Nowe Technologie - piloci

Artykuły - Piloci (6)

 • Osiem bliskich spotkań amerykańskich pilotów z UFO

  Osiem bliskich spotkań amerykańskich pilotów z UFO

  ​W ostatnich latach piloci Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych mieli do czynienia z dziwacznymi i niekiedy niepokojącymi przypadkami kontaktu z niezidentyfikowanymi obiektami latającymi. Potwierdza to osiem niedawno opublikowanych raportów.
 • Laserowe wskaźniki nie uszkadzają wzroku pilotów

  Laserowe wskaźniki nie uszkadzają wzroku pilotów

  Nie ma dowodów, że lasery mogą oślepić pilotów zasiadających w kokpicie samolotów pasażerskich. Ale w krytycznych momentach ich chwilowe rozproszenie uwagi może okazać się katastrofalne dla pasażerów, wynika z danych opublikowanych w "British Journal of Ophthalmology".
 • W USAF brakuje pilotów

  W USAF brakuje pilotów

  Siłom Powietrznym Stanów Zjednoczonych (USAF) brakuje pilotów. Oferta wojska przegrywa z ofertami linii lotniczych – czytamy na łamach serwisu Defence24.
 • Piloci bojowi otrzymają supersłuch?

  Piloci bojowi otrzymają supersłuch?

  Piloci potrzebują ostrego wzroku, ale firma Raytheon uważa, że także i słuchu. Już wkrótce najprawdopodobniej będzie możliwe zaopatrzenie ich w innowacyjny system audio 3D.
 • USA hodują armię żołnierzy-mutantów

  USA hodują armię żołnierzy-mutantów

  Do 2030 roku amerykańscy żołnierze będą szybsi, mniej podatni na stres, głód i zmęczenie. Jak to możliwe? Wszystko dzięki neuroudoskonaleniom, nad którymi intensywnie pracują zastępy naukowców. USA przygotowują żołnierza jutra.
 • Rozszerzona rzeczywistość dla pilotów cywilnych od NASA

  Rozszerzona rzeczywistość dla pilotów cywilnych od NASA

  NASA Langley Research Center w Virginii opracował okulary z rozszerzoną rzeczywistością dla pilotów cywilnych. Amerykańska agencja ma nadzieję, że ograniczą one wypadki lotnicze. Na czym polega nowe rozwiązanie i w jaki sposób poprawi nasze bezpieczeństwo?