Fakty - PKP

Artykuły - PKP (194)

 • RMF24: Przystanek w mieście Szydło. Resort odpowiada

  RMF24: Przystanek w mieście Szydło. Resort odpowiada

  "Postój międzynarodowego pociągu relacji Kraków-Wiedeń w Brzeszczach to projekt pilotażowy. Chodzi o zbadanie popytu na usługę PKP Intercity na tym odcinku". Tak resort infrastruktury tłumaczy włączenie rodzinnej miejscowości premier Beaty Szydło do rozkładu jazdy.
 • Bogusław Kowalski nie jest już prezesem PKP

  Bogusław Kowalski nie jest już prezesem PKP

  ​Bogusław Kowalski złożył rezygnację ze stanowiska prezesa PKP. Na twitterze napisał, że "robi to z poczucia odpowiedzialności za zaufanie, którym go obdarzono, a nie z poczucia winy".
 • PKP: Od niedzieli nowy rozkład jazdy pociągów

  PKP: Od niedzieli nowy rozkład jazdy pociągów

  Od niedzieli 13 grudnia obowiązuje nowy rozkład jazdy pociągów. Skróceniu uległ czas przejazdu na wielu trasach, m.in. z Krakowa do Gdyni, a na torach pojawiły się nowe pociągi.
 • Dramat niepełnosprawnej w pociągu PKP

  Dramat niepełnosprawnej w pociągu PKP

  Teoretycznie pociągi PKP przystosowane są do przewozu osób niepełnosprawnych. A jak to wygląda w praktyce? Upokorzona niepełnosprawna zamieściła wstrząsającą relację na Facebooku.
 • "Dziennik Zachodni": Pociąg PKP utknął w lesie

  Przez ponad sześć godzin PKP poszukiwały zaginionego podczas burzy na Śląsku pociągu międzynarodowego "Chopin". Skład odnalazł się w "dziurze komórkowej" w lasach pomiędzy Kobiórem a Pszczyną. PKP Intercity dementuje jednak te doniesienia. Choć przyznaje, że pociąg do godziny 13 tkwił w lesie.
 • Komisja Europejska nagradza PKP

  To nie żart. Polskie Koleje Państwowe zostały uhonorowane w konkursie Komisji Europejskiej.
 • PKP: Wasiak zrzekła się wszystkich świadczeń

  PKP: Wasiak zrzekła się wszystkich świadczeń

  Polskie Koleje Państwowe odpowiadają na krytykę odprawy dla Marii Wasiak. Urzędująca od kilku dni minister infrastruktury otrzymała 510 tysięcy złotych. Z komunikatu PKP wynika, że odprawa została już wypłacona. Pieniądze pochodzą ze środków spółki.
 • Darmowe bilety kolejowe dla dzieci

  Dziesięć tysięcy darmowych biletów - taki prezent przygotowały dla dzieci Koleje Śląskie z okazji ich święta. Wykorzystać będzie je można 1 czerwca - informuje "Dziennik Zachodni".
 • Najszybszą trasą kolejową pojedziemy wolniej

  Zmiana rozkładu jazdy, dłuższy czas przejazdu i czasowo zawieszone pociągi. Na takie utrudnienia muszą przygotować się podróżujący między Krakowem a Warszawą.
 • Zmiany w rozkładzie PKP

  Zmiany w rozkładzie PKP

  Ważna informacja dla pasażerów PKP. Od dziś (09.03) część pociągów dalekobieżnych jadących przez Warszawę zamiast przez Dworzec Centralny, pojedzie przez Dworzec Gdański. Powodem jest remont warszawskiego mostu średnicowego. Prace potrwają do 15 czerwca.