pikowanie

Artykuły - Pikowanie (10)

 • ​Moda na pikowane spódnice z koła

  ​Moda na pikowane spódnice z koła

  Pikowanie w wykończeniu ubrań to już dość klasyczne rozwiązanie. W modzie pojawia się głównie w sezonach zimowych, zdobiąc puchowe kurtki, płaszcze, buty, torebki i inne dodatki. Nie inaczej było w ostatnich miesiącach, choć tym razem trend ten obejmie także wiosnę. W sezonie projektanci postawią na pikowane spódnice szyte w tradycyjnym fasonie z koła. Komu będzie dobrze w takiej stylizacji?
 • Apple pikuje, indeksy czekają

  Po raz trzeci z rzędu Apple rozczarował rynki raportem kwartalnym. To może przesądzić o powstaniu poglądu, iż bez Steve Jobs'a to już nie jest ta sama spółka, a zatem i jej wycena musi zostać urealniona. Wczoraj został poczyniony duży krok w tym kierunku - kurs w handlu posesyjnym spadł o prawie 10 proc. Mimo to, Wall Street nadal czeka. Tymczasem na froncie makro robi się coraz ciekawiej - wczoraj w dół zrewidowano ważny wskaźnik Chicago PMI, dziś czekają nas tygodniowe dane z rynku pracy, a w Europie wstępne indeksy PMI.
 • Nasz orzeł pikuje!

  Zgodnie z tym, co sugerowaliśmy kilka dni temu, ten tydzień okazuje się być tygodniem nieco chaotycznych wahań na eurodolarze. Chaotycznych dlatego, że niekoniecznie mających wyraźne podstawy fundamentalne.
 • Amerykański "Idol" zaczyna pikować?

  Amerykański "Idol" zaczyna pikować?

  Mimo rekordowej liczby głosów oddanych podczas ostatniego odcinka 11. edycji (132 mln) oglądalność finału była najniższa w historii "American Idol".
 • Amerykański rynek pikuje

  Amerykański rynek pikuje

  Kolejny niechlubny rekord listy "Billboard 200" ustanowiony. 40 tys. sprzedanych egzemplarzy to najniższy wynik lidera, od kiedy publikowane są szczegółowe dane dot. sprzedaży płyt w USA, a więc od 1991 roku.
 • Cena cukru wciąż pikuje

  Cena cukru wciąż pikuje

  Cena cukru wróciła w rejony poniżej 20 dolarów za 100 funtów, poziomy nienotowane od siedmiu miesięcy. Ten szybki powrót zaczął się niewiele ponad miesiąc temu, kiedy to za 100 funtów cukru trzeba było płacić ponad 30 dolarów.
 • Indeks strachu pikuje

  Nie tylko wzrosty cen akcji na całym świecie są oznaką lepszych nastrojów na rynkach. Indeks VIX nazywany "indeksem strachu", który obrazuje oczekiwaną przez inwestorów zmienność indeksu S&P 500 spadł do 30 punktów. Na tak niskim poziomie nie był od września 2008 roku, czyli miesiąca w którym upadł Lehman Brothers.
 • Prokom znowu pikuje

  5% potaniały wczoraj akcje Prokomu w reakcji na rekomendację DB Securities, która zaleca sprzedawanie papierów spółki. Kosztowały na koniec dnia 91,5 zł. Włodzimierz Giller, autor raportu, wycenia je zaledwie na 70 zł.
 • PIKU pikuje

  Najmniej optymizmu przejawiają menedżerowie przy prognozach popytu ludności na usługi ubezpieczeniowe w ostatnim kwartale br. Wzrost przewiduje zaledwie co trzeci badany. To najbardziej pesymistyczna prognoza od 1993 roku.
 • Dolar gwałtownie pikuje

  Wczoraj rynek z napięciem oczekiwał na oficjalne dane o wysokości deficytu na rachunku obrotów bieżących. Od wysokości tego wskaźnika zależy bowiem w znacznym stopniu dalsza polityka monetarna Rady Polityki Pieniężnej.