PKP SA

Artykuły - PKP SA (143)

 • Co z tą polską luxtorpedą? Jeszcze poczekamy na szybkie składy

  Co z tą polską luxtorpedą? Jeszcze poczekamy na szybkie składy

  PKP Intercity w ramach strategii do 2023 r. zakontraktowało już zakupy i modernizację pociągów na kwotę 4,5 mld zł. Nie wiadomo jednak, co z zamówieniami na szybkie składy do 250 km/h.
 • Zgoda na zawarcie umowy o współpracy z PKP S.A.

  Raport bieżący nr 44/2019Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.Zarząd Spółki PKP CARGO S.A. ("Spółka”, "PKP CARGO”) informuje o wyrażeniu w dniu 9 września 2019 r. przez Radę Nadzorczą PKP CARGO S.A. zgody na zawarcie przez PKP CARGO z Polskimi Kolejami Państwowymi S.A. z siedzibą w Warszawie ( "PKP S.A.”) Umowy o współpracy dotyczącej wspólnej realizacji w ramach ONECARGO sp. z o.o. ("Spółka Celowa”) inwestycji polegającej na budow
 • Warszawski Dworzec Centralny przejdzie modernizację. PKP zapowiada przywrócenie oryginalnego wystroju z lat 70.

  Warszawski Dworzec Centralny przejdzie modernizację. PKP zapowiada przywrócenie oryginalnego wystroju z lat 70.

  Warszawski Dworzec Centralny - jeden z głównych symboli stolicy - trafił oficjalnie do rejestru zabytków. Pozwoli to zachować jego bryłę i układ przestrzenny w niezmienionym kształcie. Spółka PKP S.A. zapowiada też modernizację obiektu, która ma przywrócić większy ład architektoniczny wewnątrz kompleksu i wprowadzić oryginalny wystrój z lat 70. Uporządkowana zostanie m.in. przestrzeń reklamowa, a w ramach rządowego programu Dostępność Plus pojawi się szereg udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami.
 • Rozszerzenie powództwa przeciwko PKP S.A.

  Raport bieżący nr 8/2019Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.W nawiązaniu do raport bieżącego nr 13/2018 z dn. 16.05.2018 r. Zarząd P.A. NOVA S.A. ("Emitent”) informuje, że w dniu 26.04.2019 r. Emitent złożył w Sądzie Okręgowym w Warszawie XVI Wydział Gospodarczy pismo procesowe rozszerzające powództwo przeciwko Polskim Kolejom Państwowym S.A. ("PKP S.A.”) z kwoty 100.000,00 zł do kwoty 3.885.000,00 zł. Rozszerzenie powództwa jest związane z
 • Złożenie pozwu przeciwko PKP S.A.

  Raport bieżący nr 13/2018Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.Zarząd P.A. NOVA S.A. ("Spółka”, "Emitent”) informuje, że w dniu 16.05.2018 r. Emitent złożył w Sądzie Okręgowym w Warszawie XVI Wydział Gospodarczy pozew przeciwko Polskim Kolejom Państwowym S.A. ("PKP S.A.”, "Pozwany”) o zasądzenie od Pozwanego kwoty 100.000,00 zł wraz z kosztami procesu i ustawowymi odsetkami. Dochodzona przez Emitenta kwota to równowartość pierwszej r
 • PKP S.A., Polski Holding Nieruchomości, Xcity Investment oraz Chopin Airport Development nawiązują współpracę

  PKP S.A., Polski Holding Nieruchomości S.A., Xcity Investment Sp. z o.o. oraz Chopin Airport Development Sp. z o.o. rozpoczynają współpracę przy komercyjnym zagospodarowaniu nieruchomości będących w zasobach PKP S.A. Przedstawiciele 4 podmiotów podpisali dzisiaj list intencyjny w tej sprawie.
 • PKP SA: możemy zaangażować się w budowę hoteli przy Centralnym Porcie Komunikacyjnym

  PKP SA: możemy zaangażować się w budowę hoteli przy Centralnym Porcie Komunikacyjnym

  PKP SA nie wykluczają zaangażowania się przy budowie hoteli przy Centralnym Porcie Komunikacyjnym w gminie Baranów. Spółka we wtorek podpisała list intencyjny z Polskim Holdingiem Nieruchomości, Xcity Investment oraz Chopin Airport Development ws. współpracy przy komercyjnym zagospodarowaniu nieruchomości kolejowych.
 • Prezes PKP: Założenia dla holdingu PKP są już gotowe

  Prezes PKP: Założenia dla holdingu PKP są już gotowe

  Założenia utworzenia holdingu PKP są już przygotowane, a prezentacja koncepcji jego utworzenia zostanie przedstawiona w pierwszym tygodniu po świętach wielkanocnych - poinformował PAP prezes PKP SA Krzysztof Mamiński.
 • Wypłata przez KUKE S.A. roszczenia z gwarancji dobrego wykonania na rzecz PKP S.A.

  Raport bieżący nr 5/2018Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.W imieniu Zarządu P.A. NOVA S.A. ("Spółka”, "Emitent”) informujemy, że do siedziby Emitenta wpłynęło wezwanie z dn. 23.02.2018 r. z Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych S.A. ("KUKE S.A.”), w którym KUKE S.A. informuje o wypłacie na rzecz PKP S.A. kwoty w wysokości 3.885.000,00 zł z gwarancji dobrego wykonania umowy nr RW/GW/41/285/4004/2016 z dnia 12.08.2016 r. i równo
 • PKP uruchomiły sprzedaż w internecie biletów z Pakietu Podróżnika

  PKP uruchomiły sprzedaż w internecie biletów z Pakietu Podróżnika

  - PKP uruchomiły sprzedaż w internecie biletów wchodzących w skład Pakietu Podróżnika - poinformował prezes PKP SA Krzysztof Mamiński.

Filmy - PKP SA (1)

 • Trzy godziny krócej w pociągu do Kijowa lub Moskwy

  O nawet trzy godziny krócej będzie trwała podróż z warszawy do Kijowa albo Moskwy - zapewnił Interię Jarosław Oniszczuk członek zarządu PKP Intercity. PKP SA podpisała umowę na zakup POLSUW - urządzenia, które usprawni ruch kolejowy przez wschodnią granicę Polski.