Piotr Adamczyk

Artykuły - Piotr Adamczyk (225)

 • ​Piotr Adamczyk wrócił do Polski. Chciał całować płytę lotniska

  ​Piotr Adamczyk wrócił do Polski. Chciał całować płytę lotniska

  Dla Piotra Adamczyka ostatnie miesiące oznaczały wytężoną pracę na planach zagranicznych produkcji. Jedną z nich był amerykański serial "For All Mankind" nakręcony dla Apple TV+, drugą film "Up on the Roof" w reżyserii Bena Heckinga. Aktor właśnie wrócił do Polski, a ponieważ bardzo tęsknił za krajem, ze szczęścia chciał ucałować płytę lotniska w Warszawie. Jak widać, pewne gesty weszły mu w nawyk.
 • "Rysa": Julia Kijowska w serialu na podstawie powieści Igora Brejdyganta

  "Rysa": Julia Kijowska w serialu na podstawie powieści Igora Brejdyganta

  Trwają prace nad adaptacją powieści Igora Brejdyganta, "Rysa". Na planie serialu pracują m.in. Julia Kijowska, Maciej Zakościelny, Janusz Chabior, Kinga Preis, Dawid Ogrodnik, Mariusz Ostrowski i Zbigniew Zamachowski.
 • Piotr Adamczyk chwali się, że w amerykańskim teleturnieju było pytanie o jego rolę

  Piotr Adamczyk chwali się, że w amerykańskim teleturnieju było pytanie o jego rolę

  „Jeopardy!” to legendarny amerykański teleturniej, którego pierwszy odcinek wyemitowany został 30 marca 1964 roku. W jednym z ostatnich odcinków tego programu padło pytanie dotyczące roli Piotra Adamczyka. Aktor z dystansem odniósł się do tego wydarzenia.
 • Jedna z najtrudniejszych scen Adamczyka: Grał nago i mówił po niemiecku

  Jedna z najtrudniejszych scen Adamczyka: Grał nago i mówił po niemiecku

  Znany aktor był w niedzielę gościem Rafała Zawieruchy w jego instagramowym programie "Zawierucha filmowa". Panowie rozmawiali m.in. o odważnych scenach erotycznych w filmie "Sztuka kochania", w którym Adamczyk wcielił się w Stanisława Wisłockiego, męża Michaliny Wisłockiej. Okazało się, że w scenach wymagających zrzucenia ubrań miał aktora zastąpić dubler, ale nie zjawił się na planie.
 • ​Piotr Adamczyk: Nago i po niemiecku

  ​Piotr Adamczyk: Nago i po niemiecku

  Piotr Adamczyk był w niedzielę, 7 czerwca, gościem Rafała Zawieruchy w jego instagramowym programie "Zawierucha filmowa". Panowie rozmawiali m.in. o odważnych scenach erotycznych w filmie "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej", w którym Adamczyk wcielił się w Stanisława Wisłockiego, męża Michaliny Wisłockiej. Okazało się, że w scenach wymagających zrzucenia ubrań miał aktora zastąpić dubler, ale nie zjawił się na planie.
 • Piotr Adamczyk: Niektórzy widzowie nie wyobrażają sobie świąt bez "Listów do M."

  Piotr Adamczyk: Niektórzy widzowie nie wyobrażają sobie świąt bez "Listów do M."

  W czwartej części "Listów do M." będzie sporo momentów zabawnych, ale i skłaniających do refleksji. "Opowiemy, jak żyje się w czasach, gdzie z jednej strony walczymy ze znieczulicą, a z drugiej strony święta trochę na siłę każą nam się zbliżać do siebie" - mówi Piotr Adamczyk.
 • Piotr Adamczyk: Wciąż na drodze rozwoju

  Piotr Adamczyk: Wciąż na drodze rozwoju

  Każda nowa rola sprawia mu radość, którą chce dzielić się z widzami. Kocha dalekie podróże i zwierzęta. Przyznaje też, że ma słomiany zapał. Obecnie oglądamy go w serialu "Lepsza połowa", a w kinach w komedii "Mayday". Ta ostatnia przyciągnęła przed ekrany jak dotąd pół miliona widzów, z kolei fragment, w którym Adamczyk otrzymuje łomot od Adama Woronowicza, widziało już pięć milionów Polaków.
 • Justyna Wasilewska, Jerzy Stuhr i Piotr Adamczyk z Nagrodami im. Aleksandra Zelwerowicza

  Justyna Wasilewska, Jerzy Stuhr i Piotr Adamczyk z Nagrodami im. Aleksandra Zelwerowicza

  Kornel Mundruczo laureatem Nagrody im. Konrada Swinarskiego, Justyna Wasilewska, Jerzy Stuhr i Piotr Adamczyk z Nagrodami im. Aleksandra Zelwerowicza, a Adam Orzechowski uhonorowany nagrodą specjalną "Teatru" - w piątek w Instytucie Teatralnym w Warszawie wręczono laury czasopisma "Teatr".
 • Piotr Adamczyk zagrał w filmie, który sobie wyśnił

  Piotr Adamczyk zagrał w filmie, który sobie wyśnił

  Do sieci trafił teaser filmu "Ikar. Legenda Mietka Kosza" - opowiadającego o niewidomym pianiście jazzowym. Piotr Adamczyk gra w tej produkcji nie tylko jedną z ról. To on podsunął reżyserowi Maciejowi Pieprzycy pomysł nakręcenia filmu o Mieczysławie Koszu.
 • Piotr Adamczyk: Trudny aktor

  Piotr Adamczyk: Trudny aktor

  Jak przyznaje, reżyser Tomasz Konecki nazywa go żartobliwie "trudnym aktorem". - Zawsze proszę o jeszcze jednego dubla. Lubię próbować od nowa, inaczej i zawsze przekonuję Tomka, żeby pozwolił mi coś zrobić jeszcze raz, po swojemu. Potem na premierach wyliczam mu: "O, tu weszło moje rozwiązanie. O, i tu" - śmieje się Piotr Adamczyk.

Zdjęcia - Piotr Adamczyk (63)

Filmy - Piotr Adamczyk (30)

 • "Kowalscy vs Kowalscy": Piotr Adamczyk zdradza kulisy serialu

  Wiosną na antenie Polsatu zadebiutuje rodzinny serial komediowy "Kowalscy kontra Kowalscy" z udziałem Piotra Adamczyka, Wojtka Mecwaldowskiego, Mariety Żukowskiej, Katarzyny Kwiatkowskiej i Pawła Wawrzeckiego. Wspomniany Piotr Adamczyk zdradza kamerze telewizji Polsat kulisy nowej produkcji.
 • Piotr Adamczyk na Osiedlu Bogów

  W filmie „Asteriks i Obeliks: Osiedle Bogów” Piotr Adamczyk użyczy swego głosu postaci Miniminusa, rzymskiego mozaikarza, który otrzymał od Cezara niecodzienny prezent – mieszkanie na Osiedlu Bogów. Film trafi na polskie ekrany 27 lutego. To pierwsza ekranizacja słynnego komiksu, zrealizowana w 3D przez twórców animacji takich, jak „Wall-E“ i „Odlot“.
 • Telekamery 2013 rozdane

  Piotr Adamczyk, Małgorzata Kożuchowska, Katarzyna Zielińska, Krzysztof Ziemiec, Przemysław Babiarz, Agnieszka Cegielska, TVN24, AXN i serial "Czas honoru" to niektórzy laureaci Telekamer „Tele Tygodnia” 2013. Złote Telekamery odebrali: TVN24, Piotr Adamczyk, Disney Channel oraz program „Jaka to melodia?”.
 • Adamczyk o żołnierzach z Westerplatte: Bohaterowie tacy jak my

  Przywykliśmy myśleć o bohaterach jak o ludziach ze spiżu - mówi Piotr Adamczyk, który gra w dramacie wojennym "Tajemnica Westerplatte". - Tymczasem oni byli bohaterami dlatego, że byli ludźmi takimi jak my; ze swoimi strachami i fobiami. Mieli jednak wpojoną miłość do ojczyzny i rycerski etos.