piractwo

Artykuły - Piractwo (296)

 • Piractwo w 2020 roku, a wpływ COVID-19 - co należy zmienić?

  Piractwo w 2020 roku, a wpływ COVID-19 - co należy zmienić?

  Christine Maury Panis, radca prawny i wiceprezes firmy Viaccess-Orca (VO), zajmującej się m.in. systemami dostępu warunkowego (od red. Viaccess-Orca dostarcza systemu kodowania Viaccess dla polskiej platformy Orange TV), udzieliła ciekawych wypowiedzi w sprawie piractwa w 2020 r., wpływu Covid-19 i tego, jak muszą ewoluować przepisy dotyczące piractwa wideo. Co należy zmienić?
 • Przez pandemię wzrosło piractwo w Europie i Polsce

  Przez pandemię wzrosło piractwo w Europie i Polsce

  Dłuższe pozostawanie w domu przez pandemię ma bezpośredni wpływ na liczbę pobrań pirackich treści z torrentów w kilku krajach w Europie, zwłaszcza tych dotkniętych dużą liczbą zarażeń. To zjawisko odnotowano przede wszystkim we Włoszech, Hiszpanii, Francji i częściowo w USA. W Polsce aż 64 proc. piracko ściąganych treści to filmy, a 13 proc. to treści dla dorosłych. Najczęściej ściąganymi filmami są „1917", „Jak zostałem gangsterem", "Gorący temat", "Underwater", "Dżentelmen" i "Psy 3.
 • Francuska policja zlikwidowała piracki serwis beinsport-streaming

  Francuska policja zlikwidowała piracki serwis beinsport-streaming

  Francuska policja rozbiła duży piracki serwis oferujący transmisje sportowe z siedzibą w Rennes, który obsługiwał około 20 witryn pod nadrzędną platformą o nazwie beinsport-streaming.com. Serwis został zamknięty. Podczas tej operacji policja aresztowała 5 francuskich obywateli. Zajęto również około 260 tys. euro w gotówce, znaczne kwoty na rachunkach bankowych oraz dużo sprzętu.
 • Ukraińska cyberpolicja zamknęła ponad 30 stron

  Ukraińska cyberpolicja zamknęła ponad 30 stron

  Podczas trwających przez miesiąc działań profilaktycznych, departament cyberpolicji przy Narodowej Policji Ukrainy wstrzymał działalność ponad 30 pirackich stron internetowych z filmami. Za naruszenia praw autorskich zostało wszczętych 19 spraw karnych, powiedział szef departamentu cyberpolicji, Siergiej Diemiediuk.
 • Nowe sposoby walki z pirackimi usługami OTT

  Nowe sposoby walki z pirackimi usługami OTT

  Ukraińscy nadawcy i operatorzy walczą z zagranicznymi, pirackimi serwisami telewizji internetowej. 1+1 Media i StarLightMedia, dwie wiodące grupy nadawcze na Ukrainie, blokują możliwość zakupu usług pochodzących od pirackich serwisów OTT (platformy udostępniające wideo w formie strumienia) za pośrednictwem systemu płatniczego.
 • Piractwo w Europie Środkowo-Wschodniej

  Piractwo w Europie Środkowo-Wschodniej

  Czechy i Słowacja są twierdzami piractwa jeśli chodzi o hosting plików, natomiast w Rumunii dominuje piractwo w formie transmisji strumieniowej. Z kolei w Polsce jest najwięcej stron z pirackimi treściami biorąc pod uwagę 5 krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Przemawiając na International Content Protection Summit 2018, Marcin Przasnyski ze Stowarzyszenia Kreatywna Polska przedstawił zarys skali piractwa na wybranych rynkach Europy CEE.
 • Polska na czele piractwa

  Polska na czele piractwa

  Poziom piractwa spada, ale w Polsce wciąż niemal połowa oprogramowania jest używana nielegalnie. Obecnie pobieranie pirackich treści na tzw. własny użytek nie jest w Polsce przestępstwem.
 • 10 miesięcy więzienia za sprzedaż pirackich dekoderów

  10 miesięcy więzienia za sprzedaż pirackich dekoderów

  Mężczyzna z Norwich w Wielkiej Brytanii został skazany na 10 miesięcy więzienia za sprzedaż dekoderów przystosowanych do nielegalnego odbioru. Taki wyrok wydał sąd w Norwich, ponieważ była to już recydywa. Mężczyzna był już ścigany i skazany za to samo przestępstwo w październiku 2016 r., ale nie wytrzymał i próbował sprzedawać pirackie dekodery do odbioru sportowych kanałów SIS (wyścigi) via media społecznościowe.
 • Unia Europejska chce monitorować piractwo

  Unia Europejska chce monitorować piractwo

  Podążając śladami Stanów Zjednoczonych, UE planuje wprowadzić własną „listę obserwacyjną" dotyczącą piractwa. Na podstawie informacji uzyskanych od odpowiednich zainteresowanych, unijna lista tzw. „watch list" określi witryny i usługi ułatwiające naruszenie praw autorskich, aby zachęcić rządy do podjęcia działań przeciwko piratom. W przeciwieństwie do amerykańskiej wersji USTR (Office of the US Trade Representative), lista unijna będzie mogła zawierać amerykańskie firmy.
 • 6,5 proc. amerykańskich domów korzysta z pirackich usług TV

  6,5 proc. amerykańskich domów korzysta z pirackich usług TV

  Każdego miesiąca 6,5 proc. gospodarstw domowych w Ameryce Północnej korzysta z pirackich usług telewizji na żywo, wynika z nowego raportu Sandvine'a. Może to kosztować dostawców usług z Communication Service Providers (CSP) ponad 4 mld dol. tylko w tym roku.

Filmy - Piractwo (5)

 • Kukulska i Pawlicki o problemie piractwa

  W Polsce od lat trwają dyskusje na temat piractwa w internecie. Jak sobie z nim radzić? Jak karać tych, którzy regularnie korzystają z nielegalnych źródeł? Jak traktować domorosłych biznesmenów czerpiących zysk z handlowania skradzionymi filmami, płytami i książkami? W jaki sposób przekonać odbiorców do korzystania z legalnych źródeł? Zmiana mentalności społecznej to misja, której podjęli się twórcy Fundacji Legalna Kultura. 27 maja 2015 przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie odbyła się uroczysta inauguracja II edycji projektu Kultura Na Widoku. W najbliższych dniach jej odsłony będą miały miejsce też w Krakowie, Lublinie, Łodzi i Gdańsku. Na temat akcji wypowiadają się wokalistka Natalia Kukulska i aktor Antoni Pawlicki.
 • Boleśnie słaby spot

  Wyjątkowo mizerny spot mający na celu ostrzeganie przed piractwem. Wyszło żenująco...
 • Piractwo może skończyć się źle!

  NATO Channel: Piraci grasujący u wybrzeży Somalii to prawdziwe utrapienie. Walkę z bezczelnymi porywaczami statków cywilnych rozpoczęły siły NATO, udowadniając, że piractwo naprawdę nie popłaca!
 • EuroparlTV: Piractwo internetowe kosztuje

  Ile piractwo internetowe kosztuje sektory rozrywki i oprogramowania? Pirackich nagrań krążących w sieci mogą być miliardy, a nowe filmy są dostępne w kilka dni po premierze.