Piotr Adamczyk

Artykuły - Piotr Adamczyk (222)

 • Jedna z najtrudniejszych scen Adamczyka: Grał nago i mówił po niemiecku

  Jedna z najtrudniejszych scen Adamczyka: Grał nago i mówił po niemiecku

  Znany aktor był w niedzielę gościem Rafała Zawieruchy w jego instagramowym programie "Zawierucha filmowa". Panowie rozmawiali m.in. o odważnych scenach erotycznych w filmie "Sztuka kochania", w którym Adamczyk wcielił się w Stanisława Wisłockiego, męża Michaliny Wisłockiej. Okazało się, że w scenach wymagających zrzucenia ubrań miał aktora zastąpić dubler, ale nie zjawił się na planie.
 • ​Piotr Adamczyk: Nago i po niemiecku

  ​Piotr Adamczyk: Nago i po niemiecku

  Piotr Adamczyk był w niedzielę, 7 czerwca, gościem Rafała Zawieruchy w jego instagramowym programie "Zawierucha filmowa". Panowie rozmawiali m.in. o odważnych scenach erotycznych w filmie "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej", w którym Adamczyk wcielił się w Stanisława Wisłockiego, męża Michaliny Wisłockiej. Okazało się, że w scenach wymagających zrzucenia ubrań miał aktora zastąpić dubler, ale nie zjawił się na planie.
 • Piotr Adamczyk: Niektórzy widzowie nie wyobrażają sobie świąt bez "Listów do M."

  Piotr Adamczyk: Niektórzy widzowie nie wyobrażają sobie świąt bez "Listów do M."

  W czwartej części "Listów do M." będzie sporo momentów zabawnych, ale i skłaniających do refleksji. "Opowiemy, jak żyje się w czasach, gdzie z jednej strony walczymy ze znieczulicą, a z drugiej strony święta trochę na siłę każą nam się zbliżać do siebie" - mówi Piotr Adamczyk.
 • Piotr Adamczyk: Wciąż na drodze rozwoju

  Piotr Adamczyk: Wciąż na drodze rozwoju

  Każda nowa rola sprawia mu radość, którą chce dzielić się z widzami. Kocha dalekie podróże i zwierzęta. Przyznaje też, że ma słomiany zapał. Obecnie oglądamy go w serialu "Lepsza połowa", a w kinach w komedii "Mayday". Ta ostatnia przyciągnęła przed ekrany jak dotąd pół miliona widzów, z kolei fragment, w którym Adamczyk otrzymuje łomot od Adama Woronowicza, widziało już pięć milionów Polaków.
 • Justyna Wasilewska, Jerzy Stuhr i Piotr Adamczyk z Nagrodami im. Aleksandra Zelwerowicza

  Justyna Wasilewska, Jerzy Stuhr i Piotr Adamczyk z Nagrodami im. Aleksandra Zelwerowicza

  Kornel Mundruczo laureatem Nagrody im. Konrada Swinarskiego, Justyna Wasilewska, Jerzy Stuhr i Piotr Adamczyk z Nagrodami im. Aleksandra Zelwerowicza, a Adam Orzechowski uhonorowany nagrodą specjalną "Teatru" - w piątek w Instytucie Teatralnym w Warszawie wręczono laury czasopisma "Teatr".
 • Piotr Adamczyk zagrał w filmie, który sobie wyśnił

  Piotr Adamczyk zagrał w filmie, który sobie wyśnił

  Do sieci trafił teaser filmu "Ikar. Legenda Mietka Kosza" - opowiadającego o niewidomym pianiście jazzowym. Piotr Adamczyk gra w tej produkcji nie tylko jedną z ról. To on podsunął reżyserowi Maciejowi Pieprzycy pomysł nakręcenia filmu o Mieczysławie Koszu.
 • Piotr Adamczyk: Trudny aktor

  Piotr Adamczyk: Trudny aktor

  Jak przyznaje, reżyser Tomasz Konecki nazywa go żartobliwie "trudnym aktorem". - Zawsze proszę o jeszcze jednego dubla. Lubię próbować od nowa, inaczej i zawsze przekonuję Tomka, żeby pozwolił mi coś zrobić jeszcze raz, po swojemu. Potem na premierach wyliczam mu: "O, tu weszło moje rozwiązanie. O, i tu" - śmieje się Piotr Adamczyk.
 • Piotr Adamczyk o filmie "Całe szczęście": To dla mnie trochę dziwne zadanie

  Piotr Adamczyk o filmie "Całe szczęście": To dla mnie trochę dziwne zadanie

  "Zaprzyjaźniłem się z trójkątem. Przygotowywałem się bardzo długo do gry na tym instrumencie i doszedłem na tym polu do perfekcji" - śmieje się Piotr Adamczyk, opowiadając o swoich przygotowaniach do roli w komedii romantycznej "Całe szczęście".
 • Piotr Adamczyk: Był Żyrafą i Zającem, teraz został Miśkiem

  Piotr Adamczyk: Był Żyrafą i Zającem, teraz został Miśkiem

  Piotr Adamczyk opowiada o swojej postaci w komediowej animacji "Miśków 2-óch w Nowym Jorku".
 • "Madam Secretary": Piotr Adamczyk jako prezydent Polski

  "Madam Secretary": Piotr Adamczyk jako prezydent Polski

  Piotr Adamczyk zagrał w amerykańskim serialu "Madam Secretary". Aktor wcielił się w postać polskiego prezydenta, Józefa Demko. Odcinek z jego udziałem, zatytułowany "The Chaos Game", wyemitowano 14 października na antenie stacji CBS.

Zdjęcia - Piotr Adamczyk (63)

Filmy - Piotr Adamczyk (30)

 • Piotr Adamczyk na Osiedlu Bogów

  W filmie „Asteriks i Obeliks: Osiedle Bogów” Piotr Adamczyk użyczy swego głosu postaci Miniminusa, rzymskiego mozaikarza, który otrzymał od Cezara niecodzienny prezent – mieszkanie na Osiedlu Bogów. Film trafi na polskie ekrany 27 lutego. To pierwsza ekranizacja słynnego komiksu, zrealizowana w 3D przez twórców animacji takich, jak „Wall-E“ i „Odlot“.
 • Telekamery 2013 rozdane

  Piotr Adamczyk, Małgorzata Kożuchowska, Katarzyna Zielińska, Krzysztof Ziemiec, Przemysław Babiarz, Agnieszka Cegielska, TVN24, AXN i serial "Czas honoru" to niektórzy laureaci Telekamer „Tele Tygodnia” 2013. Złote Telekamery odebrali: TVN24, Piotr Adamczyk, Disney Channel oraz program „Jaka to melodia?”.
 • Adamczyk o żołnierzach z Westerplatte: Bohaterowie tacy jak my

  Przywykliśmy myśleć o bohaterach jak o ludziach ze spiżu - mówi Piotr Adamczyk, który gra w dramacie wojennym "Tajemnica Westerplatte". - Tymczasem oni byli bohaterami dlatego, że byli ludźmi takimi jak my; ze swoimi strachami i fobiami. Mieli jednak wpojoną miłość do ojczyzny i rycerski etos.
 • Piotr Adamczyk: Jestem weteranem kalendarzy

  Piotr Adamczyk bierze udział w wielu akcjach charytatywnych. Jego zdjęcia pojawią się w kilku kalendarzach na rok 2013. Aktor opowiada o szczytnych celach przyświecających tego rodzaju inicjatywom.