Piotr Banach

Artykuły - Piotr Banach (25)

 • Piotr Banach (BAiKA): Zespół od pierwszego wejrzenia

  Piotr Banach (BAiKA): Zespół od pierwszego wejrzenia

  - W podejściu do muzyki chcę pozostać amatorem, bo to zawsze oznacza przewagę pasji nad zdrowym rozsądkiem - mówi Interii Piotr Banach, gitarzysta znany z m.in. grup Hey i Indios Bravos, który po raz kolejny debiutuje - tym razem pod szyldem BAiKA.
 • BAiKA przed premierą debiutu ("Byty zależne")

  BAiKA przed premierą debiutu ("Byty zależne")

  Na początku 2018 r. ukaże się debiutancki album grupy BAiKA, nowego projektu Piotra Banacha, gitarzysty znanego z m.in. Hey i Indios Bravos.
 • Hey "Fayrant Tour" w Krakowie: Gdy zgaśnie światło

  Hey "Fayrant Tour" w Krakowie: Gdy zgaśnie światło

  "Kraków, zróbcie wielki hałas dla Hey" - krzyczał ze sceny Tauron Areny O.S.T.R., jeden z gości specjalnej trasy "Fayrant Tour", po której zakończeniu zespół dowodzony przez Katarzynę Nosowską zawiesza swoją działalność.
 • Hey po latach znów z Piotrem Banachem!

  Hey po latach znów z Piotrem Banachem!

  Pod koniec listopada rozpocznie się trasa "Fayrant Tour", na której grupa Hey świętować będzie swoje 25-lecie. Z zespołem gościnnie wystąpi współzałożyciel i pierwszy lider - gitarzysta Piotr Banach.
 • Hey: Spotkanie z Piotrem Banachem

  Hey: Spotkanie z Piotrem Banachem

  "Trzeba do siebie mówić, trzeba uważnie słuchać, precyzować, czyścić" - tak grupa Hey poinformowała o niespodziewanym spotkaniu z Piotrem Banachem, gitarzystą, współzałożycielem i pierwszym liderem tej formacji.
 • Indios Bravos robią sobie przerwę: Muzyka potrzebuje napięć

  Indios Bravos robią sobie przerwę: Muzyka potrzebuje napięć

  Po wydaniu pięciu studyjnych płyt grupa Indios Bravos zapowiada zawieszenie działalności na czas nieokreślony.
 • Rozmowy niekontrolowane, czyli najgorsze pytania do artystów

  Rozmowy niekontrolowane, czyli najgorsze pytania do artystów

  Są pytania, które na stałe przylgnęły do danego artysty. Są też takie, na które mimo że udzielono odpowiedzi kilkakrotnie, wciąż przewijają się w wywiadach. Czy Dawid Podsiadło nie jest zmęczony opowiadaniem o "X Factorze"? Czy Zbigniew Wodecki uwolni się kiedyś od "Pszczółki Mai"? Dlaczego artyści wciąż muszą tłumaczyć, skąd wzięła się ich nazwa? I jak na to wszystko reagują sami zainteresowani?
 • Piotr Banach o grupie Hey: To była przygoda życia

  Piotr Banach o grupie Hey: To była przygoda życia

  Jeszcze w tym roku ukaże się solowa płyta Piotra Banacha z premierowym materiałem. Muzyk chce w ten sposób uczcić 35-lecie pracy artystycznej. Autor pierwszych przebojów grupy Hey wydał też trzypłytowy album z najlepszymi skomponowanymi przez siebie piosenkami. Krążek zatytułowany "35/50" powstał w ramach obchodów tegorocznych jubileuszów Banacha.
 • Piotr Banach "35/50": Podwójny jubileusz na płycie

  Piotr Banach "35/50": Podwójny jubileusz na płycie

  12 maja ukazała się potrójna płyta "35/50" będąca podsumowaniem jubileuszu Piotra Banacha - z okazji 50. urodzin i 35 lat na scenie obecnego lidera Indios Bravos, a wcześniejszego gitarzysty i kompozytora pierwszych przebojów grupy Hey.
 • Piotr Banach i jego najlepsze piosenki

  Piotr Banach i jego najlepsze piosenki

  5 marca 50 lat kończy Piotr Banach, gitarzysta i autor pierwszych przebojów grupy Hey (do 1999 roku), znany także m.in. z zespołów Indios Bravos, Ludzie Mili, Dum Dum, Kolaboranci i działalności solowej.

Filmy - Piotr Banach (2)

 • Piotr Banach pracuje nad solową płytą

  Jeszcze w tym roku ukaże się solowa płyta Piotra Banacha z premierowym materiałem. Muzyk chce w ten sposób uczcić 35-lecie pracy artystycznej. Autor pierwszych przebojów grupy Hey wydał też trzypłytowy album z najlepszymi skomponowanymi przez siebie piosenkami. Krążek zatytułowany „35/50” powstał w ramach obchodów tegorocznych jubileuszów Banacha.
 • Piotr Banach o "odwkurzaniu" świata

  Ludzie Mili - to ci, którzy muzycznie odwkurzają świat. Piotr Banach, Gutek, Olo, Bobik, Cybul, Dżeju i Natalia to ekipa, która przywraca światu właściwe barwy. Próbkę ich mocy znajdziecie w singlu "Nawet wbrew sobie".