plamy

Artykuły - Plamy (48)

 • ODO - dżinsy, których nie trzeba prać

  ODO - dżinsy, których nie trzeba prać

  Ubrania, w których można chodzić przez kilka miesięcy bez zmartwień o plamy czy przykry zapach - ciekawa wizja przyszłości? Nie, to rzeczywistość! Dżinsy, których nie trzeba prać można kupić już teraz.
 • Używam sody spożywczej

  Używam sody spożywczej

  Kiedyś wyczytałam w jakimś czasopiśmie, że soda oczyszczona, którą stosuje się np. do wypieków, usuwa plamy z białych tkanin.
 • Odzież zapieram mydłem

  Odzież zapieram mydłem

  Odkąd mój synek zaczął jeść dania ze słoiczka, nie mogłam doprać jego śliniaków oraz koszulek.
 • Plamy posypuję solą

  Plamy posypuję solą

  Mój 10-miesięczny synek bardzo lubi soki z czerwonych owoców – zwłaszcza malinowy lub z dodatkiem dzikiej róży.
 • Sposoby na plamy

  Sposoby na plamy

  Niech wakacyjny wyjazd pozostawi ślad w waszych wspomnieniach, a nie na ubraniach!
 • Jak usunąć plamy z materaca

  Jak usunąć plamy z materaca

  Plamy najlepiej usuwaj odplamiaczem enzymatycznym, jakim jest np. woda z sokiem z cytryny. Plamy z krwi wywabisz wodą utlenioną i doczyścisz wodą z solą.
 • Czym usunąć plamy na porcelanie

  Czym usunąć plamy na porcelanie

  Niestety nie każdy rodzaj porcelany możemy włożyć do zmywarki, by ta wykonała za nas czarną robotę. Sprawdź zatem w jaki sposób pozbyć się nieestetycznych odbarwień na porcelanie.
 • Plamy wątrobowe. Skąd się biorą, jak je usunąć

  Plamy wątrobowe. Skąd się biorą, jak je usunąć

  Choć zwane wątrobowymi, wcale nie oznaczają schorzeń wątroby.
 • Jak usunąć plamy po kosmetykach?

  Jak usunąć plamy po kosmetykach?

  Dezodorant w sztyfcie może zostawić brzydkie biały ślady. Ostrożnie zdejmij bluzkę. Nie wycieraj ich na mokro! Jeśli ślady są niewielkie, możesz je rozetrzeć na sucho.
 • Dziecko bezpieczne z natury

  Dziecko bezpieczne z natury

  Narodziny dziecka to niezapomniany moment dla wszystkich rodziców – pełen radości i szczęścia z każdej wspólnie spędzonej chwili.

Filmy - Plamy (11)

 • Jak radzić sobie z plamami?

  Dzieci bardzo lubią naklejać naklejki na meblach. Jak łatwo pozbyć się kolorowych ozdób, aby nie zniszczyć mebli? Kolejną ulubioną rzeczą dzieci jest rysowanie po ścianach. Jak zmyć rysunki wykonane świecowymi kredkami? Jak wyczyścić ubrania pomazane długopisem? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Jak wyczyścić plamy na skórze?

  Rzeczy ze skóry ma niemal każdy z nas. Kurtki, buty, torby, biżuteria - to tylko niektóre elementy, które zawsze świetnie wyglądają i pasują do niemal każdej stylizacji. Skóra może być trwała i pięknie wyglądająca, ale tylko wtedy, gdy o nią zadbamy. Zabezpieczanie przez zabrudzeniami może być problematyczne, ale co zrobić, gdy plamy już się pojawiły? Poznajcie nasze sposoby, jak wyczyścić plamy na skórzanych produktach!
 • Jak usunąć plamy z rdzy z ubrań?

  Plamy z rdzy to przykre zabrudzenia, z którymi trudno sobie poradzić. Wnikające głęboko w strukturę ubrań, przesiąknięte rdzawym kolorem, mogą zniszczyć niemal każdą rzecz. Jak więc pozbyć się plam z rdzy z ubrań? Poznajcie nasz sprytny sposób - wystarczy parę chwil, a splamione ubranie będzie jak nowe!
 • Jak usunąć żółte plamy spod pach?

  Żółte plamy pod pachami na jasnych czy ciemnych koszulkach - to zmora, która dotyczy większości z nas. Brzydkie, nieestetyczne ślady zwykle pojawiają się z powodu używania kiepskich kosmetyków, które w połączeniu z potem tworzą przebarwienia. Nie musicie jednak żegnać się ze swoimi ulubionymi koszulkami tylko dlatego, że pojawiły się na nich brzydkie plamy - można je usunąć w parę chwil dzięki domowym sposobom!