piractwo telewizyjne

Artykuły - Piractwo telewizyjne (15)

 • Hiszpania: Siedmiu aresztowanych za piracką sieć TV

  Hiszpania: Siedmiu aresztowanych za piracką sieć TV

  Siedem osób zostało aresztowanych w różnych miastach Hiszpanii (Walencja, Zamora, Salamanka, Kordoba i Malaga) po operacji policji przeciwko piractwu telewizji płatnej. Nielegalna sieć rozpowszechniała sygnał i treści telewizji płatnej dla co najmniej 15 tys. użytkowników w całej Hiszpanii. Piracką ofertę promowano za pośrednictwem zamkniętych grup na portalach społecznościowych.
 • 223 Włochów przed sądem za pirackie oglądanie TV

  223 Włochów przed sądem za pirackie oglądanie TV

  Po raz pierwszy we Włoszech, po długim i złożonym dochodzeniu, zidentyfikowano 223 osoby i zgłoszono je organowi sądowemu, odpowiedzialnemu za zakup pirackich subskrypcji w internecie. Pozwalało to na oglądanie kanałów głównych platform płatnej telewizji (filmy, seriale i wydarzenia sportowe) - podaje digital-news.it.
 • Do 2023 r. wartość pirackich usług TV przekroczy 67 mld dol.

  Do 2023 r. wartość pirackich usług TV przekroczy 67 mld dol.

  Przewiduje się, że do 2023 r. wartość pirackich usług wideo dostępnych dla klientów telewizji płatnej, która nie została zapłacona operatorom pay-tv przekroczy 67 mld dol. - nawet w skali światowej to ogromna kwota i straty dla dostawców zawartości premium.
 • 3 lata więzienia za piractwo sieci kablowej

  3 lata więzienia za piractwo sieci kablowej

  Sąd rejonowy we Lwowie skazał na trzy lata pozbawienia wolności organizatora świadczenia usług telekomunikacyjnych z wykorzystaniem pirackiej technologii. Przestępca utworzył bazę klientów pod pozorem świadczenia usług w celu podłączenia klientów do systemu kablowego wiodącego operatora Volia.
 • Trzy agencje łączą siły przy walce z piractwem TV

  Trzy agencje łączą siły przy walce z piractwem TV

  Trzy duże agencje: Eurojust, Europol i AAPA - audiowizualny sojusz przeciw piractwu, reprezentujący branżę chronionych treści audiowizualnych, połączyli siły, aby poprawić wymianę wiedzy specjalistycznej w zakresie zwalczania piractwa audiowizualnego za pośrednictwem sieci IPTV. Może to zaowocować lepszymi efektami w ściganiu przestępstw związanych z piractwem telewizyjnym w sieci.
 • 12 aresztowanych za piracką sieć telewizyjną

  12 aresztowanych za piracką sieć telewizyjną

  Hiszpańska policja dokonała 12 aresztowań w ramach śledztwa w sprawie podejrzanych transmisji płatnych kanałów telewizyjnych w sieci około 20 tys. klientów w Hiszpanii i za granicą. Przejęto 86 dekoderów płatnych platform. Policja szacuje, że grupa piratów z Hiszpanii mogła osiągnąć zysk ponad 1 mln euro.
 • Telewizyjne piractwo jest wielkim biznesem

  Telewizyjne piractwo jest wielkim biznesem

  Piractwo telewizyjne stało się wielkim biznesem od czasu pojawienia się nielegalnych platform IPTV do streamingu w sieci, które ułatwiają dystrybucję, marketing i sprzedaż nielegalnych subskrypcji tysięcy kanałów. Korzystają z tego różne mafie i drobni piraci. Tak piracki biznes kręci się od lat.
 • 1,5 roku przymusowej pracy za piractwo

  1,5 roku przymusowej pracy za piractwo

  Wydano jeden z najsurowszych wyroków w Rosji za piractwo w telewizji cyfrowej w ostatnich latach: 1,5 roku przymusowej pracy, odszkodowanie za szkody dla operatora rosyjskiej platformy Trikolor TV w wysokości ponad 100 tys. rubli oraz miesięczne potrącenie z wynagrodzenia na rzecz państwa.
 • 17 lat więzienia za streaming meczów Premier League

  17 lat więzienia za streaming meczów Premier League

  Operatorzy nielegalnej sieci streamingowej zostali skazani na w sumie 17 lat więzienia. Są to jedne z najsurowszych wyroków w historii sądownictwa wydanych w związku z procederem piractwa telewizyjnego.
 • Cztery lata więzienia za nielegalną sprzedaż kart

  Cztery lata więzienia za nielegalną sprzedaż kart

  W Wołgogradzie na terytorium Rosji zatrzymano 43-letniego mężczyznę, który sprzedawał pirackie karty dostępu do oglądania płatnych kanałów telewizji satelitarnej bez opłacania abonamentu. Podejrzany przyznał się do popełnionego czynu.