pingwin

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Pingwin (ptak) ,

Artykuły - Pingwin (17)

 • Maraton z "Pingwinami z Madagaskaru"

  Maraton z "Pingwinami z Madagaskaru"

  Na fanów Kowalskiego, Rico, Szeregowego i Skippera czeka nie lada gratka - maraton z premierowymi odcinkami "Pingwinów z Madagaskaru" oraz odcinkiem specjalnym - "Operacja wielka kula". To wszystko 4 i 5 sierpnia na kanale Nickelodeon.
 • Satelitarne liczenie pingwinów

  Satelitarne liczenie pingwinów

  Satelity były do tej pory wykorzystywane przy okazji różnych projektów, ale żaden z nich nie postawił przed sobą tak ambitnego celu - liczenia pingwinów.
 • Zaginął sławny pingwin Happy Feet

  Zaginął sławny pingwin Happy Feet

  Pięć dni po wypuszczeniu na wolność sławnego pingwina zwanego Happy Feet, przymocowany do niego nadajnik GPS przestał przesyłać dane i stracono z nim kontakt. Happy Feet był w drodze powrotnej z Nowej Zelandii do domu na Antarktydzie.
 • Nowa Zelandia: Pingwin przepłynął 3 tys. kilometrów z Antarktydy

  Nowa Zelandia: Pingwin przepłynął 3 tys. kilometrów z Antarktydy

  Na wybrzeże Kapiti niedaleko stolicy Nowej Zelandii Wellington dotarł pingwin cesarski, który musiał przepłynąć około 3 tys. kilometrów z Antarktydy - poinformowały nowozelandzkie władze ochrony przyrody.
 • "Pingwin" zarobi 35 mln dolarów

  "Pingwin" zarobi 35 mln dolarów

  Klub hokejowej ligi NHL Pittsburgh Penguins podpisał z Marcem-Andre Fleurym nowy, siedmioletni kontrakt o wartości 35 milionów dolarów. To trzecia umowa z młodym perspektywicznym graczem finalistów tegorocznych rozgrywek o Puchar Stanleya zawarta w tym tygodniu.
 • Cała Polska czyta dzieciom - Gorąca miłość do lodowatego stwora

  Cała Polska czyta dzieciom - Gorąca miłość do lodowatego stwora

  W naszej kolekcji prezentujemy tym razem powieść dla dzieci, w której, w zasadzie, dzieci się nie pojawiają. Występują natomiast pingwiny. I to w sporej liczbie.
 • Pingwin pomógł w oświadczynach

  Pingwin pomógł w oświadczynach

  23-letnią pannę Vicky Small o rękę, na oczach kilkudziesięciu gości ogrodu zoologicznego w Walii prosli wspólnie 27-letni Kevin oraz pingwin o imieniu Fluffy.
 • Myślałem, że będę przewalać marchewkę

  Myślałem, że będę przewalać marchewkę

  Ostatnio znalazłem swoje zeszyty z IV klasy podstawówki i zauważyłem, że w rogach rysowałem ludziki, które się poruszały po przewróceniu kartek. Można to uznać za początki "animacji" - wspomina z uśmiechem Wojtek Wawszczyk, znany na świecie twórca filmów animowanych.
 • "Prawdziwy pingwin metal"

  "Prawdziwy pingwin metal"

  Pochodzącą oryginalnie z Krakowa, wyjątkowo niepoprawną politycznie grupę Cremaster z pewnością trudno byłoby zaliczyć do grona typowych metalowych tworów. Hybrydowa muzyka z pogranicza wielu stylistyk, określana przez samych muzyków "pingwin metalem", prześmiewcza symbolika, "nie z tej ziemi" koncerty oraz sceniczna aparycja czy ironiczno-zwariowane teksty w stylu "Plecak Zjadł Mi Mamę", dobitnie świadczą o sporym dystansie do rzeczywistości i parciu pod prąd wszelkim konwencjom. Co ważne, przy całym "jajcarskim" podejściu, Cremaster pozostaje zespołem o sporych umiejętnościach, czego dowodów można szukać na ich debiutanckiej płycie "Boletus Satanas", wydanej w kwietniu przez Conquer Records. Co rusz wybuchający śmiechem Bartosz "Badhed" Kostecki (prekusja) i Grzegorz "Pentaclit" Kozłowski (gitara) odpowiadali na pytania Bartosza Donarskiego.
 • Nicole Kidman: Miły pingwin

  Nicole Kidman: Miły pingwin

  Nicole Kidman ("Żony ze Stepford", "Tłumaczka") w jednym z niedawno udzielonych wywiadów wyjawiła, że udzieli głosu jednemu z bohaterów animacji "Happy Feet". Film powstaje dla wytwórni Warner Bros. Pictures. Na fotelu reżysera zasiada George Miller ("Mad Max", "Babe: Świnka w mieście").

Filmy - Pingwin (2)