Film - Piotr Cyrwus

Artykuły - Piotr Cyrwus (44)

 • Piotr Cyrwus: Kobiety są coraz bardziej ambitne

  Piotr Cyrwus: Kobiety są coraz bardziej ambitne

  W nowym serialu TVN "Żywioły Saszy - Ogień" Piotr Cyrwus wcieli się w rolę komendanta policji, który nieprzychylnie patrzy na działania głównej bohaterki. Aktor tłumaczy, że poruszona w nim tematyka jest niezwykle aktualna, i cieszy się, że może być częścią opowieści. Zaznacza, że szczególnie interesujący jest wątek feministyczny, ukazany głównie dzięki historii tytułowej bohaterki. Uważa, że współczesne kobiety są podobne do Saszy - wyjątkowo silne i odważne.
 • Piotr Cyrwus: Paru naszych kolegów odeszło z powodu wirusa

  Piotr Cyrwus: Paru naszych kolegów odeszło z powodu wirusa

  "Na planie wszyscy jesteśmy bardzo czujni" - mówi Piotr Cyrwus. Aktor zaznacza, że pandemia bardzo zmieniła to, jak wygląda praca na planach filmowych i serialowych.
 • Piotr Cyrwus: Policjant jak z amerykańskich seriali

  Piotr Cyrwus: Policjant jak z amerykańskich seriali

  Piotra Cyrwusa można obecnie oglądać w "Żywiołach Saszy", gdzie wciela się w komendanta łódzkiej policji - Karola Albrychta ps. "Flaku". Taki przydomek nadali mu podwładni i nawiązuje on przede wszystkim do jego charakteru. Po wielu latach służby wybiera się on bowiem na emeryturę i chciałby w spokoju dotrwać do tego momentu bez żadnych afer i zawirowań. Niestety jego plany zostają pokrzyżowane. Zdaniem aktora serial ma intrygujący scenariusz, a siłą bohaterów jest ich niejednoznaczność.
 • Piotr Cyrwus dołączył do obsady serialu "Pierwsza miłość"

  Piotr Cyrwus dołączył do obsady serialu "Pierwsza miłość"

  Piotr Cyrwus dołączył do obsady serialu "Pierwsza miłość". Pierwszy odcinek z udziałem popularnego aktora zobaczymy 30 kwietnia.
 • Piotr Cyrwus: Jak nie zdradził serialowej partnerki?

  Piotr Cyrwus: Jak nie zdradził serialowej partnerki?

  Piotr Cyrwus był gościem Wojciecha Jagielskiego w emitowanym na antenie Superstacji programie "Tok Szoł". Aktor mówił m.in. o wysokim zaufaniu społecznym do aktorów i stosunkowo niskim do naukowców. Wspominał też czasy, kiedy grał w serialu "Klan".
 • ​Piotr Cyrwus w serialu "Żywioły Saszy - Ogień"

  ​Piotr Cyrwus w serialu "Żywioły Saszy - Ogień"

  Piotr Cyrwus, aktor znany z kultowej roli Ryśka z "Klanu", poinformował na Instagramie, że jest członkiem obsady nakręconego na podstawie prozy Katarzyny Bondy serialu "Żywioły Saszy - Ogień". Produkcja zadebiutuje na platformie Player.pl 17 listopada. Piotr Cyrwus wciela się w nim w postać komendanta łódzkiej policji.
 • Córka Piotra Cyrwusa opowiedziała o "dożywotniej chorobie"

  Córka Piotra Cyrwusa opowiedziała o "dożywotniej chorobie"

  Anna Maria Stachoń, córka aktora Piotra Cyrwusa, zamieściła w sieci obszerny wpis, w którym przyznała się do swojej choroby. "Moja walka trwa codziennie" - opisuje 31-latka.
 • Piotr Cyrwus: W sercu góral

  Piotr Cyrwus: W sercu góral

  Chłopak z Nowego Targu, który wymarzył sobie zawód aktora. Mówi, że zawsze ciekawił go świat. Teraz możemy go oglądać w serialu "Reporterzy. Z życia wzięte", gdzie gra niezbyt miłego biznesmena Leszka.
 • Piotr Cyrwus o polskim antysemistyzmie

  Piotr Cyrwus o polskim antysemistyzmie

  Chociaż Polskę poza jej granicami uważa się za najbardziej antysemicki kraj na świecie, to zdaniem aktora Piotra Cyrwusa społeczeństwo jest coraz bardziej tolerancyjne. Według niego tego typu sądy nie zawsze idą w parze z rzetelną oceną sytuacji, czasami są jedynie wynikiem nieporozumień dotyczących przeszłości. Aby ich uniknąć, niezbędny jest dialog i odpowiednia edukacja.
 • Maja Berełkowska i Piotr Cyrwus: Najpierw była przyjaźń

  Maja Berełkowska i Piotr Cyrwus: Najpierw była przyjaźń

  To nie była miłość od pierwszego wejrzenia. Za to okazała się ona wielka, pozwalająca przetrwać duże kryzysy. Trzy lata temu, podczas niezwykłej wyprawy, kolejny raz przekonali się, że są dla siebie stworzeni. Maja Berełkowska debiutowała w 1988 roku w "Dekalogu" Krzysztofa Kieślowskiego. Razem z Piotrem Cyrwusem ("Klan", "Wyklęty", "Legiony") tworzą parę od ponad 30 lat.

Filmy - Piotr Cyrwus (10)

 • Piotr Cyrwus: Kobiety są coraz bardziej ambitne

  W nowym serialu TVN "Żywioły Saszy - Ogień" Piotr Cyrwus wcieli się w rolę komendanta policji, który nieprzychylnie patrzy na działania głównej bohaterki. Aktor tłumaczy, że poruszona w nim tematyka jest niezwykle aktualna, i cieszy się, że może być częścią opowieści. Zaznacza, że szczególnie interesujący jest wątek feministyczny, ukazany głównie dzięki historii tytułowej bohaterki. Uważa, że współczesne kobiety są podobne do Saszy - wyjątkowo silne i odważne.
 • Piotr Cyrwus: Policjant przed emeryturą

 • Piotr Cyrwus w "Tok Szoł" o współpracy z Kazimierzem Kutzem

  W rozmowie z Wojciechem Jagielskim, Piotr Cyrwus opowiada o początkach swojej kariery.Jako młody aktor został zauważony przez jednego z wybitnych polskich reżyserów. Mowa tu o Kazimierzu Kutzu. Wspomina również o trudnej scenie do zagrania, podczas której musiał wykonywać jednocześnie dwie czynności. Jedną z nich była modlitwa. O drugiej dowiecie się z materiału wideo.Fragment programu "Tok Szoł", emitowanego na antenie Superstacji.
 • Piotr Cyrwus w "Tok Szoł": My aktorzy powinniśmy mówić to, co naukowcy

  W rozmowie z Wojciechem Jagielskim, Piotr Cyrwus mówi o wysokim zaufaniu społecznym do aktorów i stosunkowo niskim do naukowców.Wspomina też czasy, kiedy grał w serialu "Klan". Przy okazji opowiada ciekawą historię, związaną z kobietą, która nakłaniała go do zdrady... żony w serialu!Jak aktor odpowiedział na tę propozycję? Zobaczcie fragment programu "Tok Szoł", emitowanego na antenie Superstacji.
 • Piotr Cyrwus: Przekonanie o polskim antysemityzmie jest wynikiem niezrozumienia

 • Piotr Cyrwus: Małżeństwo to ciężka praca

  Decyzja o ślubie to zawsze bardzo duże emocje - uważa Piotr Cyrwus . Jego zdaniem małżeństwo to ciężka praca z drugą osobą i odpowiedzialność, rozumie więc, że młodzi ludzie odwlekają ślub.
 • Piotr Cyrwus: Polacy wspólnie wiele potrafią

  Jako osoba wierząca nie chcę budować żadnych murów - mówi Piotr Cyrwus. Jego zdaniem nie powinno dzielić się społeczeństwa ze względu na wyznawaną religię.
 • Piotr Cyrwus: Polacy wierzą w seriale

  Zdaniem Piotra Cyrwusa Polacy kochają seriale, ponieważ są spragnieni relacji międzyludzkich, zatraconych w ostatnich latach. Aktora martwi jednak fakt, że bliskości szukają w telewizyjnych produkcjach zamiast wśród rzeczywistych ludzi.
 • ​Piotr Cyrwus: Rysiek z "Klanu" lepiej się klika

  ​Piotr Cyrwus wciąż utożsamiany jest przez większość widzów z Ryszardem Lubiczem z serialu "Klan". Bywa też określany tak w artykułach prasowych, przyciąga to bowiem uwagę czytelników.
 • Piotr Cyrwus: Ten sam gatunek, inna rola

  Piotr Cyrwus zadomowił się na planie serialu "Na Wspólnej". Twierdzi, że jedyną trudnością w kreowaniu postaci Zdzisława bywa jej podobieństwo do Ryszarda Lubicza z serialu "Klan".