piny

Artykuły - Piny (7)

 • Za zakupy zapłacisz selfie. Bez PIN-u i hasła

  Za zakupy zapłacisz selfie. Bez PIN-u i hasła

  Trwają badania nad technologią umożliwiającą potwierdzanie mobilnych transakcji płatniczych za pomocą zdjęcia swojej twarzy (selfie). Kod PIN i hasło weryfikacyjne mają być zbędne. W pierwszej kolejności usługę "selfie pay" wprowadzą USA i Wielka Brytania. Na ile nowinka technologiczna będzie bezpieczna i przydatna?
 • Banki: PIN już nie wystarczy?

  Banki: PIN już nie wystarczy?

  Jak podje tygodnik Gość Niedzielny, na wielu uniwersytetach prowadzi się skuteczne badania nad interfejsem mózg-komputer. To urządzenie, które - w pewnym przybliżeniu - potrafi odczytywać nasze intencje.
 • Zapisanie PIN-u od tyłu nie zmyli złodzieja

  Zapisanie PIN-u od tyłu nie zmyli złodzieja

  Karta płatnicza nie ochroni nas przed złodziejem, jeśli sami będziemy ułatwiali mu pracę. Powszechne jest to, że PIN zapisujemy na kartce, którą nosimy w portfelu. Ci bardziej ostrożni zapisują go od tyłu uważając, że taki szyfr nie zostanie złamany przez przestępcę. Natomiast najbardziej beztroscy PIN zapisują bezpośrednio na karcie, a potem gubią ją przy bankomacie.
 • Czy PIN jest bezpieczny w systemach bankowych?

  Niedawno dużo miejsca na łamach naszego serwisu poświęciliśmy problemom związanym ze skimmingiem i działalnością przestępców klonujących karty płatnicze. Jednym z elementów ich procederu jest podglądanie kodów PIN, tak by później móc wykorzystywać skopiowane karty do wypłat z bankomatów.
 • Karty debetowe z możliwością zmiany PIN-u w MultiBanku

  Z początkiem maja MultiBank rozpoczął wydawanie nowych kart Visa Electron do rachunków MultiKonto jestem, MultiKonto ja i MultiKonto my. Karty debetowe zostały wzbogacone o nowe usługi: możliwość samodzielnego zdefiniowania PIN-u, ustalanie indywidualnych limitów transakcyjnych oraz blokowanie wybranych rodzajów transakcji.
 • PIN-JUNIOR w Nationwide

  W ostatnich dniach grudnia 2002 r. Nationwide wzbogaciło zakres oferowanych programów inwestycyjnych o PIN-Junior, produkt dedykowany tym, którzy poszukują metody na zabezpieczenie finansowej przyszłości swoich dzieci.
 • Kod "PIN" zamiast podpisu

  Płacący kartami muszą liczyć się z niespodziankami. Podczas transakcji w sklepach możemy zostać zaskoczeni - chodzi o wpisanie swojego indywidualnego kodu dostępu. To co ma chronić klienta może okazać się jego zgubą.

Filmy - Piny (1)

 • Co zrobić z plastikowych kubków? Przypinki!

  Plastikowe kubki, które zabieramy na biwak czy przyjęcie, świetnie nadają się również do przygotowania drobnych przypinek, które często można spotkać w sklepach. Własnoręcznie zrobione są równie piękne, satysfakcja z noszenia samodzielnie przygotowanego pina - ogromna, zaś metoda pozwala na pełną dowolność tego, jak będzie wyglądała nasza przypinka. Zrobienie jej jest dziecinnie proste - zobaczcie nasz sposób!