piramida

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Piramida (Film (2002)[The Pyramid]) , Piramida (Film (2015)[The Pyramid] Reż.Grégory Levasseur)

Artykuły - Piramida (34)

 • Pod ziemią w Gunung Padang znajduje się najstarsza piramida na świecie?

  Pod ziemią w Gunung Padang znajduje się najstarsza piramida na świecie?

  Znane od początku XIX wieku megalityczne miejsce Gunung Padang w Indonezji znajduje się ok. 120 km od Jawy i od dawna jest uważane za starożytny nagrobek zbudowany z dużych skał wulkanicznych zwanych andezytem bazaltowym. Okazuje się, że historia tego miejsca jest znacznie bardziej dramatyczna.
 • ​Czym jest piramida na Marsie?

  ​Czym jest piramida na Marsie?

  Ponad dekadę temu sonda Mars Reconnaissance Orbiter (MRO) zrobiła zdjęcie powierzchni Czerwonej Planety, na którym widać obiekt przypominający piramidę. Do dzisiaj rozbudza ona fantazję wielu osób.
 • Trzęsienie ziemi ujawniło dwie azteckie świątynie

  Trzęsienie ziemi ujawniło dwie azteckie świątynie

  19 września 2017 r. przez 20 sekund ziemia zatrzęsła się pod centralnym Meksykiem. Siła natury przyniosła głównie śmierć i zniszczenie, ale odkryła także dwie azteckie świątynie ukryte w starożytnej piramidzie.
 • Zmarł Siergiej Mawrodi, twórca piramidy finansowej MMM z lat 90. XX wieku

  Zmarł Siergiej Mawrodi, twórca piramidy finansowej MMM z lat 90. XX wieku

  W szpitalu w Moskwie zmarł Siergiej Mawrodi, twórca piramidy finansowej MMM, oszustwa finansowego na wielką skalę w pierwszej połowie lat 90. w Rosji. Informację o jego śmierci w wyniku ataku serca, w wieku 62 lat, podały w poniedziałek media.
 • Piramidy finansowe? Jest ryzyko, jest zabawa!

  Piramidy finansowe? Jest ryzyko, jest zabawa!

  Parabanki przyciągają jedynie naiwnych, marzących o szybkim zarobku? Nie tylko. Są tacy, którzy w nie świadomie inwestują.
 • Dwie piramidy ukryte w starożytnej budowli Majów

  Dwie piramidy ukryte w starożytnej budowli Majów

  Naukowcy odkryli kolejną tajemniczą piramidę ukrytą wewnątrz ogromnej piramidy Majów. Skąd ona się tam wzięła?
 • Na Antarktydzie odkryto ogromne struktury podobne do piramid

  Na Antarktydzie odkryto ogromne struktury podobne do piramid

  Na temat piramid, które rzekomo znaleziono na Antarktydzie napisano ostatnio bardzo wiele. Ogromne struktury przypominające ostrosłupy wydają się być znacznie większe niż ich odpowiedniki z Egiptu, a biorąc pod uwagę fakt, że są skute lodem, musiałyby tez być dużo starsze. Ale czy piramidy na Antarktydzie naprawdę istnieją?
 • Egipt buduje szklane piramidy

  Egipt buduje szklane piramidy

  Egipt - kraj, który znajduje się w uścisku poważnego kryzysu na rynku nieruchomości, ogłosił w tym tygodniu realizację nowego projektu nawiązującego do przeszłości. W Gizie powstaną kolejne piramidy.
 • Uwaga! Piramidy finansowe ewoluują

  Uwaga! Piramidy finansowe ewoluują

  Miało być tak: elitarna inwestycja i krociowe zyski. Zamiast tego pozostał wstyd, niedowierzanie i pusty portfel. Piramidy finansowe pojawiają się i znikają z mniejszym bądź większym hukiem, pozostawiając za sobą ludzi na finansowych zgliszczach. Piramidy cały czas ewoluują i nabierają kolejne rzesze klientów. Sprawdź jak je zdemaskować i nie paść ofiarą (nomen omen) piramidalnego oszustwa.
 • RMF 24: Cheops na komecie

  RMF 24: Cheops na komecie

  Piramidę Cheopsa można znaleźć już nie tylko w Egipcie! Naukowcy Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) nazwali imieniem egipskiego faraona potężną skałę widoczną na powierzchni komety 67P/Churyumov-Gerasimenko. Skałę sfotografowała z pomocą kamery OSIRIS sonda Rosetta, która od sierpnia zajmuje się badaniami jądra komety. Po raz pierwszy Cheopsa zauważono na zdjęciach z sierpnia, najnowsze obserwacje pokazały go jednak w znacznym zbliżeniu.