Piotr Duda

Artykuły - Piotr Duda (258)

Filmy - Piotr Duda (11)

 • "Czekamy na pozytywną informację od rządu". Premier spotkał się z szefem "Solidarności"

  Czekamy na pozytywną informację od rządu. Chcemy, by pracownicy budżetówki odczuli w swoich kieszeniach wzrost PKB, o którym mówi pan premier - mówił szef NSZZ "Solidarność" Piotr Duda po spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim. Związkowcy domagają się między innymi wzrostu płacy minimalnej i podwyżek dla pracowników budżetówki. (TVN24/x-news)
 • Balcerowicz: Duda miota groźbami. To jest karalne

  Na łapu-capu robi się to, co trzeba było robić wcześniej - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM o restrukturyzacji górnictwa były wicepremier i minister finansów Leszek Balcerowicz. - Nasze górnictwo to taka mała Grecja. Mamy taką enklawę, ale jak długo inni ludzie za naszą Grecję mogą płacić? - pyta. Zdaniem Balcerowicza, nie należy brnąć w coś, co stworzyło straty: należy doprowadzić do prywatyzacji górnictwa. - Ogromnie się dziwię, że w Polsce stosowanie gróźb jest karalne, a szef 'Solidarności' miota takimi groźbami - tak z kolei komentuje Balcerowicz słowa Piotra Dudy. - Gdyby normalny obywatel blokował tory, byłby przestępcą, a jeśli robi to działacz związkowy, to jest patriotą. Nie możemy godzić się na tak jaskrawe bezprawie.
 • Duda: Likwidacja kopalń oznacza konfrontację. Rząd tego nie zrobi

  - Rząd na pewno nie zlikwiduje tych czterech kopalń. Będziemy bronić miejsc pracy. Jesteśmy pod ścianą i nie mamy innego wyjścia - mówi przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda w Kontrwywiadzie RMF FM. - Ten rząd przespał 7 lat. Nie mamy zamiaru płacić za jego błędy. Górnicy są razem i potrafią się przeciwstawić tej złej władzy - komentuje.
 • Duda: Jak Kopacz chce spokoju, niech idzie na urlop

  "Jeśli Ewa Kopacz chce mieć 100 dni spokoju, niech sobie weźmie urlop bezpłatny" - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM szef NSZZ Solidarność Piotr Duda. Deklaruje, że związki zawodowe mogą dać nowej premier kredyt zaufania, ale wszystko będzie zależeć od tego, co powie w sejmowym expose. "Daję 30 procent szans, że polityka PO zmieni się za rządów Ewy Kopacz" - komentuje Duda. Zdradza też, co stanie się ze słynną figurą "złotego Tuska". "Złotego Tuska możemy wysłać pocztą kwiatową do Brukseli" - mówi. "Najważniejsze jednak, że oryginału nie ma już w Polsce" - dodaje