Piotr Adamczyk

Artykuły - Piotr Adamczyk (412)

 • Piotr Adamczyk: Wkręciłem się w kibicowanie

  Piotr Adamczyk: Wkręciłem się w kibicowanie

  Borys, szef pubu piłkarskiego w serialu "Trzecia połowa", nie może doczekać się mundialu. W końcu piłka to jego pasja! Czy podobnie czuje grający go aktor? Co Piotr Adamczyk mówi przed meczem otwarcia, który odbędzie się 14 czerwca?
 • Piotr Adamczyk chciał zostać mimem

  Piotr Adamczyk chciał zostać mimem

  Grał papieża Jana Pawła II i Chopina. Był wiecznym podrywaczem w filmie "Och Karol 2" i bohaterem wielu romantycznych komedii. Niewielu jednak wie, że Piotr Adamczyk ma wielki talent mimiczny i chciał nawet zostać mimem.
 • Agnieszka Dygant i Piotr Adamczyk: Znamy się mniej więcej od trzydziestu lat

  Agnieszka Dygant i Piotr Adamczyk: Znamy się mniej więcej od trzydziestu lat

  Już w najbliższy piątek, 10 listopada, kinowa premiera trzeciej części "Listów do M.". Trudno wyobrazić sobie tę wigilijną opowieść bez Agnieszki Dygant i Piotra Adamczyka. – Choć pogoda jest jaka jest, dzięki "Listom" oraz świętom będzie nam milej i weselej – mówi aktorka.
 • Piotr Adamczyk: Nowa fryzura i... biżuteria

  Piotr Adamczyk: Nowa fryzura i... biżuteria

  Piotr Adamczyk, który wielu kojarzy się przede wszystkim z rolą Jana Pawła II, w swoim nowym filmie wcielił się w czarny charakter. W komedii romantycznej "Narzeczony na niby" jest ekscentrycznym reżyserem telewizyjnym, który kocha biżuterię i angielskie wtręty językowe.
 • Piotr Adamczyk wraca do świata dzieciństwa

  Piotr Adamczyk wraca do świata dzieciństwa

  Piotr Adamczyk - gwiazda kina, również tego animowanego - opowiada o swoich początkach, przygodach i wielkiej radości, jaka płynie z udawania animowanych postaci. Najnowszy film z udziałem aktora - "Zając Max ratuje Wielkanoc" w kinach już od 24 marca.
 • Piotr Adamczyk: Dobry, zły i święty

  Piotr Adamczyk: Dobry, zły i święty

  Piotr Adamczyk, ceniony aktor filmowy, serialowy i teatralny, odtwórca ról Jana Pawła II i Fryderyka Chopina, publiczności znany również ze znakomitych ról komediowych, kończy we wtorek, 21 marca, 45 lat.
 • Czy Piotr Adamczyk uratuje Wielkanoc?

  Czy Piotr Adamczyk uratuje Wielkanoc?

  Przygotujcie się na wielką, świąteczną przygodę w świecie zwierząt! Głosu tytułowej postaci w animacji "Zając Max ratuje Wielkanoc" użyczy Piotr Adamczyk, znany polskiej publiczności z uwielbianych ról dubbingowych: Zygzaka McQueena ("Auta") i żyrafy Melmana ("Madagaskar").
 • Piotr Adamczyk nagrodzony w Rzymie

  Piotr Adamczyk nagrodzony w Rzymie

  Piotr Adamczyk otrzymał we wtorek w Rzymie nagrodę dla Europejskiej Osobowości 2016 Roku. Aktor, znany we Włoszech z roli Jana Pawła II, znalazł się wśród nagrodzonych osobistości świata kultury.
 • Piotr Adamczyk o filmie "Jestem mordercą"

  Piotr Adamczyk o filmie "Jestem mordercą"

  "Jestem szczęśliwy, że taką rolę otrzymałem" - powiedział Piotr Adamczyk o filmie "Jestem mordercą". "Miałem okazję zagrać człowieka niezwykle cynicznego" - zdradził aktor. Film Macieja Pieprzycy trafi na ekrany polskich kin 4 listopada.
 • "Tytanowa biel" z Piotrem Adamczykiem w listopadzie w kinach

  "Tytanowa biel" z Piotrem Adamczykiem w listopadzie w kinach

  Historyk sztuki starający się zbadać tajemniczy okres w życiu Caravaggia to nowe filmowe wcielenie Piotra Adamczyka. Thriller "Tytanowa biel" w reż. Piotra Śmigasiewicza, z muzyką Pawła Mykietyna, trafi do kin 25 listopada. W obsadzie są też aktorzy włoscy i niemieccy.

Zdjęcia - Piotr Adamczyk (114)

Filmy - Piotr Adamczyk (30)

 • Piotr Adamczyk na Osiedlu Bogów

  W filmie „Asteriks i Obeliks: Osiedle Bogów” Piotr Adamczyk użyczy swego głosu postaci Miniminusa, rzymskiego mozaikarza, który otrzymał od Cezara niecodzienny prezent – mieszkanie na Osiedlu Bogów. Film trafi na polskie ekrany 27 lutego. To pierwsza ekranizacja słynnego komiksu, zrealizowana w 3D przez twórców animacji takich, jak „Wall-E“ i „Odlot“.
 • Telekamery 2013 rozdane

  Piotr Adamczyk, Małgorzata Kożuchowska, Katarzyna Zielińska, Krzysztof Ziemiec, Przemysław Babiarz, Agnieszka Cegielska, TVN24, AXN i serial "Czas honoru" to niektórzy laureaci Telekamer „Tele Tygodnia” 2013. Złote Telekamery odebrali: TVN24, Piotr Adamczyk, Disney Channel oraz program „Jaka to melodia?”.
 • Adamczyk o żołnierzach z Westerplatte: Bohaterowie tacy jak my

  Przywykliśmy myśleć o bohaterach jak o ludziach ze spiżu - mówi Piotr Adamczyk, który gra w dramacie wojennym "Tajemnica Westerplatte". - Tymczasem oni byli bohaterami dlatego, że byli ludźmi takimi jak my; ze swoimi strachami i fobiami. Mieli jednak wpojoną miłość do ojczyzny i rycerski etos.
 • Piotr Adamczyk: Jestem weteranem kalendarzy

  Piotr Adamczyk bierze udział w wielu akcjach charytatywnych. Jego zdjęcia pojawią się w kilku kalendarzach na rok 2013. Aktor opowiada o szczytnych celach przyświecających tego rodzaju inicjatywom.