piractwo internetowe

Artykuły - Piractwo internetowe (92)

 • Łotwa wykryła 35 nielegalnych stron od początku 2020

  Łotwa wykryła 35 nielegalnych stron od początku 2020

  Łotewski regulator NEPLP wykrył 35 stron internetowych nielegalnie rozpowszechniających kanały telewizyjne na terenie kraju w ciągu dziewięciu miesięcy 2020 roku. Wszyscy ich dystrybutorzy zostali poddani ograniczeniom zgodnie z lokalną ustawą o mediach elektronicznych.
 • 30-letni mężczyzna tworzył ponad 20 pirackich witryn

  30-letni mężczyzna tworzył ponad 20 pirackich witryn

  ​Pracownicy ukraińskiej cyberpolicji w obwodzie lwowskim, działając wspólnie ze śledczymi i lokalną prokuraturą, zdemaskowali 30-letniego mieszkańca regionu, który stworzył ponad 20 pirackich stron internetowych.
 • 5 lat więzienia za prowadzenie pirackiej witryny

  5 lat więzienia za prowadzenie pirackiej witryny

  Mężczyzna, który stanął w obliczu czterech postępowań karnych za naruszenie praw autorskich, stał się pierwszą osobą uwięzioną w Grecji za prowadzenie witryny pirackiej. Zmieniał on domeny i unikał postępowania przez 10 lat, ale teraz został skazany przez sąd w Atenach na 5 lat pozbawienia wolności. Stwierdzono to w raporcie TorrentFreak.
 • Kto w Europie jest liderem piractwa?

  Kto w Europie jest liderem piractwa?

  45 proc. młodych Litwinów świadomie pobierało treści z nielegalnych źródeł w Internecie i dany wskaźnik jest największy w krajach Unii Europejskiej, wynika z badania Urzędu UE ds. Własności Intelektualnej (EUIPO).
 • Białystok: Policja zamknęła portal z nielegalnymi filmami

  Białystok: Policja zamknęła portal z nielegalnymi filmami

  Funkcjonariusze zlikwidowali proceder nielegalnego udostępniania utworów audiowizualnych przez Białostoczanina. Z serwisu internetowego, którego 24-latek był właścicielem i jedynym administratorem, korzystało aż 300 tys. zarejestrowanych użytkowników.
 • Telewizyjne piractwo jest wielkim biznesem

  Telewizyjne piractwo jest wielkim biznesem

  Piractwo telewizyjne stało się wielkim biznesem od czasu pojawienia się nielegalnych platform IPTV do streamingu w sieci, które ułatwiają dystrybucję, marketing i sprzedaż nielegalnych subskrypcji tysięcy kanałów. Korzystają z tego różne mafie i drobni piraci. Tak piracki biznes kręci się od lat.
 • Szwajcarski parlament sprzeciwia się blokowaniu pirackich witryn

  Szwajcarski parlament sprzeciwia się blokowaniu pirackich witryn

  Szwajcarski parlament przyjmuje poprawki do prawa autorskiego, sprzeciwiając się blokowaniu pirackich witryn. Szwajcaria może wprowadzać swoje ustawodawstwo, ponieważ nie podlega jurysdykcji Unii Europejskiej.
 • Czeska policja likwiduje piracki streaming Premier League

  Czeska policja likwiduje piracki streaming Premier League

  Czeska policja ujawniła kolejną grupę piratów internetowych, którzy oferowali nielegalny streaming meczów Premier League i innych zawodów sportowych w Internecie, do których platforma DIGI TV ma wyłączne prawa do transmisji na terenie Czech.
 • 17 lat więzienia za streaming meczów Premier League

  17 lat więzienia za streaming meczów Premier League

  Operatorzy nielegalnej sieci streamingowej zostali skazani na w sumie 17 lat więzienia. Są to jedne z najsurowszych wyroków w historii sądownictwa wydanych w związku z procederem piractwa telewizyjnego.
 • Kto przoduje w piractwie online. Czy w Polsce jest aż tak źle?

  Kto przoduje w piractwie online. Czy w Polsce jest aż tak źle?

  Analiza miliardów przypadków użytkowników korzystających z torrentów i różnych podejrzanych witryn, które oferują pliki do pobrania, wyraźnie pokazuje, że Europa jest siedliskiem piractwa online i to nie tylko. Europejczycy kradną również (tak zwany card sharing) sygnał płatnej telewizji. Z czego to wynika i gdzie jest najgorzej? Jak Polska wygląda na tle innych państw w Europie i na świecie?

Filmy - Piractwo internetowe (1)