plamy

Artykuły - Plamy (90)

 • ODO - dżinsy, których nie trzeba prać

  ODO - dżinsy, których nie trzeba prać

  Ubrania, w których można chodzić przez kilka miesięcy bez zmartwień o plamy czy przykry zapach - ciekawa wizja przyszłości? Nie, to rzeczywistość! Dżinsy, których nie trzeba prać można kupić już teraz.
 • Używam sody spożywczej

  Używam sody spożywczej

  Kiedyś wyczytałam w jakimś czasopiśmie, że soda oczyszczona, którą stosuje się np. do wypieków, usuwa plamy z białych tkanin.
 • Odzież zapieram mydłem

  Odzież zapieram mydłem

  Odkąd mój synek zaczął jeść dania ze słoiczka, nie mogłam doprać jego śliniaków oraz koszulek.
 • Plamy posypuję solą

  Plamy posypuję solą

  Mój 10-miesięczny synek bardzo lubi soki z czerwonych owoców – zwłaszcza malinowy lub z dodatkiem dzikiej róży.
 • Sposoby na plamy

  Sposoby na plamy

  Niech wakacyjny wyjazd pozostawi ślad w waszych wspomnieniach, a nie na ubraniach!
 • Jak usunąć plamy z materaca

  Jak usunąć plamy z materaca

  Plamy najlepiej usuwaj odplamiaczem enzymatycznym, jakim jest np. woda z sokiem z cytryny. Plamy z krwi wywabisz wodą utlenioną i doczyścisz wodą z solą.
 • Czym usunąć plamy na porcelanie

  Czym usunąć plamy na porcelanie

  Niestety nie każdy rodzaj porcelany możemy włożyć do zmywarki, by ta wykonała za nas czarną robotę. Sprawdź zatem w jaki sposób pozbyć się nieestetycznych odbarwień na porcelanie.
 • Plamy wątrobowe. Skąd się biorą, jak je usunąć

  Plamy wątrobowe. Skąd się biorą, jak je usunąć

  Choć zwane wątrobowymi, wcale nie oznaczają schorzeń wątroby.
 • Jak usunąć plamy po kosmetykach?

  Jak usunąć plamy po kosmetykach?

  Dezodorant w sztyfcie może zostawić brzydkie biały ślady. Ostrożnie zdejmij bluzkę. Nie wycieraj ich na mokro! Jeśli ślady są niewielkie, możesz je rozetrzeć na sucho.
 • Dziecko bezpieczne z natury

  Dziecko bezpieczne z natury

  Narodziny dziecka to niezapomniany moment dla wszystkich rodziców – pełen radości i szczęścia z każdej wspólnie spędzonej chwili.

Filmy - Plamy (10)

 • Jak wyczyścić plamy na skórze?

  Rzeczy ze skóry ma niemal każdy z nas. Kurtki, buty, torby, biżuteria - to tylko niektóre elementy, które zawsze świetnie wyglądają i pasują do niemal każdej stylizacji. Skóra może być trwała i pięknie wyglądająca, ale tylko wtedy, gdy o nią zadbamy. Zabezpieczanie przez zabrudzeniami może być problematyczne, ale co zrobić, gdy plamy już się pojawiły? Poznajcie nasze sposoby, jak wyczyścić plamy na skórzanych produktach!
 • Jak usunąć plamy z rdzy z ubrań?

  Plamy z rdzy to przykre zabrudzenia, z którymi trudno sobie poradzić. Wnikające głęboko w strukturę ubrań, przesiąknięte rdzawym kolorem, mogą zniszczyć niemal każdą rzecz. Jak więc pozbyć się plam z rdzy z ubrań? Poznajcie nasz sprytny sposób - wystarczy parę chwil, a splamione ubranie będzie jak nowe!
 • Jak usunąć żółte plamy spod pach?

  Żółte plamy pod pachami na jasnych czy ciemnych koszulkach - to zmora, która dotyczy większości z nas. Brzydkie, nieestetyczne ślady zwykle pojawiają się z powodu używania kiepskich kosmetyków, które w połączeniu z potem tworzą przebarwienia. Nie musicie jednak żegnać się ze swoimi ulubionymi koszulkami tylko dlatego, że pojawiły się na nich brzydkie plamy - można je usunąć w parę chwil dzięki domowym sposobom!
 • Plama z żywicy - jak ją usunąć?

  Żywica to specyficzna substancja, z którą często wielu z nas ma do czynienia - wybrudzenie się żywicą ma jednak katastrofalne następstwa. Trudno usunąć ją ze skóry, a co dopiero z ubrań! Plamy z żywicy nie muszą oznaczać pozbywania się ulubionych ubrań - są domowe sposoby, by usunąć plamy z żywicy i by nie korzystać z gotowych, chemicznych preparatów ze sklepu, które niszczą kolory i strukturę tkanin. Jak więc szybko usunąć plamy z żywicy? Poznajcie nasz poradnik, to naprawdę proste!