pikiety

Artykuły - Pikiety (27)

 • Pocztowcy pikietują i domagają się 1 tys. zł brutto podwyżki

  Pocztowcy pikietują i domagają się 1 tys. zł brutto podwyżki

  Pikietują i domagają się 1 tys. zł brutto podwyżki
 • Pikieta studentów przeciwko agresji w życiu publicznym

  Pikietę przeciwko agresji w życiu publicznym zorganizowali w sobotę w Radomiu studenci prywatnej uczelni, na której tydzień temu grupa zamaskowanych młodych ludzi zakłóciła wykład redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej" Adama Michnika.
 • Pikiety wyborcze przed głównym targowiskiem Mińska

  Pikiety wyborcze przed głównym targowiskiem Mińska

  Kandydaci startujący w niedzielnych wyborach do niższej izby parlamentu Białorusi, Izby Reprezentantów, w tym z opozycyjnego ruchu "Mów Prawdę!", przeprowadzili w sobotę pikiety przed głównym targowiskiem Mińska, Komarowskim Rynkiem.
 • Coca-Cola HBC Polska ma problemy

  Kilkudziesięciu pracowników łódzkich zakładów Coca-Coli protestuje przed Stadionem Narodowym w Warszawie. Na transparentach mają hasło "Coca-Cola na Euro 2012 - Razem tworzymy bezrobocie". Pracownicy łódzkich zakładów producenta napojów sprzeciwiają się decyzji koncernu o likwidacji tamtejszej fabryki i zwolnieniom pracowników. Pikietują przed stadionem, bo Coca-cola jest jednym ze strategicznych sponsorów Euro 2012.
 • Przed KPRM pikieta przeciw sześciolatkom w szkołach

  Przed KPRM pikieta przeciw sześciolatkom w szkołach

  Grupa kilkudziesięciu rodziców z małymi dziećmi pikietowała w sobotę budynek kancelarii premiera. Są oni przeciwni wprowadzeniu od przyszłego roku obowiązku szkolnego dla sześciolatków. Ich zdaniem, szkoły nie są przygotowane na przyjęcie młodszych dzieci.
 • Pracownicy Grupy Belvedere protestują przed ambasadą Francji

  Pracownicy dwóch zakładów Grupy Belvedere w Polsce protestują przed ambasadą Francji w związku ze zbliżającym się posiedzeniem Trybunału Handlowego w Dijon ws. ich firmy. Boją się, że Trybunał wyda wyrok, przez który mogą stracić pracę, a postępowanie przed nim będzie nieuczciwe.
 • Ofiary księży-pedofilów zelżyły rzecznika Watykanu

  Ofiary księży-pedofilów zelżyły rzecznika Watykanu

  Z powodu zakazu manifestowania na Placu świętego Piotra nie odbyła się tam w niedzielę zapowiadana demonstracja ofiar księży pedofilów. Uczestnicy spotkania, którzy przybyli do Rzymu z różnych regionów Włoch oraz kilku innych krajów, uszanowali zakaz.
 • KW: Uśpić Waldka - nie Halembę"

  Złożeniem związkowego projektu prowadzenia wydobycia w kopalni Halemba-Wirek w Rudzie Śląskiej zakończyła się w środę pikieta siedziby Kompanii Węglowej w obronie miejsc pracy w tym zakładzie, zorganizowana wspólnie przez górnicze centrale związkowe.
 • Kolejny dzień pikiety pielęgniarek przed MZ

  Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych rozpoczął dzisiaj rano kolejną pikietę Ministerstwa Zdrowia. Protestujące domagają się interwencji resortu w sprawie pielęgniarek z Podbeskidzia.
 • Koniec pikiety stoczniowców u premiera

  Działacze Solidarności Stoczni Gdańsk zakończyli trwającą od piątkowego popołudnia pikietę w pobliżu kamienicy w Sopocie, gdzie mieszka premier Donald Tusk. Związkowcy, którzy dyżurowali w rozbitych przez siebie namiotach, domagali się dyskusji z szefem rządu m.in. na temat przyszłości ich zakładu. Premiera i jego rodziny przez weekend nie było jednak w domu.