platyna

Synonimy:
Pt,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Platyna (59)

 • Kakao i platyna w centrum uwagi

  Kakao i platyna w centrum uwagi

  Zdaniem analityków surowcowych poza ropą naftową ciekawe rzeczy dzieją się na innych surowcach. Ostatnie dni na rynku platyny były niezwykle ciekawe pod kątem technicznym. Natomiast, poprzedni tydzień na rynku kakao był emocjonujący.
 • Ceny złota bez większych zmian po roku z Trumpem

  Ceny złota bez większych zmian po roku z Trumpem

  Złoto i - do pewnego stopnia - srebro nadal znajdują się w ugruntowanym zakresie, a inwestorzy nadal nie mogą zdecydować się, czy skierować notowania tych surowców w górę, czy w dół. W tym tygodniu minął pierwszy rok prezydentury Donalda Trumpa. Od tego czasu złoto pozostaje w wąskim zakresie wokół 1.250 USD/uncję, a niższe szczyty i wyższe dołki wskazują, że metal czeka na silniejszy impuls i szuka kierunku.
 • Inwestycja zimna jak metal

  Inwestycja zimna jak metal

  Inwestorzy nawykli przez lata do hossy na rynku surowcowym z trudem przyjmują obecną sytuację na rynku metali. Mimo stopniowego wychodzenia świata z kryzysu, nowych rekordów na Wall Street i ciągle sporego apetytu Chińczyków, poprawy koniunktury nie widać. Patrząc na wykresy cenowe, wygląda na to, że hossa skończyła się ostatecznie w 2011 roku i teraz czekają nas lata bessy. Czy rzeczywiście nie ma już w średnim terminie nadziei na powrót do wzrostów?
 • Będzie bardzo gorąco na południu

  Będzie bardzo gorąco na południu

  Anglo American Platinum Limited (Amplats) chce zwolnić 6000 osób w swoich kopalniach w RPA. W zeszłym roku doszło w nich do gwałtownych i tragicznych zamieszek. Firma chce oszczędzić 2,3 mld randów (256 mln dolarów).
 • "Puls Biznesu": Platyna i komórki giną na granicy

  "Puls Biznesu": Platyna i komórki giną na granicy

  Oszuści odkryli nową żyłę złota. Rozbieżności w deklaracjach przywozu cennych metali i telefonów wynoszą grubo ponad 1 mld zł - alarmuje "Puls Biznesu".
 • Zwolniono 12 000 ludzi. To kara za strajk

  Zwolniono 12 000 ludzi. To kara za strajk

  Anglo American Platinum (Amplats) - największy producent platyny na świecie - zwolnił w RPA aż 12 000 pracowników. To kara za udział w strajku na tle płacowym.
 • Sztabki sposobem na podatek Belki

  Sztabki sposobem na podatek Belki

  Po złote sztabki sięga coraz więcej Polaków inwestując tym samym swoje oszczędności. Warto pamiętać, że po wejściu w życie nowych przepisów podatkowych, zakup sztabki pozwoli uniknąć podatku od zysków kapitałowych. W tym roku Polacy kupią rekordowe dwie tony!
 • "DzP": Wszystko złoto, co się świeci

  Inwestorzy gorączkowo poszukują możliwości pewnego lokowania pieniędzy, czego świadectwem są rosnące ceny kruszców: złota, srebra i platyny oraz kamieni szlachetnych - donosi "Dziennik Polski".
 • Cena platyny powyżej 1700 dolarów

  Cena platyny wzrosła i osiągnęła poziomy nienotowane od połowy 2008 roku. Jest to spowodowane ogólnym odbiciem na rynkach surowcowych, a także danymi z rynku motoryzacji. Konsorcjum PSA, które produkuje marki Peugeot i Citroen podało, że sprzedaż w pierwszym kwartale wzrosła o 28%, natomiast spółka Daimler AG podniosła swoje prognozy zysku.
 • Platyna może stać się nowym złotem

  Udziały w spółkach związanych z platyną zyskują dzięki poprawie sytuacji makro. Poprawa gospodarki, a w szczególności przemysłu motoryzacyjnego zwiększyła popularność akcjami spółek związanych z platyną

Filmy - Platyna (1)

 • KGHM odkrywa platynę i pallad w Kanadzie

  Pierwszy sukces KGHM po przejęciu Quadry. Wstępne wyniki poszukiwań na kanadyjskim złożu Victoria potwierdziły występowanie dużych ilości platyny i palladu. - To małe złoże, ale bogate, więc ekonomicznie uzasadnione - ocenia prezes koncernu, Herbert Wirth.