Fakty - PKP Intercity

Artykuły - PKP Intercity (15)

 • Nowe wagony PKP Interity

  PKP Intercity zaprezentowało kilka zmodernizowanych wagonów, które już niedługo zasilą tabor przewoźnika. Nowe wagony pojawią się na torach w styczniu.
 • Chaos na kolei. Ponad 200 opóźnionych pociągów

  Chaos na kolei. Ponad 200 opóźnionych pociągów

  Poranne nawałnice i burze sparaliżowały polską kolej - donosi TVP Info. W sumie 250 pociągów zostało opóźnionych, a 40 odwołanych.
 • Podsłuchy i kamery w pociągach PKP Intercity

  Podsłuchy i kamery w pociągach PKP Intercity

  W 14 pociągach PKP Intercity kamery oprócz obrazu rejestrują również dźwięk. Według Fundacji Panoptykon, która zainteresowała się tym problemem, nagrywanie rozmów może zagrażać prywatności pasażerów.
 • Darmowe bilety kolejowe dla dzieci

  Dziesięć tysięcy darmowych biletów - taki prezent przygotowały dla dzieci Koleje Śląskie z okazji ich święta. Wykorzystać będzie je można 1 czerwca - informuje "Dziennik Zachodni".
 • Pendolino jedzie do Polski. PKP wyda 2 miliardy złotych

  Pendolino jedzie do Polski. PKP wyda 2 miliardy złotych

  250 kilometrów na godzinę, wygodne fotele i Wi-Fi. Już dziś do Polski, prosto z fabryki Alstom we włoskim Savigliano wyjedzie pierwszy pociąg Pendolino. Podróżni będą mogli go zobaczyć już 12 sierpnia, podczas postoju we Wrocławiu.
 • Zainaugurowano bezpośrednie połączenie kolejowe Gdynia-Berlin

  Zainaugurowano bezpośrednie połączenie kolejowe Gdynia-Berlin

  W środę rano zainaugurowano w Trójmieście bezpośrednie połączenie kolejowe między Gdynią a Berlinem. Uruchomiło je PKP Intercity wspólnie z Deutsche Bahn Fernverkehr AG. Pociąg będzie wyruszał z Gdyni codziennie rano, a po południu wróci do niej ze stolicy Niemiec.
 • Będą odszkodowania dla rannych i rodzin ofiar katastrofy

  Będą odszkodowania dla rannych i rodzin ofiar katastrofy

  Spółki PKP Intercity i Przewozy Regionalne, do których należą pociągi uczestniczące w sobotniej katastrofie kolejowej w okolicy Szczekocin, zapowiadają odszkodowania dla rannych i rodzin ofiar wypadku - poinformowali w niedzielę przedstawiciele spółek.
 • O wejście do pociągu trzeba było zawalczyć

  O wejście do pociągu trzeba było zawalczyć

  Polska kolej w najmniejszym stopniu nie zdała egzaminu z przewozu pasażerów po świętach i sylwestrze - informuje RMF FM.
 • Dodatkowe pociągi na sobotę i niedzielę

  Dodatkowe pociągi na sobotę i niedzielę

  Kolejarze uruchomią w sobotę i niedzielę kilkadziesiąt dodatkowych pociągów, które będą dowozić podróżnych na uroczystości żałobne w Warszawie i Krakowie.
 • RMF: PKP Intercity wstrzymuje rezerwacje

  RMF: PKP Intercity wstrzymuje rezerwacje

  Na pociągi spółki Intercity kursujące na trasie Gdynia-Warszawa-Kraków, które wyjeżdżają po 15 marca, nie można kupić biletów - dowiedział się reporter RMF FM Paweł Świąder, po informacji od słuchacza. Powodem jest planowany przez Polskie Linie Kolejowe remont. Niestety planowany tak, że wciąż nie wiadomo, jak zmieni się rozkład jazdy.