczególnie niebezpiecznym do kąpieli; ciała nie odnaleziono - powiedział rzecznik MSZ Marcin Bosacki.
 • Aruba: Turkusowe morze, rajskie plaże

  Aruba: Turkusowe morze, rajskie plaże

  Jeśli na Ziemi zostałby kawałek biblijnego Edenu, to mogłaby nim być ta wyspa na uboczu Karaibów. Zapraszamy na Arubę!
 • Phuket - wyspa marzeń

  Phuket - wyspa marzeń

  Zachwycą cię nie tylko urokliwe plaże i rafy koralowe, ale niespotykana gościnność i wszechobecny uśmiech.
 • Po słońce do Tunezji

  Po słońce do Tunezji

  Kilka godzin lotu od Polski znajduje się kraina, w której słońce świeci przez okrągły rok. Lazurowe morze, przepiękne plaże, pyszne jedzenie i miasta pełne zabytków. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.
 • Nadbałtyckie plaże... trochę inaczej

  Nadbałtyckie plaże... trochę inaczej

  Blisko dwa tysiące kilometrów smaganego wiatrem urozmaiconego wybrzeża z szerokimi białymi plażami. Wytworne kąpieliska, hanzeatyckie miasta Rostock i Greifswald. Wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO zabytkowe stare miasta Wismaru i Stralsundu.
 • Idziemy na plażę! Tylko jaką?

  Idziemy na plażę! Tylko jaką?

  Gdzie najlepiej odpoczywać podczas wakacji, jeśli nie na gorącej, słonecznej plaży wśród szumu fal? Plaże na całym świecie kuszą nas swoimi atrakcjami.
 • Bałtyk się grzeje

  Bałtyk się grzeje

  Nasze morze ociepla się najszybciej na świecie i staje się coraz mniej słone. Dlatego pływa w nim coraz więcej groźnych bakterii przecinkowców, które wywołują zatrucia pokarmowe, zapalenie żołądka i jelit - donosi "Gazeta Wyborcza".
 • Perła wybrzeża Morza Czarnego

  Perła wybrzeża Morza Czarnego

  W PRL-u był to wymarzony wakacyjny cel bardziej zamożnych Polaków. Prawdziwa perła bułgarskiego wybrzeża Morza Czarnego, dostępna tylko po znajomości dzięki orbisowskim wczasom.

Filmy - Plaże (1)

 • Do Warszawy zamiast nad morze? To nie żart!

  Warszawa, jako jedna z nielicznych europejskich stolic, posiada dzikie plaże, które przyciągają tłumy ludzi spragnionych wypoczynku. Warszawscy plażowicze przekonują, że nie zamieniliby nadwiślańskiego piasku na wakacje nad Bałtykiem! Jak mówią - nie ryzykują, że wyjadą nad morze, a pogoda się popsuje. Nad Wisłą mogą też uprawiać sporty. A wieczorem rozgrzany piasek zamienia się... w taneczny parkiet!