Pilsner Urquell

Artykuły - Pilsner Urquell (6)

 • Pilzneńskie piwo tylko z Czech - koniec z produkcją licencyjną

  Pilzneńskie piwo tylko z Czech - koniec z produkcją licencyjną

  Od stycznia miłośnicy piwa na całym świecie mają pewność, że każda butelka Pilsner Urquell wyprodukowana został w Pilźnie - informują w piątek "Lidove Noviny". Gazeta potwierdziła w browarze, że firma po dziesięciu latach zakończyła licencyjną produkcję.
 • Ten gość wie, jak dobrze nalać piwo...

  Ten gość wie, jak dobrze nalać piwo...

  Zakończył się jeden z najbardziej prestiżowych konkursów barmańskich na świecie - Pilsner Urquell International Master Bartender 2013. 13 września br. podczas krajowego finału konkursu najlepszym barmanem okazał się Tomasz Kapuścik z Tychów. To właśnie on będzie reprezentował Polskę w międzynarodowym finale w Pilznie.
 • Szukaj czeskiego kranu - znajdziesz dobre piwo!

  Szukaj czeskiego kranu - znajdziesz dobre piwo!

  Czeskie piwo tylko w Czechach? Nic bardziej mylnego! Pilsner Urquell udowadnia, że również w Polsce możemy poczuć się jak w czeskiej hospodzie. Wszystko dzięki specjalnym kranom, pozwalającym napić się piwa nalewanego na cztery czeskie sposoby. Są już w 60 lokalach w całym kraju!
 • Chmielowa podróż do źródeł piwa. Pić, nie umierać!

  Chmielowa podróż do źródeł piwa. Pić, nie umierać!

  Było długie upalne lato. Nieznośny żar lał się z nieba, kto żyw szukał ochłody przy zimnym kufelku. Tymczasem piwo oferowane w miasteczku smakowało tak podle, że w mieszkańcach wezbrała krew. Nie chcieli dalej tak żyć. Porwali 36 beczek piwopodobnego napoju i całą ich zawartość wylali do ścieków na rynku...
 • Podwyżka cen czeskiego piwa

  Podwyżka cen czeskiego piwa

  Od listopada rodzimy browar Plzeňský Prazdroj podnosi cenę swego sztandarowego produktu - piwa Pilsner Urquell. Półlitrowy napój będzie tam droższy o koronę i trzeba będzie za niego zapłacić 20,9 koron (1 CZK = 0,162 PLN). Droższe będą też cztery inne piwa produkowane w tym browarze, w tym nawet bezalkoholowy Birell.
 • Gwiazda soulu w Polsce

  Gwiazda soulu w Polsce

  Na początku lutego 2008 roku na Pilsner Urquell Perspective w Warszawie wystąpi Angie Stone, nazywana "królową muzyki soul".

Filmy - Pilsner Urquell (2)

 • Pilzno. Podróż do europejskiej stolicy piwa

  Czeska kultura picia piwa znana jest w całej Europie. Statystyczny Czech wypija około 140 litrów piwa w ciągu roku, co daje mu pierwsze miejsce na Starym Kontynencie. Na terenie Republiki Czeskiej znajduje się nieprzeliczone mnóstwo browarów, które warzą piwo na najwyższym światowym poziomie. W centrum tego piwnego uniwersum znajduje się Pilzno - urokliwe miasto w zachodniej części kraju, oddalone od Pragi o około 100 kilometrów. Co roku, na początku października, w Pilznie odbywa się wyczekiwana przez koneserów złocistego trunku impreza - Pilsner Fest - urodziny Pilsner Urquell. Termin jest nieprzypadkowy. 5 października 1842 r. narodziła się oryginalna piwna receptura, która do dziś przez wielu uważana jest za idealną. To właśnie tego dnia mistrz piwowarski Josef Groll uwarzył pierwszą warkę piwa typu pilzneńskiego. Pilzner (pils) to piwo fermentacji dolnej, o ostrym smaku i jasnej bursztynowej barwie. W trakcie Pilsner Fest - urodzin Pilsner Urquell jego miłośnicy mogą do woli raczyć się tym wyjątkowym napitkiem, uczestnicząc również w licznych atrakcjach.
 • Zobacz, na co Polacy pozwalają sobie w kuchni

  Eksperymenty kulinarne nie są domeną Polaków. Z badań przeprowadzonych przez markę Pilsner Urquell wynika, że ponad połowa pozostaje wierna tradycyjnym smakom i niechętnie poszukuje nowych doznań. Polacy wyjątkowo cenią smaki z dzieciństwa. 62 procent respondentów zadeklarowało, że pozostaje wierna tradycyjnym smakom. Tylko 29 procent badanych przyznało, że chętnie poszukuje nowych doznań smakowych. Za bardzo istotny trend blisko połowa badanych uznała natomiast pielęgnowanie tradycji kulinarnych, które są charakterystyczne dla danego regionu. – Co ciekawe, aż 48 proc. Polaków uważa, że trend regionalizacji jest bardzo istotny i jest jednym z najbardziej pozytywnych trendów, jaki odbywa się w tej chwili na rynku. 88 proc. Polaków docenia, że smaki, które nie zmieniły się od lat, mają tę wartość dodaną – wyjaśnia Patryk Pietrzak, ambasador marki Pilsner Urquell.