Nowe Technologie - Piersi

Artykuły - Piersi (10)

 • Jak skutecznie walczyć z rakiem piersi?

  Jak skutecznie walczyć z rakiem piersi?

  Pacjentki z zaawansowanym rakiem piersi w kolejnym spocie kampanii BreastFit. Kobiecy biust. Męska sprawa.
 • Niepokojące doniesienia - teksturowane implanty piersi powodują raka?

  Niepokojące doniesienia - teksturowane implanty piersi powodują raka?

  Najczęściej stosowane silikonowe implanty piersi w Wielkiej Brytanii mogą być niebezpieczne. Czy w innych krajach jest podobnie?
 • Kobiece piersi starzeją się szybciej niż reszta ciała

  Kobiece piersi starzeją się szybciej niż reszta ciała

  Z badań przeprowadzonych przez naukowców z Los Angeles wynika, że piersi są zwykle ok. 2-3 lata starsze, niż wskazywałby wiek kobiety. Co ciekawe, mamy też organy, które są znacznie młodsze niż reszta ciała.
 • Kobiece piersi zakazane, a ścięcie głowy jest OK? Podwójne standardy Facebooka

  Kobiece piersi zakazane, a ścięcie głowy jest OK? Podwójne standardy Facebooka

  Facebook długo nie chciał usunąć filmu, na którym widać, jak zamaskowany mężczyzna obcina kobiecie głowę. Tymczasem zdjęcia karmiących matek są bezlitośnie wyrzucane. Jak wytłumaczyć tą dziwną politykę największego portalu społecznościowego na świecie?
 • Awantura o internetowe piersi

  Awantura o internetowe piersi

  Użytkownicy Facebooka, najpopularniejszego serwisu społecznościowego na świecie, prowadzą gorące dyskusje na temat polityki portalu. Ostatnio usunięto z niego bowiem kilka zdjęć matek karmiących dzieci piersią.
 • Walczą z rakiem, pokazując piersi w internecie

  Walczą z rakiem, pokazując piersi w internecie

  Nietypową kampanię walki z rakiem piersi zapoczątkowała kanadyjska organizacja Rethink Breast Cancer, licząc, że dzięki temu uda się zwiększyć świadomość zagrożenia wśród kobiet oraz skuteczność leczenia.
 • Piersi z silikonu

  W 2002 roku najpopularniejszą prywatną witryna WWW była strona poświęcona leczeniu kotka, którego potrącił samochód. W tym roku szansę na taki tytuł ma strona stworzona przez niejaką Michel, 24-letnia studentkę. Dziewczyna ma kompleks małych piersi i postanowiła zebrać na silikonowe implanty. W tym celu stworzyła dowcipną i dość prowokującą stronę WWW.
 • Mikrokamera chroni przed rakiem piersi

  Mikrokamera chroni przed rakiem piersi

  Brytyjscy lekarze rozpoczęli testy mikrokamery, która wprowadzona do organizmu pacjenta potrafi wykryć wczesne zmiany w komórkach. Uczeni mają nadzieję, że urządzenie to spowoduje przełom, w walce z rakiem. Ta choroba jest bowiem uleczalna pod warunkiem, ze zostanie odpowiednio wcześnie wykryta. Urządzenie, zwane mikroendoskopem, zbudowane jest z włókien szklanych i ma niecały milimetr grubości (dokładniej - 0,9 mm) oraz 10,1 cm długości.
 • Antyrakowa premierowa

  Cherie Blair (żona premiera Anglii) wsparła powstanie serwisu WWW założonego przez brytyjską organizacje do spraw walki z rakiem piersi. Serwis znajduje się pod adresem