piłka nożna kobiet

Artykuły - Piłka nożna kobiet (17)

 • Nierówność w sporcie? "To cofa nas o 10 lub 20 lat"

  Nierówność w sporcie? "To cofa nas o 10 lub 20 lat"

  Pandemia koronawirusa negatywnie wpłynęła na kondycję finansową wielu klubów, drużyn oraz sportowców. Świat sportu musi mierzyć się z nowymi wyzwaniami, które zatrzymały, a w niektórych przypadkach nawet cofnęły rozwój konkretnych dyscyplin. O pozycję sportu kobiet na świecie martwą się w Wielkiej Brytanii? Czy to możliwe, że kilka miesięcy cofnęło sport kobiet o ponad dekadę?
 • PZPN wydał oświadczenie. Rozgrywki Ekstraligi oraz I ligi kobiet zakończone

  PZPN wydał oświadczenie. Rozgrywki Ekstraligi oraz I ligi kobiet zakończone

  Polski Związek Piłki Nożnej wydał w środę oświadczenie, zgodnie z którym podjęta została decyzja o odwołaniu rozgrywek Ekstraligi kobiet oraz I ligi kobiet w bieżącym sezonie. Rozgrywki o Puchar Polski mają być kontynuowane. Decyzję podyktowała sytuacja związana z pandemią koronawirusa.
 • Paige Williams. Z wielkiego futbolu do strażackiej misji

  Paige Williams. Z wielkiego futbolu do strażackiej misji

  Życie bywa przewrotne i wielu jeszcze przed kilkoma laty nie spodziewałoby się, że dzisiaj przywdzieją swoją obecną rolę. W tym przypadku zmiana pracy była całkowitą rewolucją, która po serii mało optymistycznych zdarzeń w poszukiwaniu swojego miejsca w futbolu, w końcu doprowadziła 25-letnią bohaterkę do strażackiej misji. Ta okazała się czymś zdecydowanie więcej niż zwykłym codziennym zajęciem, pozwalającym na stały dochód.
 • Jeśli jakaś dyscyplina sportu jest zagrożona, to jest nią kobiecy futbol

  Jeśli jakaś dyscyplina sportu jest zagrożona, to jest nią kobiecy futbol

  Według raportu Międzynarodowej Federacji Piłkarzy Zawodowych prawdziwy kryzys może dotknąć kobiecą piłkę nożną. Dyscyplina ciesząca się mniejszą popularnością niż jej męski odpowiednik przeżywa dramatyczne chwile, które mogą zaważyć nie tyle na jej kształcie po zakończeniu pandemii, ile w ogóle o istnieniu. To walka w obronie przed "masowym bezrobociem i recesją".
 • Sto razy niższe nagrody finansowe. Kobiety mówią dość!

  Sto razy niższe nagrody finansowe. Kobiety mówią dość!

  Nierówne profity finansowe i nierzadko gorsze warunki do uprawiania sportu. Z tymi problemami w XXI wieku wciąż boryka się kobiecy świat sportu. Organizacja Women’s Sport Trust rozpoczęła pięciomiesięczną kampanię "Unlock" na rzecz wyrównania różnic pomiędzy sportem kobiet i mężczyzn. Nagrody dla sportsmenek potrafią być aż sto razy niższe!
 • W Hiszpanii odwołano mecze w piłkarskiej lidze kobiet

  W Hiszpanii odwołano mecze w piłkarskiej lidze kobiet

  W weekend w Hiszpanii odwołano większość sobotnich i wszystkie sześć zaplanowanych na niedzielę meczów piłkarskich w lidze kobiet. Powodem jest strajk ogłoszony przez zawodniczki, które domagają się m.in. wyższych wynagrodzeń.
 • El. piłkarskich ME kobiet. Trener Polek: zdobyć wiosną 12 punktów

  El. piłkarskich ME kobiet. Trener Polek: zdobyć wiosną 12 punktów

  Fajnie zaczęliśmy eliminacje, ale jeszcze niczego nie osiągnęliśmy. W czterech wiosennych meczach musimy zdobyć 12 punktów - powiedział Miłosz Stępiński, trener polskich piłkarek, które na początek kwalifikacji mistrzostw Europy zremisowały we wtorek w Lublinie z Hiszpanią 0-0.
 • Równe płace dla kobiet i mężczyzn w australijskim futbolu

  Równe płace dla kobiet i mężczyzn w australijskim futbolu

  Zawodnicy i zawodniczki reprezentacji Australii w piłce nożnej będą otrzymywali takie same premie za grę w zespole narodowym - oficjalnie potwierdził prezes tamtejszej federacji piłkarskiej (FFA) Chris Nikou.
 • Drużyny mieszane w piłce nożnej? Padła taka propozycja

  Drużyny mieszane w piłce nożnej? Padła taka propozycja

  Drużyna mieszana w piłce nożnej to byłoby coś wspaniałego! Mówicie, że to niemożliwe, ale dlaczego nie? Wyobrażacie sobie, jakie to byłoby widowisko? – zastanawiała się podczas wywiadu Ségolène Royal, była kandydatka na stanowisko prezydenta Francji.
 • Padł rekord świata w długości trwania meczu

  Padł rekord świata w długości trwania meczu

  68 godzin trwał najdłuższy mecz w dotychczasowej historii futbolu. Stowarzyszenie Equal Playing Field zorganizowało we Francji spotkanie mające na celu podnieść świadomość nierówności kobiet w sporcie oraz promować kobiecą piłkę.

Filmy - Piłka nożna kobiet (7)